Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-04-09, 14:50
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Έκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει, διαφορετικές κουλτούρες κλπ κλπ κλπ, αλλά ορισμένα πράγματα δεν μπορώ να τα ανεχτώ

Όπα ρε παιδιά τα βάλαμε πάλι με τους Κινέζους. Γιατί στην δικιά μας "ανώτερη" κουλτούρα δεν τρώμε ζωντανά θαλασσινά δηλαδή? Αχινούς, πεταλίδες και δίθυρα δεν τα τρώμε ζωντανά εμείς?
Έκτωρ εντελώς ψυχρά έχεις δίκιο. Έως τώρα και εγώ αυτής της λογικής ήμουν...οκ διαφορετικοί πολιτισμοί κτλ κτλ...
Όμως...που είσαι ρε κύκλωπα να αρχίσεις να τους τρως ζωντανούς, χωρίς σως σόγιας...
Αλλά δε βάζω διαγωνισμό να ψήσω τη μισή πεταλίδα...τώρα ας μην αρχίσουμε να συζητάμε για τη γκουρμεδιά του μισού ψαριού...
Α ρε κύκλωπα...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-04-09, 19:58
΄Ακης Γκούμας ΄Ακης Γκούμας is offline
 
Εγγραφή: 02-07-2008
Μηνύματα: 145
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Πώ, πω αδέρφια αηδίαααα.....
Δεν ξέρω... ΄Ολοι τρώμε κάτι που ήταν ζωντανό κάποτε, επιλέχθηκε για να μας κάνει το τραπέζι, το κάναμε να ψοφήσει (σίκ τρόπος για να πείς "δολοφονήσει") και μετά: Το τρώμεεεε.
΄Αλλο όμως είναι να τρώω τεμαχισμένη, ψημένη και γαρνιρισμένη μια μπριζόλα (που δεν θυμίζει και πολύ τα αγαθά ματάκια του ζώου στο οποίο ανήκε να με κοιτάνε γλυκά) και άλλο να το τρώω ζωντανό να σπαρταράει.
Εντάξει, κουλτούρες, είπατε..... αλλά κρίνονται και για το περιεχόμενό τους, έτσι?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-04-09, 22:28
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Παράθεση:
Μιλάμε για όντως κατώτερες μορφές ζωής αυτά τα κινεζοειδή...
ζητω στις ανωτερες μορφες ζωης που νομιζουν οτι ειναι ο περιουσιος λαος....

ζητω στις αριες φυλες....

τι εννοεις πιπερι μαρια....????

ο ρατσισμος ειναι η ιδεολογια των ηλιθιων....(ελεγε ενας τοιχος στην αθηνα...)

ΥΓ σκεφτομουν αν επρεπε να την πεσω ή οχι στον συγγραφεα της παραπανω προτασης καθοτι εχω την εντυπωση οτι θα αρχισει ενας ακομα φαυλος κυκλος προσωπικων αντιπαραθεσεων ....
κατεληξα ομως οτι μου ειναι παντελως αδυνατον να αφηνω τετοιου ειδους φασιστικες παρατηρησεις ασχολιαστες ή απλα να τις χαϊδευω οπως εκανε η μαρια....
Φιλια απο τη φωλια των "κινεζοειδων".....που ενα απο τα ελαχιστα που εχουν κανει ειναι να ανακαλυψουν τη πυξιδα για να μπορω να ταξιδευω....
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ : 14-04-09 στις 22:38.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-04-09, 00:58
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ σκεφτομουν αν επρεπε να την πεσω ή οχι στον συγγραφεα της παραπανω προτασης καθοτι εχω την εντυπωση οτι θα αρχισει ενας ακομα φαυλος κυκλος προσωπικων αντιπαραθεσεων ....
κατεληξα ομως οτι μου ειναι παντελως αδυνατον να αφηνω τετοιου ειδους φασιστικες παρατηρησεις ασχολιαστες ή απλα να τις χαϊδευω οπως εκανε η μαρια....
Φιλια απο τη φωλια των "κινεζοειδων".....που ενα απο τα ελαχιστα που εχουν κανει ειναι να ανακαλυψουν τη πυξιδα για να μπορω να ταξιδευω....
Γιώργο, αντίδρασε όπως θες, αλλά τουλάχιστον σεβάσου και τις αντιδράσεις των άλλων.

Παρόλο που γνωρίζω τον Ηλία προσωπικά εδώ και αρκετά χρόνια, μου πήρε τουλάχιστον 2-3 ακόμα διαδικτυακά χρονάκια για να αρχίσω να (ψιλο)ψυλλιάζομαι το (διεστραμμένο ομολογουμένως) χιούμορ του.
Εσύ -και πολλοί άλλοι- φυσικά δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.... κι εγώ στη θέση σου σίγουρα θα είχα φρικάρει.
Αλλά για να λέμε και όλη την αλήθεια, θα δικαιολογούσα πολύ περισσότερο την αγανάκτησή σου αν δεν είχε ήδη ποσταριστεί αυτό:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Big-Blue Εμφάνιση μηνυμάτων
για σένα το είπα που στραβώνεις αν λένε για κανά φύκος ''κατώτερος οργανισμός''

Πολλή μαυρίλα για το τίποτα τον τελευταίο καιρό ρε παιδιά, αφήστε να χαρούμε λιγάκι Άνοιξη.
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-04-09, 10:35
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Παράθεση:
ζητω στις ανωτερες μορφες ζωης που νομιζουν οτι ειναι ο περιουσιος λαος...


