Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-04-08, 18:24
Το avatar του χρήστη GKAM
GKAM GKAM is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Munich
Μηνύματα: 459
SCUBA Forum Reports

OK, βλέποντας τα reports της ALEXA είχα δύο επιλογές: να κάτσω να γράψω μία ερμηνεία, με ρίσκο απλά να χάσω το χρόνο μου σε περίπτωση που πέσει το post στο κενό, ή απλά να τα ανεβάσω και να δω τι θα γίνει…

TheAbyss:


HUTS:


TETHYS :


Άραγε είμαι ο μόνος που τα παρακολουθεί; Υπάρχουν γνώμες;

/GKAM
__________________
www.kamarinos.com/scuba | www.dirgreece.gr | www.wreckdiving.gr
Calvin: "Why waste time learning, when ignorance is instantaneous?"
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-04-08, 22:10
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

greekdivers traffic.jpg

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι στην Ελλάδα η διαδικτυακή κοινότητα του Greekdivers έχει τουλάχιστον 8 φορές μεγαλύτερη επισκεψιμότητα από την πιό πολυσύχναστη διαδυκτιακή κοινότητα αυτόνομων καταδύσεων. Μήπως αυτό να σημαίνει πως υπάρχουν και πολύ περισσότερα άτομα που ασχολούνται με την Ε/Κ - Ψαροντούφεκο παρά με την αυτόνομη κ?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-04-08, 22:17
Το avatar του χρήστη GKAM
GKAM GKAM is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Munich
Μηνύματα: 459
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνημμένο Αρχείο 351

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι στην Ελλάδα η διαδικτυακή κοινότητα του Greekdivers έχει τουλάχιστον 8 φορές μεγαλύτερη επισκεψιμότητα από την πιό πολυσύχναστη διαδυκτιακή κοινότητα αυτόνομων καταδύσεων. Μήπως αυτό να σημαίνει πως υπάρχουν και πολύ περισσότερα άτομα που ασχολούνται με την Ε/Κ - Ψαροντούφεκο παρά με την αυτόνομη κ?
Ρε Σώτο sorry, τί σχέση έχει το greekdivers με το θέμα μας;;;

Είσαι OFF TOPIC !

/G

[btw, προφανώς και έχουμε περισσότερους ψαροντουφεκάδες στην Ελλάδα από ότι αυτόνομους δύτες ]
__________________
www.kamarinos.com/scuba | www.dirgreece.gr | www.wreckdiving.gr
Calvin: "Why waste time learning, when ignorance is instantaneous?"
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-04-08, 22:28
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Σορρι φίλε. Είπα να βάλω κάτι για σύγκριση. Δεν κατάλαβα τι άλλη γνώμη μπορούσα να εκφέρω.

Πώς να το πιάσουμε το θέμα? Σύγκριση μεταξύ των διάφορων φόρουμ? Παρατήρηση των τάσεων?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-04-08, 22:30
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Κάποιος πέφτει, κάποιος άλλος πέεεεεεεεφτει πολύ και κάποιος άλλος ανεβαίνει. Ανάλυση των λόγων δεν μπορώ να κάνω.

Αυτός τώρα που ανεβαίνει αν το έχω καταλάβει καλά συμβαίνει να έχει και τα λιγότερα μέλη (τουλάχιστον τα λιγότερα εικονικά).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σώτος Χριστοδούλου : 02-04-08 στις 22:47.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-04-08, 23:03
Το avatar του χρήστη GKAM
GKAM GKAM is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Munich
Μηνύματα: 459
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σώτος Χριστοδούλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος πέφτει, κάποιος άλλος πέεεεεεεεφτει πολύ και κάποιος άλλος ανεβαίνει. Ανάλυση των λόγων δεν μπορώ να κάνω.

Αυτός τώρα που ανεβαίνει αν το έχω καταλάβει καλά συμβαίνει να έχει και τα λιγότερα μέλη (τουλάχιστον τα λιγότερα εικονικά).
OK, λοιπόν η δική μου ερμηνεία έχει ως εξής:

Ας θεωρήσουμε πως μετά από τρία χρόνια διαδικτυακής παρουσίας, ο μεγαλύτερος αριθμός των ατόμων που μπορεί να ενδιαφέρονται για αυτά τα θέματα γνωρίζει πλέον την ύπαρξη των abyss/huts/tethys. Φυσικά, υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό νέων αφίξεων που απλά εκπροσωπεύει ένα μονοψήφιο growth rate. (στην ουσία, flat)

To «παιχνίδι» λοιπόν παίζεται ανάμεσα στις 3 κοινότητες για το ποιος θα προσελκύσει, αλλά και θα συγκρατήσει / κερδίσει μεγαλύτερο ποσοστό από το βασικό μας pool. (περίπου όπως το σενάριο με τους mobile telephony providers που ανέφερα αλλού).

