Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 05-07-07, 22:37
Το avatar του χρήστη Normoxic Diver
Normoxic Diver Normoxic Diver is offline
 
Εγγραφή: 24-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 270
Απάντηση: ΤΗΘΥΣ-28.06.2007: 'Η φιλοσοφία DIR στην κατάδυση'

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Normoxic Diver.

Υπάρχει και ο εκπαιδευτής που προτιμά να λέει παιδιά αυτό έχει προκύψει μέσα από πολύχρονη εμπειρία και από χιλιάδες δοκιμές από χιλιάδες δύτες άρα και αυτό θα ακολουθήσουμε - end of discussion! Δεν είμαι έτσι εγώ! Αυτό που περιέχεται στην παράγραφο είναι είναι ένας στόχος για μένα τον εκπαιδευτή. Να πείσω μέσω συζήτησης και επιχειρημάτων τον μαθητή μου για την ορθότητά του. Δεν είναι ναός η αίθουσα διδασκαλίας όπου πάς για να ακούσεις κύρηγμα και να εκκλησιαστείς και απαγορεύεται να φέρει ο οποιοσδήποτε οτιδήποτε θέμα για συζήτηση! Κατάλαβες τι εννοώ? Εϊναι δηλαδή θέμα εκπαίδευτικού στυλ. Δεν μπορεί κανείς να με καταγγείλει νομίζω γι' αυτό. Δεν προκειτε για παζάρι όπως το ονομάζεις αλλά ανάπτυξη συζήτησης με στόχο την ανάπτυξη κριτικής ικανότητας!
Το ''παζαρι'' πηγαινε σε καποια μεριδα υποψηφιων που επικαλλουνται διαφορα προκειμενου να ''βγει'' ποιο οικονομικο το σχολειο....
Εμεσως νομιζω πως κατι παρατηρησε η Physalia ακριβως για αυτο....

Aπο κει και περα σαφως μια εποικοδομιτικη εκπαιδευση θα ειναι αποτελεσμα μιας γονιμης ανταλλαγης αποψεων & επιχειρηματων οπως αναφερεις και ξαναλεω σαφως εσυ ξερεις καλυτερα.....

Η οποια αναφορα μου σε επισημο κειμενο/ θεση του οργανισμου ειχε να κανει, για να ξεκαθαρισω τη θεση μου, με την υποστηριξη της γνωμης μου για χρηση isolation manifold και ΟΧΙ ανεξαρτητων διπλων....

Φιλικα
Normoxic....
__________________
“dive to express NOT to impress”....anonymous diver
Απάντηση με παράθεση