Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-08-07, 09:23
Το avatar του χρήστη Χρηστος Ευθυμιου
Χρηστος Ευθυμιου Χρηστος Ευθυμιου is offline
Μέλος ΔΣ του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-04-2007
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 2.974
Απάντηση: Ψάρεμα με δυναμίτη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MICHALIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε Χρηστο καλημερα !

Κατι παρομοιο μου ετυχε απο σημαντικα μικροτερη το 1994 , οταν πρωτο εμαθα να κανω καταδυσεις , στην Χαλκιδικη . Τομασουρι εσκασε πιο κοντα απο 100 μετρα απο εμενα , αλλα ημουν πολυ τυχερος γιατι αναμεσα σε εμενα και την εκρηξη υπηρχε μεγαλος βραχος , ο οποιος ανεκοψε το μεγαλυτερο μερος του ωστικου κυμματος . Παρ'αυτα , βγηκα στην επιφανεια σαν ψοφιο καλαμαρι , με αιμα σην μυτη και στα αυτια και δυνατους πονους στα πνευμονια και στο κεφαλι , οπως επισης και λιγοτερο στην κοιλιακη μου χωρα . Οταν τελικα βγηκα στην ακτη (ανασκελα , μονος και ματωμενος) , χωρις ακομα να εχω καταλαβει τι μου ηρθε , μου ειπαν καποιοι συνκατασκηνωτες οτι ψαρευουν με δυναμιτη καποιοι εκει μπροστα . Τηλεφωνησα στο τοπικο Λιμεναρχειο , αλλα ξερεις τι μου απαντησαν ? Ναι , ναι , ξερουμε , αλλα προσεχετε με αυτους , ειναι επικινδυνοι . Ε , ξερεις κατι Χρηστο ? Κι εγω μπορει να γινω τρομερα επικινδυνος , και οποιοσδηποτε , υπο συνθηκες . Τοτε απλα το καταπια , αλλα οχι πλεον . Και τους ψαρομπουκαλους καταγγελλω οταν τους αντιληφθω και ολους οσους προκαλουν ζημιες τετοιου ειδους και αισθανομαι υπεροχα και χωρις καθολου τυψεις . Οταν δεις οτι οι Αρχες δεν αντιδρουν , δεν ειναι κακο να παιρνεις τον νομο στα χερια σου καμμια φορα .
Φτανει πια με τις μαγκιες αυτου του ειδους . Δεν υπαρχει αλλο περιθωριο .
Καλημέρα Μιχάλη

Καταλαβαίνω πολύ καλά την οργή σου μιας και εγώ είμαι παθών και έχω ανάλογη εμπειρία με την δική σου, αλλά δεν συμφωνώ να παίρνουμε οι ίδιοι τον νόμο στα χέρια μας, ας εκμεταλλευτούμε την δυνατότητα που έχουμε μέσω των Συλλόγων, μέσω των φόρων να ενημερώνουμε όσο περισσότερους ανθρώπους μπορούμε και να “αναγκάσουμε” τις αρχές να κινηθούν ανάλογα. Ας καταγγέλλουμε τέτοιου είδος γεγονότα και είμαι βέβαιος πως στο μέλλον σιγά-σιγά από μόνα τους τουλάχιστον θα μειωθούν.
__________________
Μέλος ΔΣ του Σ.Ε.Α ΤΗΘΥΣ
http://christos-efthymiou.blogspot.gr/
Απάντηση με παράθεση