Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 20-10-07, 12:03
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Παλαιόχωρα Χανίων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MICHALIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι , ετσι λες τωρα και μετα θα με στην κριτικη μεχρι να το ριξω στις και με βρουν να πλανταζω στα

Αυτό σηκώνει απάντηση

Πότε -μα πότε;- σχολίασα εγώ την καλλιτεχνική επάρκεια μιας φωτογραφίας;;
Εκτός του να συγχαίρω και να θαυμάζω τους καλλιτέχνες φωτογράφους, εγώ η ίδια είμαι μια ανεπίδεκτη φωτογράφος (που απ' ό,τι φαίνεται δε θα προοδεύσει ποτέ στο αντικείμενο) και επομένως οι "κριτικές" μου κάθε άλλο παρά υπόσταση μπορούν να έχουν....

Επειδή τυχαίνει να έχουμε μερικούς πολύ καλούς φωτογράφους ανάμεσά μας, αυτό δεν είναι λόγος να ματαιωνόμαστε οι υπόλοιποι.
Πέρα από την καλλιτεχνική αξία μιας φωτογραφίας, υπάρχει και η πληροφορία που αυτή μπορεί να σου δώσει. Και για μένα κάθε εικόνα βυθού, είναι πάντα όμορφη και ευπρόσδεκτη.
Επομένως να αφήσεις τις φτηνές αυτές δικαιολογίες....

Με το να ποστάρουμε φωτό κι εμείς οι αρχάριοι έχουμε άλλωστε καλύτερες πιθανότητες να αρπάξουμε και μια καλοπροαίρετη κριτική ή -ακόμα καλύτερα- μια-δυο συμβουλές για κάτι που μπορούμε εύκολα να βελτιώσουμε.....

So why not?

Μιχάλη αν πει κανείς ότι οι φωτό σου δεν είναι καλές αναλαμβάνω να τον κράξω προσωπικά

(Αλλά ρε παιδί μου, τι άγκυρες και αηδίες, βγάλε κάνα ζωντανό να χαρούμε κι εμείς οι κολημμένοι)
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση