Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 05-07-07, 23:02
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: ΤΗΘΥΣ-28.06.2007: 'Η φιλοσοφία DIR στην κατάδυση'

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιος που έχει τελειώσει κάποια σχολεία κατάδυσης αναψυχής είναι δυνατόν να έχει αναπτύξει κριτική αντίληψη για το στήσιμο διπλών/ρυθμιστών κλπ.... εννοείται ότι γι'αυτό μπαίνει στη διαδικασία να κάνει σχολείο... για να πάρει τα φώτα κάποιου άλλου.

Για να έχεις κριτική αντίληψη για τέτοια θέματα πρέπει -με κάποιο μαγικό τρόπο- να έχεις ήδη δοκιμάσει λίγο απ'όλα. Πώς θα σε πείσει οποιοσδήποτε Σώτο για την ανωτερότητα των ανεξάρτητων διπλών; Και να άφηνες ανοιχτό το ενδεχόμενο του οικονομικού, θα το καταλάβαινα απόλυτα. Όμως το αποκλείεις κατηγορηματικά και από εκεί και πέρα το μόνο επιχείρημα που περισσεύει (δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο) είναι "Βουτάω με ανεξάρτητες διπλές την τελευταία 10ετία και νιώθω μια χαρά με αυτές"
(αλλά γιατί το θες το σχολείο βρε αδερφάκι μου τότε; )
Το σημερινό status Μαρία, στους υποψήφιους δύτες, ενός τεχνικού σχολέιου χαρακτιρίζεται από αρκετή γνώση, έστω και θεωρητική που έχει προκύψει διαβάζοντας απόψεις άλλων πιο έμπειρων στο διαδίκτυο ή διαβαζοντας κάποια έντυπα μέσα ή έχοντας κιόλας δοκιμάσει πριν το σχολείο. Ακρετοί έχουν και άποψη και επιχειρήματα. Τα συζητάμε.

Δέχομαι ότι κάποιος άλλος μπορεί να είναι στη θέση τη δική σου που δηλώνει ότι δεν έχει άποψη για το στήσιμο των διπλών και των ρυθμιστών και θέλει τα φώτα μου. Τα έχει! Σου έχω γράψει τα κριτήρια αξιολόγησης και σου έχω κάνει και την αξιολόγηση. Έχεις διαβάσει και την άπόψή μου. Τι άλλο θες?

Αν νιώθεις μια χαράμε τις ανεξάρτητες διπλές αυτό είναι για σένα και μόνο για σένα. Το κάνεις εδώ και δέκα χρόνια άλλωστε. Πώς να μην έχεις αναπτύξει και μια δύναμη συνήθειας που λέμε ή μια οικειότητα / άνεση έστω με το συγκεκριμένο σύστημα. Δεν σου ζήτησα να το αλλάξεις.
Απάντηση με παράθεση