Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > ScubaDive.gr - Το forum του 'ΤΗΘΥΣ' > Συστηθείτε μας
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Καλώς ήρθατε στο ScubaDive.gr! Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #12  
Παλιά 01-04-09, 13:07
Γιώργος Κεφαλάς Γιώργος Κεφαλάς is offline
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Πόρτο Ράφτη
Μηνύματα: 47
Απάντηση: Καλημέρα σας

Γιωργο ξερω απο κωδικες και απο πειραγματα.Δεν καταλαβαινω σε τι ειδους κωδικα ανηκει το "σεξ και βια στη σιθωνια" οπως επισης και το "τις ξεκωλιασες τις τσιπουρες".Και δεν ειναι μεμονωμενα παραδειγματα.Τελος οσον αφορα το επιπεδο του ενος η του αλλου forum, παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα το υποβιβαζουν...βλεπε καρουμπαλοι...http://www.greekdivers.com/forum/ind...howtopic=19019Τωρα παμε παρακατω,μαζι,απο οποιoδηποτε forum
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Δεμέτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο εμείς κατά 80% γνωριζόμαστε σε προσωπικό επίπεδο και αλληλοανταλάσσουμε πειράγματα εκατέρωθεν. Ο Τίμος είναι ένα πάρα πολύ αξιόλογο άτομα αλλά με πολύ διάθεση για χαβαλέ πάντα. Σαφέστατα τα γραφόμενα του δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα αλλά πειράζει κάποια μέλη που θα το διαβάσουν. Όσοι είστε εκτός χώρου πολύ δύσκολα θα κατανοήσετε τέτοιες προσεγγίσεις και χαβαλέ που γίνεται. Μερικές φορές πειραζόμαστε και κωδικοποιημένα γιατί κάτι προέκυψε σε ένα ψάρεμα και δεν θέλουμε να κάνουμε ρόμπα τον άνθρωπο που το έκανε.
Παράδειγμα: Έχω ένα νέο παιδί στο σκάφος μου, και στην άνοδο μου βλέπω να έχει τοποθετήσει το ψαροτούφεκο του με την μύτη του καμακιού να ακουμπάει στο μπαλόνι. Του λέω βάλε καπέλο στο όπλο εννοώντας βέβαια προστατευτικό λάστιχο στη βέργα. Ε αυτός έβγαλε το καπέλο που φορούσε και το έβαλε στο όπλο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κεφαλάς : 01-04-09 στις 13:15.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-04-09, 13:09
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Καλημέρα σας

Γιώργο καλωσήρθες.

Ο διάλογος είναι ό,τι πολυτιμότερο έχουμε, αρκεί να τον χρησιμοποιούμε σαν λύση και όχι σαν αφετηρία προβλημάτων.

Νομίζω ότι το μόνο που δυσκολεύει τα πράγματα στην παρούσα φάση μεταξύ μας -ελεύθεροι/αυτόνομοι- είναι ότι ενώ στα GD ή SF υπάρχουν πολλές και θαυμασιες μεμονωμένες απόψεις και στάσεις, αυτές δεν έχουν καμία υπόσταση πέραν του ότι πρεσβεύουν και τιμούν αυτούς που τις εκφράζουν.
Η ειδοποιός διαφορά με τους δικούς μας Συλλόγους -ας πούμε- είναι ότι εμείς έχουμε ένα καταστατικό βάσει του οποίου δεσμευόμαστε να λειτουργούμε. Έτσι, αν και όσοι είναι μέλη του φόρουμ αυτού μπορούν να έχουν χίλιες απόψεις πάνω σε ένα θέμα, όσοι είναι μέλη του συλλόγου έχουν οπωσδήποτε πρωτίστως αποδεχτεί κάποιες κοινές αρχές και αξίες, γεγονός που χτίζει μια άλφα εμπιστοσύνη και σύμπνοια μεταξύ μας.

