Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Καταδυτικά κέντρα και καταστήματα
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Σχετικά με την καταδυτική αγορά - πείτε τα πράγματα με τ' όνομά τους: τι σας αρέσει, τι σας εκνευρίζει...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-07-09, 10:14
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Παμε Τηλο !!!

Οπως ολες οι ιδεες ετσι και αυτη μου ηρθε ξαφνικα , αφου ειχα ηδη απελπιστει οσον αφορα το θεμα διακοπες και Μιχαλης , μια σχεση που βρισκεται στο ψυγειο τον τελευταιο καιρο (η Τηνος δεν μετραει !) .
Εχω ακουσει πολλα και πολυ καλα για την Τηλο απο τουριστικους οδηγους , εκπομπες κλπ . Ειναι ενα Ελληνικο νησι που θα ηθελα να επισκεφτω και να γυρισω ! Μικρο αλλα γεματο ιστορια και φυσικες ομορφιες , κενο καταδυτικου κεντρου βεβαια και κατα τη αποψη των προσφιλων λιμενικων , πληρες αρχαιων γυρω-τριγυρω .
Μονιμος αμφισβητιας , αντιδραστικος και αντιρρησιας , αρχισα σοβαρα να σκεφτομαι να την επισκεφτω επιτελους (προτου το καψουν κι αυτο το φουκαριαρικο ) , πληρης καλων προθεσεων , οχηματος και εξοπλισμου , κενος δε , αεροσυμπιεστη . Ο Κυριος Λιμενικος , ευγενης και εξυπηρετικος , μου δηλωσε οτι δεν υπαρχει κομπρεσσερ στο νησι . Εδω το ειχα να ρωτησω : Καλα , τοτε πως ψαρευουν οι αβοριγινοι σας , μονον με δυναμιτη ? , αλλα κρατηθηκα , διοτι ολα αυτα θα τα μετανοιωσω πικρα οταν συναντηθουμε !
Μεχρι που βρηκα καραβι απο Θεσσαλονικη για Τηλο (επαθα πλακα οταν μου το ειπαν ) .
Τεσπα , τα σεναρια ειναι τα παρακατω :
Α] Αν καποιος γνωριζει , παρακαλω ας μου πει αν μπορω και που να γεμιζω στο νησι . Αν δεν γινεται αυτο , αξιζει να στελνω με το καραβακι (ή κα'ι'κι ) στη Ροδο τις μπουκαλες μου για γεμισμα ή οχι ?
Β] Χανοντας καθε λογικη απο μεσα μου αγοραζω κομπρεσσερ βιαστικα (και δεν παω διακοπες διοτι , ως γνωστον χωρις λεφτα τ'αυγα δεν βαφονται !!!) .
Γ] Εγκαταλειπω εντελως την ιδεα των διακοπων στην Τηλο και ψαχνω να βρω κατι αλλο (μη κοσμικο και με φυσικες ομορφιες )
Δ] Εγκαταλειπω εντελως την ιδεα των διακοπων γενικοτερα και κλεινω δωματιο στην ολοκαινουρια υπερπολυτελη Ιδιωτικη Ψυχιατρικη Κλινικη San Vitale στην Νεα Ραιδεστο Θεσσαλονικης , που δινουν και δωρο πουκαμισο (εστω και με τα μανικια μπροστα ) .

Μετα απο ολο αυτο το παραληρημμα ασυναρτησιων , θα ηθελα να ζητησω απο οποιον εχει πληροφοριες (και υλικο .... χε χε) και θελει να τις μοιραστει , να απαντησει . Σκοπος μου : Α) διακοπες και χαβαλε , Β) Βιντεοσκοπηση (οποτε θα παιξει και παρουσιαση μετα ) επιγεια και υποβρυχια (και υπογεια στα σπηλαια με τα ελεφαντινια) .


Υ . Γου .

Αν ανεβασα το θεμα σε λαθος ενοτητα , μετα την σταυρωση μου , παρακαλω τοποθετηστε το στην σωστη ! Ευχαριστω
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 28-07-09 στις 13:08.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-07-09, 11:32
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Παμε Τηλο !!!

καλα στεφανα μιχαλη!
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-07-09, 11:56
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Παμε Τηλο !!!

Αν εννοεις την ιστορια με τους γαμους , αντιστοιχα θα λεμε οτι οσοι πηγαν ΝΑ Ασια εψαχναν για ανηλικα ? Οι υπολοιποι ας κανουν ο,τι θελουν , δεν μου πεφτει λογος και δεν κρινω .
Επι τη ευκαιρια , στειλε πληροφοριες για Ζανζιβαρη αν μπορεις please ! Οπως εμαθα το προγραμμα σου ειναι πολυ ωραιο !
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MICHALIS : 28-07-09 στις 12:01.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-07-09, 13:04
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Παμε Τηλο !!!

(ΑΜΑΝ , εχω παει 3 φορες στην ΝΑ Ασια , ειμαι υποπτος ?)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-07-09, 14:12
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Παμε Τηλο !!!



οσο για τη ζανζιβαρη κατσε να παω, να δω, να μαθω...και μολις γυρισω σου στελνω οτι θες
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:51.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.