Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 14-03-09, 17:25
argyris argyris is offline
ο χρήστης διαγράφηκε με αίτησή του
 
Εγγραφή: 27-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 70
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις γυρίσαμε από λίμνη που κανονίσαμε τα τελευταία διαδισκαστικά και είμαστε πανέτοιμοι για αυριο. Σήμερα βουτήξαμε και τοποθετήσαμε τον μίτο που θα ακολυθήσουμε ως διαδρομή στην κατάδυση στην είσοδο του σπηλαίου. Ο καιρός προβλέπεται υπέροχος και το νερό της λίμνης ζεστό....

Θα τα ππούμε από κοντά αύριο.


Με κτίμηση,
Αργύρης Αργυριάδης
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 15-03-09, 21:36
Το avatar του χρήστη Panagiotis
Panagiotis Panagiotis is offline
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 180
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Με λίγα λόγια..

ΥΠΕΡΟΧΑ

Ευχαριστώ τον Αργύρη και τους σπηλαιοδύτες που φρόντισαν για να δούμε (όσοι δεν είχαμε δει), ενα μικρό κομμάτι απο το σπήλαιο της Βουλιαγμένης και μάλιστα με υποδειγματική ασφάλεια, τον σύλλογο για την διοργάνωση, την "ομάδα" μου για την άριστη συνεργασία και γενικώς..όλη την σημερινή παρέα για τις πολύ ευχάριστες στιγμές!

Ελπίζω να δούμε σύντομα κάποια παρόμοια εκδήλωση!!



__________________
Όπου αγαπάς.. μη πολυπάς..
και αν πολυπάς, μη πολυκάτσεις..
και αν πολυκάτσεις, να μη πολυμιλείς και ανε πολυμιλέις..
να κατέχεις ήντα λες..
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 15-03-09, 21:44
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Κι εγώ με τη σειρά μου ευχαριστώ πολύ τον Αργύρη για την πανέμορφη αυτή εμπειρία και όλα τα παιδιά του ΣΕΛΑΣ και του ΦΟΣ για τη συνοδεία (και ιδιαιτέρως τον Κομνηνό που μου δάνεισε τον κα-τα-πλη-κτι-κό φακό του για test-dive). Ευχαριστώ και όλους-όλους εσάς που ήσασταν εκεί και μοιραστήκαμε αυτή την όμορφη μέρα

(Αλλά μας ξεθέωσε..... πάω για ύπνο κουτουλώντας! )
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 16-03-09, 00:24
Apollon Apollon is offline
 
Εγγραφή: 10-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 198
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία τόσο η επίσκεψη στην είσοδο του σπηλαίου όσο και η περιήγηση στο μοναδικό οικοσύστημα της λίμνης! Ευχαριστώ τον Αργύρη και τους άλλους σπηλαιοδύτες που μας βοήθησαν να πραγματοποιήσουμε με απόλυτη ασφάλεια αυτή τη δραστηριότητα, καθώς και το ΔΣ του συλλόγου μας για την ευκαιρία που μας έδωσε να κανουμε κάτι που λίγοι έχουν την ευκαιρία να κάνουν. Ελπίζω ότι μετά την απόλυτη επιτυχία του εγχειρήματος θα επαναληφθεί η διοργάνωση ώστε να μπορέσουν και τα υπόλοιπα μέλη του συλλόγου να ζήσουν αυτή την εμπειρία.
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 16-03-09, 00:42
Apollon Apollon is offline
 
Εγγραφή: 10-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 198
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

.....και μερικές φωτογραφίες...

image002.jpg image004.jpg image006.jpg image008.jpg image010.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 16-03-09, 01:48
Skipper Skipper is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Μηνύματα: 217
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Αργύρη ευχαριστούμε και χαρά στο κουράγιο σας .

Αντε συν-cavern-οδύτες μου και εις ανώτερα (ή, πιο σωστά, και εις ενδότερα)
__________________
Not Today
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 16-03-09, 08:32
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Ηταν μια πολύ ωραία εμπειρία!
Για εμάς του μη σπηλαιοδύτες μια ευκαιρία (ελπίζω όχι μοναδική) να βουτήξουμε και να πάρουμε μια μικρή γεύση απ' την λίμνη της Βουλιαγμένης.
Κύλησαν όλα ρολόι, απ' το πρωινό ραντεβού μέχρι και τον καφέ μετά το tavern experience!
Ευχαριστώ τον Αργύρη για την αφιλοκερδή του προσφορά, την οργάνωση και το κέφι του. Τον Κομνηνό και τον Ηλία απ' τον Σ.ΕΛ.Α.Σ. και τον Νίκο απ' τον Φ.Ο.Σ. για την συνοδεία. Τον Παναγιώτη την Ζίνα και τον Βασίλη για την ωραία βουτιά.
Και βέβαια όλη την μεγάλη παρέα του Συλλόγου μας που συμμετείχε στην εκδήλωση αυτή
Και εις άλλα ...
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 16-03-09, 11:06
Το avatar του χρήστη DHMHTRHS
DHMHTRHS DHMHTRHS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.435
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ και εγώ τον Αργύρη τους συνδύτες μου αλλά και όλη την παρέα ...