Παράθεση:
ζητω στις αριες φυλες...


Για αναρχοαυτόνομος που διαβάζει και εκθειάζει τα συνθήματα στους τοίχους
Παράθεση:
ο ρατσισμος ειναι η ιδεολογια των ηλιθιων....(ελεγε ενας τοιχος στην αθηνα...)
περίεργα μας τα λες συγγραφέα...

Παράθεση:
ΥΓ σκεφτομουν αν επρεπε να την πεσω ή οχι στον συγγραφεα της παραπανω προτασης καθοτι εχω την εντυπωση οτι θα αρχισει ενας ακομα φαυλος κυκλος προσωπικων αντιπαραθεσεων...κατεληξα ομως οτι μου ειναι παντελως αδυνατον να αφηνω τετοιου ειδους φασιστικες παρατηρησεις ασχολιαστες ή απλα να τις χαϊδευω οπως εκανε η μαρια....
Φιλια απο τη φωλια των "κινεζοειδων".....που ενα απο τα ελαχιστα που εχουν κανει ειναι να ανακαλυψουν τη πυξιδα για να μπορω να ταξιδευω...
Πριν πεις ή την πέσεις (ύποπτο ρήμα αυτό, να το κοιτάξεις...) σε κάποιον θα πρέπει να σκέφτεσαι τα επακόλουθα...έτσι δε σκέφτηκες και την προηγούμενη φορά
Παράθεση:
καθοτι εχω την εντυπωση οτι θα αρχισει ενας ακομα φαυλος κυκλος προσωπικων αντιπαραθεσεων
με φράσεις του στυλ
Παράθεση:
δεν αντεχω αλλο τη ΜΑΛΑΚΙΑ που δερνει το ανθρωπινο ειδος και ειδικα τους κατοικους αυτης της χωρας...
κτλ κτλ και μετά μαζεύαμε τα ασυμμάζευτα για 27 σελίδες...

Παράθεση:
ή απλα να τις χαϊδευω οπως εκανε η μαρια....
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Big-Blue
για σένα το είπα που στραβώνεις αν λένε για κανά φύκος ''κατώτερος οργανισμός''
Την επόμενη φορά θα το αναλύσω παραπάνω και ίσως νωρίτερα για να γίνεται πιο εύπεπτο

Ίσως η δική σου λογική, που σχολιάζεις με τέτοιο τρόπο τις ανθρώπινες πράξεις να φέρνει περισσότερο σε φασιστικά καθεστώτα, τι λες?
Ή μήπως θες να ξεκινήσουμε συζήτηση για τις δημοκρατικές αρχές των Κινέζων; Πολίτης του κόσμου είσαι, κάτι θα έχει πάρει το αυτί σου...Εκτός αν έχεις τόσο επηρεαστεί και σκέφτεσαι να κατεβάσεις πρόταση για θανατική ποινή σε όποιον έχει διαφορετική άποψη...Ο Θεμιστοκλής σου λέει κάτι;
Αν χαίρεσαι και καμαρώνεις για την ανακάλυψη της πυξίδας απ' τους Κινέζους, τότε για τον τόπο και τους προγόνους σου θα έπρεπε να πηγαίνεις καθημερινά στην Ακρόπολη, στη Δήλο, στη Ολυμπία κτλ, να προσεύχεσαι και να λές...δεν έχω καμία σχέση με αυτούς, είναι μεγάλη μου τιμή να λέγομαι Έλληνας.
Χαιρετίσματα στη φωλιά και καλή όρεξη
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-04-09, 10:51
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Πάμε πάλι από την αρχή......

Ρε παιδιά, τι θα λέγατε να αρχίσει ο Σύλλογος να διοργανώνει Ετήσιες Λασπομαχίες Φορουμοαποφορτιστικής Εκτόνωσης;
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-04-09, 11:02
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
...τι θα λέγατε να αρχίσει ο Σύλλογος να διοργανώνει Ετήσιες Λασπομαχίες Φορουμοαποφορτιστικής Εκτόνωσης;
δεν ειναι κακή ιδέα!!

πρεπει να εχουμε αναδρομο Ερμή (ή κατι τετοιο τελοσπαντων).. δεν εξηγουνται αλλιώς τόσα νευρα εδω μεσα..

__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-04-09, 11:29
Το avatar του χρήστη Rabea
Rabea Rabea is offline
 
Εγγραφή: 05-02-2008
Περιοχή: Πυλαία Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 162
Απάντηση: Exotic cooking ( ...που να τους φάνε τους ίδιους έτσι ! )

Επειδή θα φύγουμε για τα χωριά μας να ψήσουμε τα αρνιά μας, τα κοκορέτσια κλπ (τακτική και έθιμο που σε κάποιους μπορεί να φαίνεται εντελώς βάρβαρο και οπισθοδρομικό ) θέλω να ευχηθώ σε όλους καλό Πάσχα & Καλή Ανάσταση και ... ειρήνη ειμήν
__________________
“You know, you really shouldn’t call this planet Earth; you should call it Ocean! You get up there in space and look at it, its primary color is blue.”


Arthur Clarke


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:50.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.