Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 18-05-17, 18:05
Το avatar του χρήστη Kosmas
Kosmas Kosmas is offline
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 12
Απάντηση: Snorkeling Ή Περιήγηση Επιφανείας

Σας ευχαριστώ Nikolas_mk2 και montechristos για τις απαντήσεις σας.

Φίλε montechristo έχεις απόλυτο δίκιο και ο εξοπλισμός που έχω ήδη περιλαμβάνει εκτός από την μάσκα-αναπνευστήρα και βατραχοπέδιλα και σημαδούρα κίτρινη δύτη γιατί πιστεύω ότι είναι εξίσου σημαντική για την ασφάλεια μας και το κόστος της είναι αστείο (γύρω στα 5€) από την στιγμή που κολυμπάμε στην επιφάνεια της θάλασσας και δεν είμαστε ευδιάκριτοι από μακρυά στα γρήγορα σκάφη.

Το έχω ήδη στα σχέδια μου Νικόλα και σε λίγες μέρες θα αποκτήσω και την μονοσόρτς στολή για να μπορώ να βουτάω περισσότερους μήνες από τους καλοκαιρινούς αλλά και για προστασία από τον ήλιο όπως είπες.

Θα σας παρουσιάσω στην κατηγορία Ιδιοκατασκευές - Φτιάξ' το μόνος σου και την πλατφόρμα (rig) που τοποθετώ τις κάμερες μου για υποβρύχια βιντεοσκόπηση και φωτογράφιση και που θα χρησιμοποιώ για φωτογραφίσεις και βιντεοσκοπήσεις ναυαγίων που βρίσκονται μέχρι 20 μέτρα βάθος ενώ θα κάνω snorkeling.

Ερώτηση (ίσως και χαζή): υπάρχει όριο ή νόμος που να περιορίζει την απομάκρυνση από την ακτή για snorkeling (πάντα με σημαδούρα)και σε πόσα μέτρα?
__________________
Underwater Videos by Kosmas
https://joyscamperadventures.blogspo...er-videos.html
Απάντηση με παράθεση