Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 06-11-08, 10:29
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: 1ο Διεθνές Καταδυτικό Συνέδριο - Κατάδυση στην Ελλάδα

Ας γεμισουμε και τις υπολοιπες παραλιες και στις βραχονησιδες με αθλια beach bar , ταβερνες camping ενοικιαζομενα (αυτα με τις αναμονες) και οτι αλλο σιχαμα σκεφτει ο Ελληνας . (κατι τετοιο δεν υποσχεθηκαν οταν μας μιλουσαν για καταδυτικα παρκα ?) . Ας πληρωνουμε για να βουταμε και ας μην εχουμε το δικαιωμα να ξαπλωνουμε στην παραλια χωρις να πληρωνουμε ομπρελλοξαπλωστρα . ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ με την παρθενα (οσο εμεινε) φυση . ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ με το συνθημα " Η Ελλαδα στους Ελληνες" .
Αντι λοιπον να πιεζουμε ασφυκτικα το Δημοσιο να εκτελει ΟΛΕΣ τις εργασιες για τις οποιες πληρωνουμε , ας τα κανουμε ολα ιδιωτικα (μην γελιομαστε ) . ΖΗΤΩ τα γηπεδα γκολφ , αλλωστε ειναι παραδοσιακο Ελληνικο αθλημα σαν το τεννις (που γεμισαν οι παραλιες με ερειπωμενα γηπεδα τεννις λες και ο τσομπανης ηξερε να προφερει την λεξη τεννις . Ας ξεκινησουμε εμεις ετσι και σε λιγο δεν θα υπαρχει ελευθερη θαλασσα , δεν θα υπαρχει Ελληνικη Ελλαδα (καθε αλλο παρα εθνικιστης ειμαι , αλλα το ξεπουλημα το σιχαθηκα πια και , ναι , αγαπαω την χωρα μου και μου αρεσει η φυση) . Προστατευομενες περιοχες και καταδυτικα παρκα . Αφου ολοι μας ξερουμε οτι ειναι προσχηματα και αυτο εχει αποδειχτει σε ολες τις χωρες οπου ισχυει . Ποσο προστατευονται οι περιοχες ? Ρωτηστε οσους ξερουν τι γινοταν και τι γινεται στο Σινα , στο Marsa Alam , στην Hurghada , στα τουριστικα της Τα'ι'λανδης και σιγουρα παντου αλλου .
Αυτα και αλλα πολλα..
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 06-11-08 στις 10:35.
Απάντηση με παράθεση