Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #108  
Παλιά 22-04-10, 16:52
΄Ακης Γκούμας ΄Ακης Γκούμας is offline
 
Εγγραφή: 02-07-2008
Μηνύματα: 145
Απάντηση: 21-30.09.2008: Kea Dive Expedition (K.D.E. - Καταδυτική Αποστολή στην Κέα)

Θα συμφωνήσω με τον Δελβερούδη, χωρίς να σημαίνει οτι είναι ο μόνος απο τις απόψεις των 2-3 τελευταίων ημερών.
Απλά, κάποιες φορές μετράει (ή εμένα μου φαίνεται οτι μετράει καλύτερα) ένας λόγος πιο... στακάτος (για να χρησιμοποιήσω μουσική ορολογία).

Πάντα θα υπάρχουν "οι μεν" και πάντα "οι δε". Το κακό είναι οτι στην περίοδο που ζούμε οι αντιστοιχίες είναι δυσανάλογα υπέρ της μιας κατηγορίας.
Θα μάθουν κάποτε. Αυτό που με διαολίζει είναι οτι σήμερα εδώ μέσα, δίνουμε μια "μάχη" για κάτι που σε πολλές χώρες - και κοινωνίες - θεωρείται αυτονόητο.
Μην πετάτε σκουπίδια, μην περνάτε με κόκκινο, τραβήξτε το καζανάκι στην τουαλέτα. Νησάφι, ρε γαμώτο, πια !
Πόσα χρόνια παίρνει στον πίθηκα να γίνει άνθρωπος, κύριε Δαρβίνε?

Σ.Σ.: πρίν 10 μέρες, βούτηξα με έναν φίλο σε μια - σχεδόν - ερημική βραχώδη ακτή. Άφησα δίπλα απο το σημείο που βούτηξα, δύο πράγματα:
ένα τζόκευ διαφημιστικό και τα μυωπικά μου γυαλιά. Όταν βγήκα, είχαν κάνει φτερά.
Και ξέρω και ποιός είναι ο δράστης (Εννοώ οτι ήταν ο μόνος ξέμπαρκος που βρισκόταν εκεί όταν έπεσα). Εννοώ οτι βούτηξε δύο άχρηστα πράγματα μόνο και μόνο γιατί μπορούσε.
Ακόμα απορώ τι θα κάνει τα γυαλιά της - συγκεκριμένης - μυωπίας. Συμπέρασμα και ερώτημα μαζί? Το ίδιο:

Πόσα χρόνια παίρνει στον πίθηκα να γίνει άνθρωπος, κύριε Δαρβίνε?
Απάντηση με παράθεση