Με το ίδιο σκεπτικό, θα ήταν ευχής έργο αν υπήρχε ένας σύλλογος ελευθεράδων ο οποίος θα συγκεντρωνε όλες αυτές τις όμορφες ελευθεράδικες απόψεις και τις διαμόρφωνε επιτέλους σε ενα νέο, φρέσκο, σύγχρονο καταστατικό αξιών. Τότε και μόνο τότε, Γιώργο, θα βλέπαμε πόσοι είναι πραγματικά οι Ψ/Τ που σκέφτονται και λειτουργούν όπως εσείς.

Γιατί ασχέτως αν έχει διαφανεί μέσα από τις συζητήσεις μας, όσοι έχουμε κατά καιρούς έστω κουτσοδιαβάσει τα φόρα σας, γνωρίζουμε καλά ότι άτομα όπως ο Σπύρος Ιάσων, ο Φοίβος, ο Πάνος, ο Θοδωρής, ο Δραπέτης, εσύ κλπ κλπ είστε η "φίλια πλευρά" σε αυτή την ιστορία και όχι η εχθρική. Το ξέρουμε ότι είστε εσείς που κρατάτε τις ισορροπίες -σε ενίοτε πραγματικά δύσκολες συνθήκες βαρβατίλας- προβάλλοντας πάντα μια καλύτερη-ανώτερη-σοφότερη οπτική γωνία.
Προσωπικά αναγνωρίζω όλα τα προβλήματα που η στάση σας αυτή σας επιφυλάσσει και ομολογώ ότι λίγοι στη θέση σας θα την πάλευαν τόσο άξια.
Από τη μεριά μου λοιπόν, δεχτείτε τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια και τα "καλά κουράγια" για συνέχεια, αλλά και μια μικρή-μεγάλη ευχή: κάποια στιγμή να καταφέρετε να οργανωθείτε λίγο καλύτερα....

Είναι τελείως διαφορετικό να μιλάς κάθε φορά με ένα μεμονωμένο άτομο. Είναι πολύ δύσκολο να καταλαβαίνεις από 1-2 κουβέντες τι αυτός (ο κάθε αυτός) πρεσβεύει. Αν πρέπει να διαβάσω τα 5500 χιλιάδες ποστ σου και τα άλλα τόσα των υπολοίπων για να καταλάβω τι ακριβώς πιστεύει και πράττει ο καθένας σας, φέξε μου και γλίστρησα....
Αν όμως με παραπέμψεις σε ένα καταστατικό και 5-10 ολοκληρωμένες δράσεις, το πράγμα αλλάζει και η εμπιστοσύνη έρχεται, πολύ πιο εύκολα και ανώδυνα.

Ξέρω ότι αυτό που σας ζητάω δεν είναι απλό και εύκολο, όμως σκεφτείτε μήπως τελικά είναι κάτι απαραίτητο και αναγκαίο πλέον.
Το Ψ/Τ σας χρειάζεται όσο το χρειαζόσαστε κι εσείς.
Κι εμείς σας χρειαζόμαστε όσο μας χρειάζεστε κι εσείς.
Θα το δεις -ολοι θα το δούμε- (ότ)αν φτιάξετε ποτέ αυτό τον σύλλογο.
Θα δεις ότι οι αυτόνομοι που θα υποστηρίξουν και θα πλαισιώσουν τις δράσεις σας θα είναι πολύ περισσότεροι από τους Ψ/Τ (το πιστεύω ακράδαντα αυτό και ξέρω ότι κι εσείς το ξέρετε).
Τότε και μόνο τότε θα συνειδητοποιήσουμε πόσα πολλά είναι τα κοινά μας και πόσο βαθειά αλληλεξαρτημένοι είμαστε μες στον θαλάσσιο πλακούντα μας. Αμήν.

Και πάλι καλωσήρθες!
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Physalia : 01-04-09 στις 14:18.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-04-09, 13:23
Το avatar του χρήστη Γιώργος Δεμέτης
Γιώργος Δεμέτης Γιώργος Δεμέτης is offline
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 64
Απάντηση: Καλημέρα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο καλωσήρθες.

