Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικοί προορισμοί & Προτάσεις για κατάδυση. > Τοποθεσίες για κατάδυση στην Ελλάδα
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Τώρα με τον νέο νόμο, ποιος μας πιάνει ! Για ρίξτε ιδέες και μοιραστείτε μαζί μας τους μοναχικούς σας υποβρύχιους παραδείσους...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-06-08, 10:22
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Καταδυτικό Καλαμάτα-Πύλος

Αντρεα , με ολο το θαρρος , το χαμαλικι δεν ειναι σπορ ειναι καταπονηση . Ξερω πολυ καλα τι θα πει χαμαλικι απο την δουλεια μου (ποτε δεν αισθανθηκα αθλητης απο τα κιβωτια τα σακκια και τα τοπια που κουβαλησα , ουτε στα νοσοκομεια που χειρουργηθηκα απο ζημιες που επαθα απο αυτο) και ξερω καλα τι θα πει σπορ , απο σπορ που εκανα . Η καταδυση , ο,τι και να κουβαλας δεν ειναι σπορ . Το μπατμινγκτον ειναι . Αν ειναι ετσι , μπορουν ολοι να κανουν τον σουπερματσο αντρακλα , καθε φορα που βγαινουν απο το Σουπερ Μαρκετ φορτωμενοι σακκουλες , στα κοριτσακια και να περναν δροσερα καλοκαιρια , θαυμαζοντας κρυφα τον εαυτο τους στον καθρεφτη καθως αλειφουν με μουσταρδα το αποτριχωμενο κορμι τους σαν λαδωμενοι ποντικοι .
Η Τεχνικη καταδυση , ειναι τεχνικη καταδυση , δεν ειναι σπορ . Μπορει να απαιτειται διαβασμα (και πολυ μαλιστα) και καλυτερη φυσικη κατασταση λογω κουβαληματος (φυσικα και απαιτειται ) , παντως αθλημα δεν ειναι , που να κραταμε την αναπνοη μας μεχρι να γινουμε μπλε και να σκασουμε ολοι μας (και δεν μπορει να γινει) . Το τι μπορει να ισχυριζεται ο καθε ενας , ειναι προσωπικο του θεμα και πολυ καλα κανει , αν αυτο εξυπηρετει τους σκοπους του .
Τωρα , αν οι εκπαιδευτες ανα τον κοσμο ειναι , οχι ολοι , αλλα καποιοι απο αυτους καταδρομεις , υ/β καταστροφεις , ή θα ηθελαν να ειναι (και αυτο ισχυριζονται) και ειναι απλα παραφουσκωμενα γωνιωδη σακκια με αναβολικα και συντομη ημερομηνια ληξης , αυτο και παλι δεν καθιστα την αυτονομη καταδυση αθλημα .

Φιλικα
Μιχαλης

Συγγνωμη , ξεφυγαμε απο το θεμα !!! Η Πυλος ειναι κουκλα και μαλλον φετος θα κανω τις βουιττσες μου στα παιδια !!(ελπιζω)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 06-06-08 στις 10:35.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-06-08, 10:30
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Καταδυτικό Καλαμάτα-Πύλος

Τελικά αυτό το thread έχει απίστευτη πλοκή.....

Εγώ θέλω να ευχηθώ καλές μεσσηνιακές βουτιές στον els, να συμφωνήσω με το Μιχάλη ότι η κατάδυση προϋποθέτει άσκηση αλλά δεν είναι καθόλου αθλητισμός, να πω στον Αντρέα ότι υποτίμησε τα μάλα το αγαπημένο μου άθλημα, είμαι σίγουρη ότι ποτέ του δεν έχει μουσκέψει περισσότερο σε τεχνική κατάδυση όπως με μόλις μία ωρίτσα δυνατού και συναρπαστικού πινγκ-πονγκ και τέλος, να δηλώσω ότι θέλω τη Σοφία Καλαντζάκου μέλος του Τηθύς!!!
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Physalia : 06-06-08 στις 11:14.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-06-08, 11:06
Το avatar του χρήστη scubagreek
scubagreek scubagreek is offline
 
Εγγραφή: 04-04-2008
Περιοχή: Νεα Σμύρνη Αττικής
Μηνύματα: 16
Απάντηση: Καταδυτικό Καλαμάτα-Πύλος

Σωστή η Μαρία! Εθεσε τα πράγματα στη σωστή τους βάση! Εμ, τη τρίχα...τριχιά κάναμε!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-06-08, 01:37
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Καταδυτικό Καλαμάτα-Πύλος

Για να μη συζητάμε το ίδιο πράγμα σε δύο θέματα, κάποια μηνυμάτα που αφορούσαν τον προβληματισμό άθλημα-χόμπυ, μεταφέρθηκαν εδώ:

Θεωρειτε την αυτονομη καταδυση αθλημα ή hobby ?

Ας συνεχίσουμε τη κουβέντα εκεί
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:35.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.