Με μία πρόχειρη ματιά στα στοιχεία των 3ών τελευταίων μηνών αλλά και με συχνές περιηγήσεις στα forums, μπορεί κανείς να συμπεράνει τα παρακάτω:
  • Το Abyss έχει μια τεράστια βάση, αλλά φθίνει σε επισκεψιμότητα και παρουσιάζει σχεδόν flat growth στα page views. Επιδεικνύει κλασσικά σημάδια ότι βρίσκεται πέρα από το στάδιο της ωρίμανσης. Είναι προφανές πως έχει χάσει πλέον την αίγλη του και δεν αποτελεί σημαντικό πόλο έλξης. Όχι μόνο δεν μεγαλώνει άλλο, αλλά μάλλον βρίσκεται στα πρόθυρα κρίσης.
  • Το Huts προφανώς κατρακυλάει στον κατήφορο. Όλη η κίνηση προέρχεται από ένα μικρό αριθμό μελών που αναμασούν περιορισμένα θέματα που δεν παρουσιάζουν ενδιαφέρον για το ευρύ κοινό. Πρόκειται για ένα forum το οποίο συρρικνώνεται, καταλήγοντας σε κάτι εντελώς esoteric με απήχηση μόνο σε μια μικρή παρέα. Πλέον έχει το χαμηλότερο traffic από τα τρία forums.
  • Το forum του ΤΗΘΥΣ για μένα παρουσιάζει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον καθώς η δημοτικότητα του, αυξάνεται με ταχύτατους ρυθμούς. Το ανησυχητικό όμως είναι πως ο κόσμος που απομακρύνεται από το Abyss και πλησιάζει το forum του ΤΗΘΥΣ, μάλλον δεν βρίσκει αρκετά ενδιαφέροντα θέματα. Η πτώση στα page views είναι ένα σημείο που χρειάζεται προσοχή.
Αυτό που θέλω να επισημάνω για άλλη μια φορά είναι η θεματολογία και η ισορροπία ανάμεσα σε πολιτική, χλωριδο-πανίδα και καταδύσεις. Κάτι πρέπει να γίνει ώστε να αποκτήσει το forum ένα appeal και για τον μέσο δύτη.

Τεσπά, αυτά είχα να γράψω για σήμερα. Είναι που είμαι κλεισμένος σε ένα ξενοδοχείο απόψε…

/GKAM
__________________
www.kamarinos.com/scuba | www.dirgreece.gr | www.wreckdiving.gr
Calvin: "Why waste time learning, when ignorance is instantaneous?"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GKAM : 02-04-08 στις 23:10.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-04-08, 00:14
sharkius sharkius is offline
 
Εγγραφή: 28-09-2007
Μηνύματα: 125
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αυτό που θέλω να επισημάνω για άλλη μια φορά είναι η θεματολογία και η ισορροπία ανάμεσα σε πολιτική, χλωριδο-πανίδα και καταδύσεις. Κάτι πρέπει να γίνει ώστε να αποκτήσει το forum ένα appeal και για τον μέσο δύτη.
+1
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-04-08, 01:17
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Ενδιαφέροντα τα στατιστικά που μας παραθέτεις Γιώργο.
Από εκεί και πέρα όμως η ανάλυσή τους και μάλιστα χωρίς να ξέρει κανείς τίποτα για το profile των αναγνωστών που έκαναν αυτά τα clicks είναι μάλλον παρακινδυνευμένη και πολλές φορές υποκειμενική.

