Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 02-07-07, 13:38
Το avatar του χρήστη Normoxic Diver
Normoxic Diver Normoxic Diver is offline
 
Εγγραφή: 24-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 270
Απάντηση: Τι προτείνεται;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKanel Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω την ευχαρίστηση, επάγγελμα .
Αρα σε ''επιπεδο αερα''/ Recreational εισαι ΟΚ & ξεχναμε σχολεια οπως Divemaster και Assistant Instructor.....

Παράθεση:
Σίγουρα να έχω μεγαλύτερες παραμονές και φυσικά να εμβαθύνω σε γνώσεις.
Eχοντας κανει τα σχολεια Advanced Open Water & Rescue αυτα που κατα την δικη μου γνωμη αποτελουν την πυλη εισοδου στην Τεχνικη καταδυση, καθωτι καποιος ναι μεν μπορει να ειναι Nitrox Diver ή και Advanced Nitrox Diver (αναλογα τον οργανισμο, αλλα μην μπλεχτουμε με οργανισμους και Standards γιατι θα τα κανουμε σαλατα...) αλλα σε ''επιπεδο αερα'' απλα ενας Open Water Diver, προσωπικα θα σου προτεινα τα εξης:

1. Διαλεξε εναν εκπαιδευτη (ΑΝDI, IANTD ή DSAT λογω αναγνωρισημοτητας των οργανισμων, εαν καποιοι διαφωνουν ας ανοιξουν αλλο Thread...) που να χαιρει της εμπιστοσυνης σου τοσο σε θεμα ασφαλειας, γνωσεων οσο και χαρακτηρα μιας και ''Diving is Fun'' ακομα και στον χωρο του Technical....

2. Κανε το βασικο σχολειο Nitrox Diver χρησης υπεροξυγονομενων μιγματων οπως πολυ καλα σου ειπε ο Σωτος ή αν θες αλλιως ενα σχολειο ''Nitrox combo'' θα σου προτεινα εγω, δηλ Basic & Advanced Nitrox μαζι σε πιθανον (τι πιθανον σιγουρα....) ελκυστικοτερη τιμη και με καλυτερη ροη/ εξελιξη της θεωριας μιας και αν κανεις το Adv Nitrox μετα απο μερικες βδομαδες/ μηνες θα ξανακουσεις ενα μεγαλο μερος των θεωριτικων ξανα....

Φιλικα
Normoxic......
__________________
“dive to express NOT to impress”....anonymous diver
Απάντηση με παράθεση