Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-07-09, 10:14
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Παμε Τηλο !!!

Οπως ολες οι ιδεες ετσι και αυτη μου ηρθε ξαφνικα , αφου ειχα ηδη απελπιστει οσον αφορα το θεμα διακοπες και Μιχαλης , μια σχεση που βρισκεται στο ψυγειο τον τελευταιο καιρο (η Τηνος δεν μετραει !) .
Εχω ακουσει πολλα και πολυ καλα για την Τηλο απο τουριστικους οδηγους , εκπομπες κλπ . Ειναι ενα Ελληνικο νησι που θα ηθελα να επισκεφτω και να γυρισω ! Μικρο αλλα γεματο ιστορια και φυσικες ομορφιες , κενο καταδυτικου κεντρου βεβαια και κατα τη αποψη των προσφιλων λιμενικων , πληρες αρχαιων γυρω-τριγυρω .
Μονιμος αμφισβητιας , αντιδραστικος και αντιρρησιας , αρχισα σοβαρα να σκεφτομαι να την επισκεφτω επιτελους (προτου το καψουν κι αυτο το φουκαριαρικο ) , πληρης καλων προθεσεων , οχηματος και εξοπλισμου , κενος δε , αεροσυμπιεστη . Ο Κυριος Λιμενικος , ευγενης και εξυπηρετικος , μου δηλωσε οτι δεν υπαρχει κομπρεσσερ στο νησι . Εδω το ειχα να ρωτησω : Καλα , τοτε πως ψαρευουν οι αβοριγινοι σας , μονον με δυναμιτη ? , αλλα κρατηθηκα , διοτι ολα αυτα θα τα μετανοιωσω πικρα οταν συναντηθουμε !
Μεχρι που βρηκα καραβι απο Θεσσαλονικη για Τηλο (επαθα πλακα οταν μου το ειπαν ) .
Τεσπα , τα σεναρια ειναι τα παρακατω :
Α] Αν καποιος γνωριζει , παρακαλω ας μου πει αν μπορω και που να γεμιζω στο νησι . Αν δεν γινεται αυτο , αξιζει να στελνω με το καραβακι (ή κα'ι'κι ) στη Ροδο τις μπουκαλες μου για γεμισμα ή οχι ?
Β] Χανοντας καθε λογικη απο μεσα μου αγοραζω κομπρεσσερ βιαστικα (και δεν παω διακοπες διοτι , ως γνωστον χωρις λεφτα τ'αυγα δεν βαφονται !!!) .
Γ] Εγκαταλειπω εντελως την ιδεα των διακοπων στην Τηλο και ψαχνω να βρω κατι αλλο (μη κοσμικο και με φυσικες ομορφιες )
Δ] Εγκαταλειπω εντελως την ιδεα των διακοπων γενικοτερα και κλεινω δωματιο στην ολοκαινουρια υπερπολυτελη Ιδιωτικη Ψυχιατρικη Κλινικη San Vitale στην Νεα Ραιδεστο Θεσσαλονικης , που δινουν και δωρο πουκαμισο (εστω και με τα μανικια μπροστα ) .

Μετα απο ολο αυτο το παραληρημμα ασυναρτησιων , θα ηθελα να ζητησω απο οποιον εχει πληροφοριες (και υλικο .... χε χε) και θελει να τις μοιραστει , να απαντησει . Σκοπος μου : Α) διακοπες και χαβαλε , Β) Βιντεοσκοπηση (οποτε θα παιξει και παρουσιαση μετα ) επιγεια και υποβρυχια (και υπογεια στα σπηλαια με τα ελεφαντινια) .


Υ . Γου .

Αν ανεβασα το θεμα σε λαθος ενοτητα , μετα την σταυρωση μου , παρακαλω τοποθετηστε το στην σωστη ! Ευχαριστω
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 28-07-09 στις 13:08.
Απάντηση με παράθεση