ΥΣ: και να ρωτήσω ... μήπως υπάρχει καμιά φοτο διθέσιμη για την επιφάνεια εργασίας ????

__________________
Δώσε στη ζωή σου κάτι όχι τη ζωή σου για κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 16-03-09, 12:48
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Ήταν πολύ όμορφα. Όχι μόνο από άποψη οργάνωσης, όχι μόνο λόγω της βουτιάς (που ήταν πολύ όμορφη), αλλά κυρίως λόγω της παρέας.

Αν και δεν μπόρεσα να ακολουθήσω στο Tavern Dive ήταν μια γεμάτη μέρα.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην ομάδα Βασίλη, Γιάννη, Μαρία... Ευχαριστώ

Η βουτιά αν και έπρεπε να φτάσουμε στα -31μ ήταν από τις πιο χαλαρές βουτιές και σε αυτό ασφαλώς έπαιξε ρόλο το επίπεδο των δυτών και των συνοδών. Σε ένα σημείο μάλιστα αλλάζει η πυκνότητα του νερού και υπάρχει μια απότομη αλλαγή πλευστότητας.

Στην βουτιά καθαρισμού χαζέψαμε το ασυνήθιστο περιβάλλον της λίμνης (μου θύμισε το παλιό μου ενυδρείο). Κάναμε και καθαρισμό στο οποίο βρήκαμε 1 βατραχοπέδιλο, 1 σερβιέτα (χωρίς φτερα), ένα τσιρότο, πολλά σακουλάκια από συσκευασίες φαγητού (σάντουιτς, πατατάκια κτλ), πλαστικά ποτήρια και... 1 κανονικότατο και σε άριστη κατάσταση 10ευρω. Να καταγγείλω εδώ την Μαρία που το βρήκε ότι στην πρόταση να το δωρίσει στον σύλλογο κόντεψε να πνιγεί. ΤΣΙΦΟΥΥΤΟΟΟΟΟΟ

Ο Αργύρης τιμωρήθηκε για τις αμαρτίες του και τώρα μπορεί να πάει να κοινωνήσει. Δεν μπορώ να φανταστώ καν πόσες ώρες κατάδυσης έγραψε χτες με τον θερμοσίφωνα (συγγνώμη rebreather ήθελα να πω) στην πλάτη.

Χάρη στον Αργύρη και την ομάδα του από αυτή την απολαυστική βουτιά βγήκαμε σίγουρα πιο εμπειροι και πιο καλοί δύτες.

Σημείωση: Όσοι δεν πλύνατε τον εξοπλισμό σας με το σκεπτικό ότι το νερό είναι γλυκό να τον πλύνετε αμεσως (τον εξοπλισμό). Το νερό της λίμνης κάνει καλό στους ρευματισμούς αλλά κακό σε οτιδήποτε μεταλικό. Ξεπλύντε τα πάντα από μπουκάλα και βάρη μέχρι το τελευταίο d-ring (αν σας άφησε ο Αργύρης να το πάρετε μαζί σας βέβαια ).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη neokles : 16-03-09 στις 12:54.
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 16-03-09, 13:00
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: 15.03.2009: Cavern Experience - Λίμνη Βουλιαγμένης

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neokles Εμφάνιση μηνυμάτων
Να καταγγείλω εδώ την Μαρία που το βρήκε ότι στην πρόταση να το δωρίσει στον σύλλογο κόντεψε να πνιγεί. ΤΣΙΦΟΥΥΤΟΟΟΟΟΟ
Αγαπητέ φίλε Νεοκλή.
Διάγουμε καιρούς δύσκολους κι αυτό ουδείς μπορεί να το αμφισβητήσει.
Σε τέτοιες στιγμές, κανείς δεν δωρίζει τα δώρα, πόσω μάλλον τα δώρα μιας Λίμνης.

Διότι η Λίμνη κατάλαβε ότι μόνο εγώ την καθάριζα και οι υπόλοιποι μονάχα κοιτούσατε (τυπικό ελληνικό συνεργείο).
Εκτίμησε λοιπόν τις υπηρεσίες μου και με αντάμειψε. Μην το κάνουμε θέμα τώρα, τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Στο σύλλογο προσφέρω και θα προσφέρω αιωνίως την αμέριστη αγάπη και υποστήριξή μου. Ανεκτίμητη αξία, όχι 10ευρα και αηδίες
(ΖΗλιάααααααααααααρηηη )

(Πάντως να το επισημάνουμε αυτό επειδή κατά καιρούς εχουν ακουστεί διάφορα για τον Νεοκλή.... Είναι όντως λίγο γκαντέμης για ζευγάρι ο άτιμος... θα μπορούσε το χαρτονόμισμα να ήταν 100ευρω. )
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Physalia : 16-03-09 στις 16:24. Αιτία: ορθογραφία που μας έβγαλε το μάτι πρωί πρωί
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.