Ο διάλογος είναι ό,τι πολυτιμότερο έχουμε, αρκεί να τον χρησιμοποιούμε σαν λύση και όχι σαν αφετηρία προβλημάτων.

Νομίζω ότι το μόνο που δυσκολεύει τα πράγματα στην παρούσα φάση μεταξύ μας -ελεύθεροι/αυτόνομοι- είναι ότι ενώ στα GD ή SF υπάρχουν πολλές και θαυμασιες μεμονωμένες απόψεις και στάσεις, αυτές δεν έχουν καμία υπόσταση πέραν του ότι πρεσβεύουν και τιμούν αυτούς που τις εκφράζουν.
Η ειδοποιός διαφορά με τους δικούς μας Συλλόγους -ας πούμε- είναι ότι εμείς έχουμε ένα καταστατικό βάσει του οποίου δεσμευόμαστε να λειτουργούμε. Έτσι, αν και όσοι είναι μέλη του φόρουμ αυτού μπορούν να έχουν χίλιες απόψεις πάνω σε ένα θέμα, όσοι είναι μέλη του συλλόγου έχουν οπωσδήποτε πρωτίστως αποδεχτεί κάποιες κοινές αρχές και αξίες, γεγονός που χτίζει μια άλφα εμπιστοσύνη και σύμπνοια μεταξύ μας.

Με το ίδιο σκεπτικό, θα ήταν ευχής έργο αν υπήρχε ένας σύλλογος ελευθεράδων ο οποίος θα συγκεντρωνε όλες αυτές τις όμορφες ελευθεράδικες απόψεις και τις διαμόρφωνε επιτέλους σε ενα νέο, φρέσκο, σύγχρονο καταστατικό αξιών. Τότε και μόνο τότε, Γιώργο, θα βλέπαμε πόσοι είναι πραγματικά οι Ψ/Τ που σκέφτονται και λειτουργούν όπως εσείς.

Γιατί ασχέτως αν έχει διαφανεί μέσα από τις συζητήσεις μας, όσοι έχουμε κατά καιρούς έστω κουτσοδιαβάσει τα φόρα σας, γνωρίζουμε καλά ότι άτομα όπως ο Σπύρος Ιάσων, ο Φοίβος, ο Πάνος, ο Θοδωρής, ο Δραπέτης, εσύ κλπ κλπ είστε η "φίλια πλευρά" σε αυτή την ιστορία και όχι η εχθρική. Το ξέρουμε ότι είστε εσείς που κρατάτε τις ισορροπίες -σε ενίοτε πραγματικά δύσκολες συνθήκες βαρβατίλας- προβάλλοντας πάντα μια καλύτερη-ανώτερη-σοφότερη οπτική γωνία.
Προσωπικά αναγνωρίζω όλα τα προβλήματα που η στάση σας αυτή σας επιφυλάσσει και ομολογώ ότι λίγοι στη θέση σας θα την πάλευαν τόσο άξια.
Από τη μεριά μου λοιπόν, δεχτείτε τα ειλικρινά μου συγχαρητήρια και τα "καλά κουράγια" για συνέχεια, αλλά και μια μικρή-μεγάλη ευχή: κάποια στιγμή να καταφέρετε να οργανωθείτε λίγο καλύτερα....

Είναι τελείως διαφορετικό να μιλάς κάθε φορά με ένα μεμονωμένο άτομο. Είναι πολύ δύσκολο να καταλαβαίνεις από 1-2 κουβέντες τι αυτός (ο κάθε αυτός) πρεσβεύει. Αν πρέπει να διαβάσω τα 5500 χιλιάδες ποστ σου και τα άλλα τόσα των υπολοίπων για να καταλάβω τι ακριβώς πιστεύει και πράττει ο καθένας σας, φέξε μου και γλίστρησα....
Αν όμως με παραπέμψεις σε ένα καταστατικό και 5-10 ολοκληρωμένες δράσεις, το πράγμα αλλάζει και η εμπιστοσύνη έρχεται, πολύ πιο εύκολα και ανώδυνα.