Λες π.χ.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKAM Εμφάνιση μηνυμάτων
Το forum του ΤΗΘΥΣ για μένα παρουσιάζει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον καθώς η δημοτικότητα του, αυξάνεται με ταχύτατους ρυθμούς.
Μπορώ να σου δώσω μια τελείως διαφορετική ερμηνεία -που δε μας συμφέρει κι όλας- αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός:
Η μεγάλη πρόσφατη αύξηση αναγνωσιμότητας του ΤΗΘΥΣ (στατιστικά τελευταίων 3 μηνών) μπορεί κάλλιστα να είναι πλασματική/περιστασιακή λόγω της μεγάλης δημοσιότητας που φροντίσαμε να δώσουμε στο θέμα των Καταδυτικών Πάρκων και προσωπικά περιμένω να ξεφουσκώσει σε κάποιο βαθμό.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKAM Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ανησυχητικό όμως είναι πως ο κόσμος που απομακρύνεται από το Abyss και πλησιάζει το forum του ΤΗΘΥΣ, μάλλον δεν βρίσκει αρκετά ενδιαφέροντα θέματα. Η πτώση στα page views είναι ένα σημείο που χρειάζεται προσοχή.
Η πρόσφατη πτώση μπορεί κάλλιστα να οφείλεται στους λόγους που εξήγησα προηγουμένως. Πως βγάζεις το συμπέρασμα ότι δεν βρίσκει κάποιος ενδιαφέροντα θέματα?
Αν έχεις συνομιλίες από πρώτο χέρι με ανθρώπους που παραπονιούνται ότι δε βρίσκουν ενδιαφέροντα θέματα ή έχουν στο μυαλό τους άλλα θέματα που θα τους ενδιέφεραν περισσότερο, θα ήθελα πραγματικά να μας τα παραθέσεις.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKAM Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που θέλω να επισημάνω για άλλη μια φορά είναι η θεματολογία και η ισορροπία ανάμεσα σε πολιτική, χλωριδο-πανίδα και καταδύσεις. Κάτι πρέπει να γίνει ώστε να αποκτήσει το forum ένα appeal και για τον μέσο δύτη.
Αν έχεις στο μυαλό σου κάποιο συγκεκριμένο profile του μέσου έλληνα δύτη θα ήθελα -πραγματικά- να το μοιραστείς μαζί μας, έστω περιγράφοντάς το με λίγα λόγια , γιατί εγώ δεν έχω.
Αν π.χ. θεωρήσω σαν μέσο δύτη τον εαυτό μου, ας πούμε 3-6-10 μήνες μετά που τέλειωσα την εκπαίδευση OW, τότε θα πω απλά ότι φοβάμαι για αυτό το μέσο δύτη.
Αυτό τον μέσο δύτη, που η ημιμάθειά τον κάνει ριψοκίνδυνο, που πολλές φορές προσεγγίζει οριακά τα θέματα ασφάλειας, που προσεγγίζει σίγουρα λάθος το υποθαλλάσιο περιβάλλον -απλά και μόνο γιατί είναι απληροφόρητος-
...αυτόν τον δύτη εμείς θα θέλαμε να τον αλλάξουμε κι όχι να καλλιεργήσουμε τις εμμονές του και τις αδυναμίες του.

Αυτό το "πολιτική, χλωριδο-πανίδα" το ακούω κάπως απαξιωτικό και δεν καταλαβαίνω γιατί το αντι-παραθέτεις σε κάποιο βαθμό στο "καταδύσεις".
Αν παρ' όλα αυτά έχεις δίκιο και το υλικό "πολιτικής και χλωριδο-πανίδας" είναι από τα βασικά θέματα αυτού εδώ του site, αυτό δεν προέκυψε τους τελευταίους 3 μήνες -ήταν βασικό συστατικό μας εξ' αρχής.
Εφόσον λοιπόν η αναγνωσιμότητά μας αυξάνεται σταθερά, μήπως αυτό αποδεικνύει ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται τελικά (και) για "πολιτική και χλωρο-πανίδα"?
Αλλιώς θα πρέπει να υποθέσουμε ότι οι δύτες που "φεύγουν" όπως λες από τα άλλα sites θα πήγαιναν σε οποιοδήποτε site ανεξαρτήτως θεμάτων.


Υπάρχουν διάφορες μελέτες και μοντέλα στο net για τον κύκλο ζωής που ακολουθεί μια κοινότητα και έχω συμμετάσχει κατά καιρούς σε διάφορα forum - άσχετα με κατάδυση - από τη γέννησή τους μέχρι τον εκφυλισμό τους.

Πιστεύω πως σε όλη αυτή την κουβέντα θα πρέπει να έχουμε στην άκρη του μυαλού μας ότι το www.scubadive.gr δεν είναι "άλλο ένα καταδυτικό forum" αλλά εκπροσωπεί κατ' αρχήν τον σύλλογο ΤΗΘΥΣ. Αυτό έχει καθοριστική επίδραση στο περιεχόμενο και τη δομή του και όπως είναι φυσικό θέλουμε να έχει την μέγιστη αναγνωσιμότητα, γιατί αυτό σημαίνει ότι ο σύλλογος γίνεται γνωστός και ο λόγος του -πιθανώς- έχει μεγαλύτερη απήχηση.

