Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > ScubaDive.gr - Το forum του 'ΤΗΘΥΣ' > Προβλήματα και προτάσεις βελτίωσης
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Βοηθήστε μας να κάνουμε το site ακόμη καλύτερο

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-06-08, 09:40
Το avatar του χρήστη Παύλος Βουλουτιάδης
Παύλος Βουλουτιάδης Παύλος Βουλουτιάδης is offline
 
Εγγραφή: 23-01-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 45
Αρχεία Ροής (RSS)

Επειδή πολλές φορές λόγω βεβαρημένου προγράμματος και διαφόρων άλλων υποχρεώσεων - όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι - δεν έχω χρόνο να περιηγηθώ στο φόρουμ και να διαβάσω κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποια αρχεία ροής στο scubadive.gr ώστε με μια απλή ρύθμιση στο πρόγραμμα του e-mail μου, να ενημερώνομαι ταυτόχρονα. (Χρησιμοποιώ τον mozilla thunderbird ως πρόγραμμα e-mail, ο οποίος έχει ρύθμιση για τα RSS).

Δεν εννοώ ενημερώσεις σε θέματα που παρακολουθώ, αυτές ok, έρχονται κανονικά. Εννοώ ενημερώσεις σε κάποια θέματα ή καινούργιες δημοσιεύσεις που πιθανόν να με ενδιαφέρουν.

Συνήθως ανοίγω το υπολογιστή μου για να πάρω την αλληλογραφία μου και τις περισσότερες φορές μετά την λήψη της τον κλείνω. (λόγω έλλειψης χρόνου δηλ.) Επειδή έχω εγκαταστήσει κάποιες ενημερώσεις (RSS) από την Ε.Α.Θ π.χ που η κεντρική σελίδα της εμπεριέχει τέτοια αρχεία ροής, όπως επίσης και από εφημερίδες π.χ, νομίζω είναι αρκετά χρήσιμο. Τέτοια αρχεία ροής θα μπορούσαν να αφορούν νέα θέματα που δημοσιεύονται στο φόρουμ ή κάποιες άλλες πληροφορίες π.χ νέες εκδηλώσεις κτλ. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό στο scubadive.gr. Έτσι, με μια απλή ρύθμιση, δίνοντας π.χ το συγκεκριμένο αρχείο ροής στο e-mail πρόγραμμα, μπορεί ο καθένας ελέγχοντας την αλληλογραφία του να ενημερώνεται για το τι γίνεται στο φόρουμ χωρίς να επισκέπεται την ίδια την σελίδα του φόρουμ ή να κάνει login.

Καλημέρα
__________________
Παύλος Β. Βουλουτιάδης
Φυσικός Α.Π.Θ - Εκτελωνιστής
PADI Divemaster
Μέλος Ε.Α.Θ
Μέλος Σ.Ε.Θ
Απάντηση με παράθεση
 


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:05.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.