Ξέρω ότι αυτό που σας ζητάω δεν είναι απλό και εύκολο, όμως σκεφτείτε μήπως τελικά είναι κάτι απαραίτητο και αναγκαίο πλέον.
Το Ψ/Τ σας χρειάζεται όσο το χρειαζόσαστε κι εσείς.
Κι εμείς σας χρειαζόμαστε όσο μας χρειάζεστε κι εσείς.
Θα το δεις -ολοι θα το δούμε- (ότ)αν φτιάξετε ποτέ αυτό τον σύλλογο.
Θα δεις ότι οι αυτόνομοι που θα υποστηρίξουν και θα πλαισιώσουν τις δράσεις σας θα είναι πολύ περισσότεροι από τους Ψ/Τ (το πιστεύω ακράδαντα αυτό και ξέρω ότι κι εσείς το ξέρετε).
Τότε και μόνο τότε θα συνειδητοποιήσουμε πόσα πολλά είναι τα κοινά μας και πόσο βαθειά αλληλεξαρτημένοι είμαστε μες στον θαλάσσιο πλακούντα μας. Αμήν.

Και πάλι καλωσήρθες!
Θα στενοχωρήσω τον-ην φίλη <<Rabea>> που θα απαντήσω στον υπέροχο διάλλογο που διανοίγεται με εσένα Μαρία γιατί είμαι ξανά εκτός θέματος αλλά θα το κάνω.

Στο παρελθόν έχει γίνει προσπάθεια ύπαρξης συλλόγων με πρωτοεμφανιζόμενο τον Γλαύκο πριν πολλά χρόνια. Ο σύλλογος δραστηριοποιόταν τότε περισσότερο γύρω από το αγωνιστικό ψαροτούφεκο. Σήμερα η πλειονότητα των ψαροτουφεκάδων είναι αντίθετοι με τους αγώνες. Σε κάποια μέρη της Ελλάδος έχουν ήδη δημιουργηθεί τελευταία σύλλογοι.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και ένας από τους λόγους που έγινα μέλος εδώ, είσαι εσύ με τις χαμηλές φωνές και την διάθεση για σύμπλευση με τον δικό μας χώρο.
Μπορούμε να μάθουμε οι μεν από τους δε χωρίς αφορισμούς και ακραίες θέσεις. Έχω γράψει στο άλλο φόρουμ ότι κάνω παρέα με αυτόνομους και γνωρίζω τις θέσεις μερικών από εσάς από πρώτο χέρι.
Ας αφήσουμε τη συνέχεια να περπατήσει σιγά σιγά.
__________________
Ποτέ ελεύθερη κατάδυση χωρίς ζευγάρι
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-04-09, 14:06
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Καλημέρα σας

καλημερα γιωργο, καλως ορισες....

το υπεροχο coral grouper που εχεις ως αβαταρ θα τον καθαριζες στην πρωτη σου επισκεψη στην ερυθρα?

η θα περιμενες ησυχος να χαζεψεις πως θα δεχοταν τους Bluestreak cleaner wrasse καθαριστες που εχει πανω του....

αν επελεγες το πρωτο , θα ετρωγες καλα, δεν αμφιβαλλω...και αν ηταν και μεγαλος μπορει να μην ειχε και καμμια σοβαρη επιδραση πανω στο περιβαλλον...(εξαλλου σε καθε βουτια θα συναντησεις τουλαχιστον 40 τετοιους)

αν επιλεξεις το δευτερο θα μπορεσεις να ζησεις λιγα απο ολα αυτα που με κανουν να εχω "αρρωστησει" με την υποθαλλασια ζωη....το ροφο να τεντωνεται και να "χασμουριεται", τους καθαριστες να χωνονται μεσα στα βραγχια του ....την μαγεια της συμβιωσης των ειδων....