Όσον αφορά όμως:
α) την ποιότητα του περιεχομένου ενός forum και
β) το πόσο μεγάλος θα είναι ο χρόνος εξέλιξής του μέχρι να καταρεύσει ή να συρικνωθεί δηλ. να γίνει αδιάφορο για τα παλιά του μέλη, να υπάρχει η αίσθηση ότι όλα πια έχουν ειπωθεί ή τουλάχιστον τα περισσότερα

...επέτρεψέ μου να πιστεύω ότι -ειδικά στον ελληνικό χώρο, που οι αυτοδύτες/χρήστες internet είναι έτσι κι αλλιώς μετρημένοι- τα παραπάνω (α) και (β) δεν είναι θέμα στατιστικών και αριθμών:
Ούτε ο αριθμός μηνυμάτων, ούτε ο αριθμός αναγνωσμένων σελίδων, ούτε ο αριθμός μελών είναι καθοριστικός.
Αυτό που μετράει είναι το μεράκι και η ποιότητα του αρχικού ενεργού πηρήνα ανθρώπων που συμμετέχουν στο forum - και για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ 5-10 μέλη αλλά π.χ. τα 40-50-100 πιο ενεργά μέλη.

Σ' αυτό, την προσέλκυση δηλ. ανθρώπων με ποιότητα και γνώσεις, πιστεύω πως έχουμε κάνει διάνα και απο εκεί πηγάζει η ποιότητα των μηνυμάτων που κάνει το forum του ΤΗΘΥΣ δημοφιλές.

Οπότε διαβάζοντας αυτό:
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKAM Εμφάνιση μηνυμάτων
To «παιχνίδι» λοιπόν παίζεται ανάμεσα στις 3 κοινότητες για το ποιος θα προσελκύσει, αλλά και θα συγκρατήσει / κερδίσει μεγαλύτερο ποσοστό από το βασικό μας pool. (περίπου όπως το σενάριο με τους mobile telephony providers που ανέφερα αλλού).
...θα έλεγα ότι ο παραλληλισμός είναι άστοχος.
Προσωπικά, δεν το βλέπω ως κερδοσκοπικό οργανισμό.
Ουκ εν τω πολλώ το ευ - ας κερδίσουμε εμείς 1 μέλος και οι υπόλοιποι 5.
Μπορούμε αυτόν τον έναν με το δικό μας παράδειγμα να τον εμπνεύσουμε, να αισθανθεί την ανάγκη να είναι ενεργό μέλος και στο forum και στο σύλλογο και στις παρέες και παντού?
Αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για μένα...

Μ' αυτά και μ' αυτά, δεν θέλω να πω πως βγάζω την ουρά μου απέξω ή ότι δε δέχομαι την έμμεση κριτική που κάνεις - εξ' άλλου έχω κάνει κι ο ίδιος την αυτοκριτική μου σαν μέλος του Δ.Σ. και έχω πει στην τελευταία Γ.Σ. ότι χρειαζόμαστε περισσότερη επαφή μεταξύ μας σαν μέλη του συλλόγου (δια ζώσης και εκτός web), περισσότερες διοργανώσεις για βουτιές, εκδρομές, αύξηση του αριθμού των μελών του συλλόγου, κλπ.

Απλά αισθάνομαι ταυτόχρονα την ανάγκη να υπερασπιστώ το forum του ΤΗΘΥΣ για την μέχρι τώρα πορεία του και να πω ότι η ερμηνεία στατιστικών και αριθμών πολλές φορές μπορεί να είναι επικίνδυνα υποκειμενική.

Προτιμάω να ακούσω προσωπικές απόψεις πάνω στο τι θα ήθελε κάποιος στο forum και δεν το βρίσκει ή ακόμη καλύτερα να το δημιουργήσει απευθείας ή να μας ζητήσει να δημιουργήσουμε μια νέα κατηγορία γι αυτό αν δεν υπάρχει.
Νομίζω είναι πιο δημιουργικό

__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 03-04-08 στις 11:28.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-04-08, 06:34
Το avatar του χρήστη GKAM
GKAM GKAM is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Munich
Μηνύματα: 459
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Φοίβο, προφανώς και η ανάλυση είναι υποκειμενική. Όπως γράφω και πιο πάνω «Με μία πρόχειρη ματιά στα στοιχεία των 3ών τελευταίων μηνών αλλά και με συχνές περιηγήσεις στα forums, μπορεί κανείς να συμπεράνει…»

