Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 04-06-09, 17:24
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο apeiranthos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη να ρωτήσω κάτι ακόμη.
Υπάρχει κάποια προσφορά προς τα μέλη του ΤΗΘΥΣ;
Κάποια έκπτωση ας πούμε π.χ
Φαντάζομαι ρωτάς την ίδια τη Φωτεινή, αλλά σίγουρα μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι, όχι, δεν υπάρχει κάποια έκπτωση, διαφορετικά θα είχε γίνει απολύτως σαφές με ανακοίνωση του Συλλόγου. Όπως αναφέρεται στο σχετικό σάιτ, υπάρχει μόνο φοιτητική έκπτωση (από 1000Ε σε 800Ε).

Σαφέστατα αν υπήρχε ενδιαφέρον από μέλη μας θα μπορούσαμε να συζητήσουμε με τους διοργανωτές το ενδεχόμενο μίας ειδικής τιμής (για το επόμενο σεμινάριο εννοείται). Στην πραγματικότητα όμως δεν έχω καταλάβει γιατί αυτά τα σεμινάρια στοιχίζουν όσο θα στοίχιζε ένα επαγγελματικό, ενώ στην πραγματικότητα δεν αντιστοιχούν σε κάτι πέραν της προσωπικής επιμόρφωσης. Θα μου άρεσε π.χ να γνωρίζω ότι με τη βεβαίωση που θα πάρω από αυτή τη διαδικασία, θα έχω τη δυνατότητα να συμμετέχω σε μελλοντικές ενάλιες ανασκαφές. Αυτό μάλιστα, είναι ένα κίνητρο. Το να έχω όμως ένα χαρτί να στολίζει τον τοίχο μου και μάλιστα στην αστρονομική τιμή των 1000 ευρώ (κάπως έτσι μου ακούγεται εκ των έξω) αδυνατώ να το αντιληφθώ.

Γνωρίζω ότι υπάρχουν μέλη του φόρουμ που έχουν παρακολουθήσει το αντίστοιχο σεμινάριο πριν από μερικά χρόνια. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μας έδιναν την προσωπική τους εκτίμηση για τη σχέση κόστους-όφελους αυτού του νέου (και μακάρι ανερχόμενου) θεσμού.....
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Physalia : 06-06-09 στις 12:43. Αιτία: διόρθωση φοιτητική τιμής
Απάντηση με παράθεση