βεβαια υπαρχει παντα και η επιλογη πρωτα να τα χαζεψεις ολα αυτα και μετα να τον κερασεις καυτο ατσαλι αναμεσα στα ματια....

γιωργο δεν σου τα χωνω , ειλικρινα σε καλωσοριζω , απλα φτανει με τους φονους , φτανει , ας τραβηξουμε καμμια φωτογραφια καλυτερα.....

ΥΓ αυτο που με τρελαινει ειναι οτι τα παιδια που εχετε μπει εδω (απο το χωρο του ψτ) , εισαστε (εμφανως ) ανθρωποι με καλλιεργεια και δυνατοτητα εκφρασης....και οπως λεει και η μαρια , περιμενω απο εσας να ειστε ο διαυλος επικοινωνιας με ολους τους τσουτσουναραδες που βγαζοντας τον σαργο των 5 ποντων νομιζουν οτι εκαναν κατι. Οποτε , οχι δεν σου την πεφτω, σε προβοκαρω να κανεις κατι με αυτα τα αισχη που βλεπεις στο χωρο σου και οχι να τα υπερασπιζεσαι νομιζωντας οτι σου βριζω το σπιτι σου....
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ : 01-04-09 στις 14:14.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-04-09, 14:41
Το avatar του χρήστη Γιώργος Δεμέτης
Γιώργος Δεμέτης Γιώργος Δεμέτης is offline
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 64
Απάντηση: Καλημέρα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα γιωργο, καλως ορισες....

το υπεροχο coral grouper που εχεις ως αβαταρ θα τον καθαριζες στην πρωτη σου επισκεψη στην ερυθρα?

η θα περιμενες ησυχος να χαζεψεις πως θα δεχοταν τους Bluestreak cleaner wrasse καθαριστες που εχει πανω του....

αν επελεγες το πρωτο , θα ετρωγες καλα, δεν αμφιβαλλω...και αν ηταν και μεγαλος μπορει να μην ειχε και καμμια σοβαρη επιδραση πανω στο περιβαλλον...(εξαλλου σε καθε βουτια θα συναντησεις τουλαχιστον 40 τετοιους)

αν επιλεξεις το δευτερο θα μπορεσεις να ζησεις λιγα απο ολα αυτα που με κανουν να εχω "αρρωστησει" με την υποθαλλασια ζωη....το ροφο να τεντωνεται και να "χασμουριεται", τους καθαριστες να χωνονται μεσα στα βραγχια του ....την μαγεια της συμβιωσης των ειδων....

βεβαια υπαρχει παντα και η επιλογη πρωτα να τα χαζεψεις ολα αυτα και μετα να τον κερασεις καυτο ατσαλι αναμεσα στα ματια....

γιωργο δεν σου τα χωνω , ειλικρινα σε καλωσοριζω , απλα φτανει με τους φονους , φτανει , ας τραβηξουμε καμμια φωτογραφια καλυτερα.....

ΥΓ αυτο που με τρελαινει ειναι οτι τα παιδια που εχετε μπει εδω (απο το χωρο του ψτ) , εισαστε (εμφανως ) ανθρωποι με καλλιεργεια και δυνατοτητα εκφρασης....και οπως λεει και η μαρια , περιμενω απο εσας να ειστε ο διαυλος επικοινωνιας με ολους τους τσουτσουναραδες που βγαζοντας τον σαργο των 5 ποντων νομιζουν οτι εκαναν κατι. Οποτε , οχι δεν σου την πεφτω, σε προβοκαρω να κανεις κατι με αυτα τα αισχη που βλεπεις στο χωρο σου και οχι να τα υπερασπιζεσαι νομιζωντας οτι σου βριζω το σπιτι σου....
Γιώργο καλησπέρα ο ροφός της Ερυθράς είναι φωτογραφημένος από την κόρη μου που είναι αυτόνομη.
Αν κατέβω με ελεύθερη κατάδυση στα -άντα για βόλτα με μία φωτογραφική στο χέρι, δεν πάω για ψάρεμα αλλά για βόλτα. Αν θέλω να ψαρέψω βάζω τα πολεμικά μου και πηγαίνω για να συλλέξω την τροφή μου ή αν θέλεις για να ικανοποιήσω το αρχέγονο ένστικτο μου του κυνηγού και θα βγάλω ένα ψάρι που θα επιλέξω.