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έχεις συνομιλίες από πρώτο χέρι με ανθρώπους που παραπονιούνται ότι δε βρίσκουν ενδιαφέροντα θέματα ή έχουν στο μυαλό τους άλλα θέματα που θα τους ενδιέφεραν περισσότερο, θα ήθελα πραγματικά να μας τα παραθέσεις.
Προφανώς και δεν έγραψα το συγκεκριμένο post βασιζόμενος μόνο στις δικές μου ερμηνείες και απόψεις. Τουλάχιστον μια δεκαριά άτομα με τα οποία έχω μιλήσει, μοιράζονται σχεδόν τις ίδιες απόψεις. Στατιστικώς, μιλάμε για περίπου 5% των ενεργών χρηστών. Μπορεί να μην είναι η πλειοψηφία, αλλά είναι ότι έχω αυτή τη στιγμή. Σε συνδυασμό με τα ALEXA reports νομίζω πως είναι αρκετά για να κάνω ένα post.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έχεις στο μυαλό σου κάποιο συγκεκριμένο profile του μέσου έλληνα δύτη θα ήθελα -πραγματικά- να το μοιραστείς μαζί μας, έστω περιγράφοντάς το με λίγα λόγια , γιατί εγώ δεν έχω.
Εδώ, νομίζω πως το τραβάς από τα αφτιά ρε Φοίβο. Θες να μας πεις πως δεν έχεις άποψη για την εικόνα του μέσου Έλληνα αυτοδύτη; Ακόμα και αν δεν είχες καμία επαφή με άλλους δύτες (που ξέρω πως έχεις), τουλάχιστον μέσα από τα forums μετά από τόσο καιρό θα έπρεπε να έχεις σχηματίσει μια γνώμη. Όσο για μένα, μετά από 15+ χρόνια καταδύσεων και συναναστροφών με δύτες νομίζω πως είναι λογικό να έχω τις δικές μου απόψεις. (αυτά όμως είναι θέμα για ξεχωριστό thread)

Το «πολιτική/χλωριδο-πανίδα/καταδύσεις» το αναφέρω γιατί απλά έτσι είναι χωρισμένη χοντρά-χοντρά η θεματολογία στο forum αυτή τη στιγμή. Δεν είναι θέμα απαξίωσης. Μάλλον είναι θέμα του «όποιος έχει την μύγα… μυγιάζεται» δεν καταλαβαίνω γιατί περνάς στην άμυνα.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτει πάλι η πιπίλα «ποιότητα vs ποσότητα», «το forum αυτό εκφράζει τον σύλλογο και δεν παλεύουμε να πάρουμε τους άλλους» κ.λπ.

Έχει ενδιαφέρον το γεγονός πως δεν έγινε ούτε ένα σχόλιο για τα άλλα δύο forums. Γιατί αρνείστε να δείτε το σύνολο σαν ένα οικοσύστημα; Είναι φανερό (για μένα τουλάχιστον) πως αυτή τη στιγμή γίνονται μετακινήσεις πληθυσμών καθώς ο κόσμος «ψάχνεται» ανάμεσα στα forums. Εάν δεν βρεθεί κάποιος να συγκρατήσει τους αμφιταλαντευόμενους δύτες, απλά αυτοί θα σταματήσουν να ασχολούνται πλέον με τα καταδυτικά forums και στο τέλος θα χαθούν και από τις τρείς κοινότητες.

Αυτή που θα χάσει στο τέλος, θα είναι η κατάδυση.

/GKAM
__________________
www.kamarinos.com/scuba | www.dirgreece.gr | www.wreckdiving.gr
Calvin: "Why waste time learning, when ignorance is instantaneous?"
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-04-08, 07:11
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Πραγματικά δυσκολέυομαι να καταλάβω το σκοπο αυτού του θέματος..

Η συγκριση ανομοιων πραγματων ειναι απαγορευτική απο τα μαθηματικά..

Το φορουμ εδώ ειναι ενα φόρουμ συλλόγου..
Καθως δεν υπάρχει προς το παρόν ενας χώρος για το σύλλογο εδώ "συναντιούνται", ενημερώνονται και συζητούν μέλη και φίλοι του συλλόγου..

Εγώ ετσι το βλέπω και ολα αυτα τα στατιστικά δε μου λένε τίποτα απολύτως..
__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:07.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.