Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Σχετικά με την Αυτόνομη Κατάδυση > Εκπαίδευση, Προβληματισμοί και Εμπειρίες
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες μας, για ακόμη πιο απολαυστικές βουτιές...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-01-09, 11:29
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Κατάδυση και AC/DC !!!...

Μεταξύ των 2 άκρων (απόλυτη σοβαρότητα - απόλυτος χαβαλές) υπάρχει και μια μέση λύση, ένα σημειο όπου συναντιέται η αναγκαία σε κάποια πράγματα σοβαρότητα με το απαραίτητο στην καθημερινή μας ζωή humour.

Αυτό το video σαν καταδυτική ενημέρωση (που ήταν και το ερώτημα του apeiranthου) δεν νομίζω ότι στέκει. Σαν ένα διασκεδαστικό σκετσάκι μετά την ενημέρωση είναι μια πρωτότυπη ιδέα (που δεν μ'αρέσει ). Άλλωστε πριν από μια κατάδυση στην γαλήνη του γαλάζιου δεν μπορώ να ακούω AC/DC
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-01-09, 15:52
Το avatar του χρήστη gkiriakos
gkiriakos gkiriakos is offline
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Περιοχή: Λευκάδα
Μηνύματα: 46
Απάντηση: Κατάδυση και AC/DC !!!...

Το Βιντεάκι όπως φαίνεται είναι σ ένα livaboard. Προφανώς οι παραπάνω πελάτες εκτός του ότι μπορεί να είναι πολύ έμπειροι δύτες (συνήθως έτσι είναι στα livaboard) θα έχουν βουτήξει και πολλές φορές μαζί. Προσωπικά όταν κάνω briefing σε κάποιον δύτη που βουτάει πρώτη φορά μαζί μου είμαι όσο πιο αναλυτικός γίνεται σε όλα τα θέματα. Άμα όμως έχω βουτήξει με κάποιον πολλές φορές και ξέρω ότι είναι καλός δύτης και ασφαλής δεν θα του λέω κάθε φορά τα ίδια πράγματα σαν να διαβάζω βιβλίο άλλα θα κοιτάξω να βάλω και λίγο χιούμορ για να περάσουμε και καλά. Φανταστείτε να κάνετε 10 βουτιές σε ένα καταδυτικό και κάθε φορά να σας λένε το σήμα του μένω από αέρα. (Boring)
Εμένα προσωπικά αυτό το briefing θα μου έφτιαχνε την ψυχολογία !!!!! Τώρα άμα η βουτιά που θα κάνουν οι δύτες είναι σε ένα επικίνδυνο σημείο που έχει ρεύματα, σπήλαια ή είναι βαθιά ή οτιδήποτε άλλο που συνιστά ιδιαίτερη προσοχή, σίγουρα το briefing δεν ήταν καλό και θα το θεωρούσα ανεπαρκές.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-01-09, 16:26
RNA
 
Μηνύματα: n/a
Απάντηση: Κατάδυση και AC/DC !!!...

Και ένα ακόμα

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:09.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.