Ο καρχαρίας όταν δεν πεινάει δεν δαγκώνει τα ψάρια δίπλα του που κολυμπάνε μαζί του. Όταν πεινάσει όμως το κάνει.
Κάπως έτσι μάλλον λειτουργώ και εγώ και ας μην είμαι καρχαρίας.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg ΙΡΙΔΑ.jpg (106,2 KB, 19 εμφανίσεις)
__________________
Ποτέ ελεύθερη κατάδυση χωρίς ζευγάρι
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-04-09, 15:16
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Καλημέρα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Δεμέτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο καλησπέρα ο ροφός της Ερυθράς είναι φωτογραφημένος από την κόρη μου που είναι αυτόνομη.
Αυτή πως σας γλύτωσε;

Έλα να παίρνουμε μαθήματα από την νεα γενιά λέμεεεεεε
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-04-09, 15:38
Το avatar του χρήστη Γιώργος Δεμέτης
Γιώργος Δεμέτης Γιώργος Δεμέτης is offline
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 64
Απάντηση: Καλημέρα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neokles Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή πως σας γλύτωσε;

Έλα να παίρνουμε μαθήματα από την νεα γενιά λέμεεεεεε
Εγώ μέσα στο ίδιο μου το σπίτι έχω δημοκρατία.
Η κόρη αυτόνομη και μπαμπάς και γυιός ψαροτουφεκάδες. Σε πληροφορώ ότι δεν υπάρχει καμία κόντρα μεταξύ μας έχουμε ο καθένας ξεχωρίσει τι μας εκφράζει. Το ότι της βάζω τις φωνές γιατί μου έχει πάρει την υποβρύχια κάμερα χωρίς να με ρωτήσει ή την μάσκα γιατί στη δικιά της έσπασε το λουράκι είναι ένα θεματάκι
__________________
Ποτέ ελεύθερη κατάδυση χωρίς ζευγάρι
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-04-09, 16:06
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Καλημέρα σας

ο δικος μου πατερας Γιωργο, φανατικος ψαροντουφεκας 40 χρονια τωρα, με εχει ηδη αποκληρωσει!

ομως μετα απο πολυ προσπαθεια του εμαθα (δυσκολο πραγμα να μαθαινει ο γιος τον πατερα) να μην βγαζει πινες κ τριτωνες...του εμαθα να αφηνει τα μωρα ροφους , τον εφερα σε αλλο επιπεδο απο το

"αν δεν τα βγαλω εγω θα τα βγαλει καποιος αλλος"

που μου κοπαναγε συνεχεια.....κ ξερεις πως?

με τα βιντεο μου....κ την επιμονη μου....κ με το γεγονος οτι το χαλι της ερημωσης των βυθων το βλεπει καθημερινα κ νοιαζεται....

δεν ψαρευει για να του πουν οι αλλοι στα φορα ποσο κομαντο ειναι , ψαρευει για αυτο που ηδη εχεις εσυ περιγραψει ως δικο σου παθος...

για αυτο πειστηκε !
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-04-09, 16:09
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Καλημέρα σας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Δεμέτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ότι της βάζω τις φωνές γιατί μου έχει πάρει την υποβρύχια κάμερα χωρίς να με ρωτήσει ή την μάσκα γιατί στη δικιά της έσπασε το λουράκι είναι ένα θεματάκι
ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ

Πάμε παιδιά όλοι μαζί!!!

ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ ΙΡΙΔΑ

και παραφράζοντας το γνωστό σύνθημα:
Παρε του μπαμπα σου την μασκούλα Ιριδουλα Ιριδουυυυλα
μηπως μείνει ζωντανή καμια Σαλπούλααααα

Ιριδουλαααα

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:28.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.