Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 28-06-07, 16:49
Το avatar του χρήστη Normoxic Diver
Normoxic Diver Normoxic Diver is offline
 
Εγγραφή: 24-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 270
Απάντηση: Στο πυρετό του DIR

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lcoivera Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά συμφωνώ απόλυτα και με τους δύο σας.
Υπάρχει όμως σε όλα αυτά μια μικρή λεπτομέρεια ¨το χρήμα¨.
Πώς θα ζήσουν οι σχολές κατάδυσης, όταν κάνουν αμάν για να μαζέψουν μαθητές? Υπάρχει ποτέ περίπτωση κάποια σχολή κατάδυσης να απορρίψει κάποιον μαθητή που δεν έχει τις ανάλογες βουτιές (=εμπειρία) ? και βέβαια ΟΧΙ!
Εαν εσυ φιλε Icovera ξερεις καποια ή καποιες σχολες να πρατουν με αυτον τον τροπο, κατα την ταπεινη μου γνωμη αποτελουν την εξαιρεση και οχι τον κανονα...καλο θα ηταν να μην καταστροφολογουμε...

Παράθεση:
Γιατί οι οργανισμοί δεν βάζουν δικλίδες προστασίας? Γιατί?
Εαν πεις στον φιλο εκπαιδευτη σου να σου ανοιξει ενα Instructor manual θα δεις πως οι ασφαλιστικες δικλειδες/ Standards υπηρχαν και θα υπαρχουν...
Απο κει και περα ειναι θεμα Facility και κυριως μα κυριως χρηστων για το ποσο υπευθυνα θα ασχοληθουν με την εν λογω δραστηριοτητα...

Παράθεση:
Για τον λόγω αυτό βγάζω το καπέλο σε φίλο που παράτησε τις εκπαιδεύσεις για αυτό και μόνο τον λόγω, γιατί δεν μπορούσε να εκπαιδεύει ¨άπειρους & ανίκανους δύτες¨
Συγχαρητιρια στην κυριολεξια στον φιλο σου απο μια αποψη καθωτι μαλλον χομπυστας εκπαιδευτης και αρα ''Large'' θα ηταν, γιατι την σημερον ημερα φιλε καποιος ο οποιος ειναι απλα μονον εκπαιδευτης καταδυσεων και τα παρατα για αυτον τον λογo μαλλον τον ''τρωει η μαρμαγκα''.....

Παράθεση:
Τέλος θεωρώ απαράδεκτο και λυπάμαι που γνωρίζω άτομα που αγόρασαν τα πτυχία τους από άλλες χώρες.... για ευκολία και για να αποφύγουν τι? Απλά την στοιχειώδη εκπαίδευση.
Εγω απο την αλλη φιλε μου ξερω εκπαιδευτες που ΕΚΑΝΑΝ τα σχολεια τους στο εξωτερικο απλα γιατι καποιοι αλλοι δεν τους πιστοποιουσαν σε υψηλοτερες εκπαιδευτικες βαθμιδες για να μην τους φανε την πιτα....
''ο νοων νοειτο''.....

Φιλικα
Normoxic.....
__________________
“dive to express NOT to impress”....anonymous diver
Απάντηση με παράθεση