Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > ScubaDive.gr - Το forum του 'ΤΗΘΥΣ' > Προβλήματα και προτάσεις βελτίωσης
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Βοηθήστε μας να κάνουμε το site ακόμη καλύτερο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-06-09, 09:39
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: Μια πρόταση

μιας και αρχίσαμε να συνχέουμε την "εθελοντική προσφορά σε ένα σύλλογο" με την "δωρεαν διαφήμιση επαγγελματιών" ...


.. I rest my case///

ευχαριστούμε για την πρόταση...

__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-06-09, 13:10
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Μια πρόταση

Βρε παιδιά... γιατί αρπαζόμαστε;

Κουβέντα κάνουμε, μην μας πιάνουν οι συναισθηματισμοί. Δεν μπορούμε να κουβεντιάζουμε χωρις να θυμώνουμε;

Παιδιά ειλικρινά αν είναι να προκαλούνται εντάσεις δεν έχει νόημα το forum. Συνεχίζω με την ελπίδα ότι μπορούμε να κουβεντιάζουμε και να διαφωνούμε όμορφα όπως έχουμε αποδείξει και στο παρελθόν.

Στο καταστατικό μας στο κεφάλαιο ΣΚΟΠΟΙ αναγράφουμε μεταξύ άλλων:

Παράθεση:
γ) Η συνεχής ενημέρωση και επιμόρφωση των μελών του Συλλόγου πάνω σε θέματα της
αυτόνομης κατάδυσης.
και το προχωράμε και ένα βήμα παραπέρα
Παράθεση:
δ) Η αναβάθμιση της εκπαίδευσης και των παρεχόμενων υπηρεσιών στους ερασιτέχνες
αυτοδύτες από τους παροχείς των αντίστοιχων υπηρεσιών σύμφωνα με τα ευρωπαϊκά
πρότυπα, την Ελληνική και την διεθνή πρακτική.
Δεν χρειάζεται να βάλουμε banner με τις εκδρομές των καταδυτικών. Σήμερα βάζουμε τις εμπειρίες των μελών. Αυριο μπορούμε επιπλέον να βάλουμε και την αξιολόγηση μας με βάση κάποια standards. Πχ στις εκδρομές: Γίνεται briefing; χωρίζονται ζευγάρια; υπάρχουν μόνιμα αγκυροβόλια; υπάρχει χώρος για προσωπικά αντικείμενα; υπαρχει ντους; υπάρχει χωρος για ξέπλυμα εξοπλισμού; κοκ Μια λίστα που θα την ανανεώνουμε κάθε χρόνο και θα έχει τα standards της κατάδυσης (briefing, φακοί, φαρμακεια) + τα προστιθέμενης αξίας (ντουζιέρες, πετσέτες, εμφιαλωμένο νερό, τιμές, αποδυτήρια κοκ).

Καταλαβαίνουμε όλοι οτι αυτό προϋποθέτει και προετοιμασία και ανθρώπους που να έχουν κάνει βουτιές με καταδυτικά (για να μπορούν να συγκρίνουν) και ανθρώπους που θα βρούν και θα θέσουν-εξηγήσουν τα standards, δουλειά προκειμένουν να καταγραφούν όλα αυτά, να επικοινωνήσουν με τα καταδυτικά κέντρα κοκ. Φυσικά και δεν γίνονται εν μία νυκτί και φυσικά θέλει πολύ προσοχή και για την σωστή επικοινωνία αλλά και διασφάλιση της διαφάνειας.

Το να απέχουμε από τα καταδ. κέντρα σαν σύλλογος δεν νομίζω ότι βοηθάει στην επίτευξη του σκοπού (δ) αφού στο κάτω κάτω όταν δεν είσαι πελάτης δεν σε υπολογίζουν (και είναι πολύ φυσικό). Μπορούμε με αυτόν (ή με κάποιον άλλο τρόπο, μια ιδέα έριξα) να πούμε επίσημα τι θα θέλαμε να παρέχεται στις καταδυτικές υπηρεσίες. Είναι η ευκαιρία μας που πρέπει να εκμεταλλευτούμε μόνο όμως όταν θα είμαστε έτοιμοι.

Αυτά και χωρίς νεύρα και στενοχώριες και rest my case. Χαίρομαι και να συμφωνω αλλά και να διαφωνώ μαζί σας. Έχω μάθει να ακούω (και πιστεύω το ίδιο και όλοι μας εδώ μέσα) περισσότερο την διαφορετική άποψη παρά αυτή που συμπνέει με την δική μου. Από αυτήν έχω να μάθω, να πάρω τα θετικά και να απορρίψω τα αρνητικά. Ας μην είμαστε τόσο ευαίσθητοι (αν και φυσιολογικό για ανθρώπους που αγαπάνε την θάλασσα) διότι καμιά φορά ο συναισθηματισμός μας παρασύρει.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-06-09, 14:07
Το avatar του χρήστη Thanos
Thanos Thanos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 1.339
Απάντηση: Μια πρόταση

Ο Μανώλης (apeiranthos), κατά την γνώμη μου, καλά έκανε και έβαλε αυτό το ζήτημα. Το θέμα είναι ότι οι άλλοι επαγγελματίες (ρο 99% αυτών) δεν σκέφτονται έτσι. Ο Κώστα ο Θωκταρίδης, ο Γιώργος ο Δελβερούδης, ο Μανώλης, και μερικοί ακόμα ελάχιστα, επαγγελματίες, απο την πρώτη στιγμή έχουν αγγαλιάσει τον σύλλογο και το φόρουμ, και συμμετέχουν ενεργά στο φόρουμ.

Δηστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε εξάιρεση για αυτούς γιατί υπάρχουν οι υπόλοιποι επαγγελματίες οι οποίοι θα μπούν για να διαφημίσουν με φωτογραφίες το σχολείο που έκαναν ή την εκδρομή που έκαναν ανοίγωντας ένα καινούριο θέμα. Και μετά ούτε που τους είδατε. Αυτά τα φαινόμενα είναι που πιστεύω ότι δεν αρέσουν σε κανέναν και θέλουμε όλοι να μην υπάρχουν.
__________________
Θάνος Αγγελόπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-06-09, 15:43
΄Ακης Γκούμας ΄Ακης Γκούμας is offline
 
Εγγραφή: 02-07-2008
Μηνύματα: 145
Απάντηση: Μια πρόταση

Ο Νεοκλής έχει δίκιο, κυρίως, στην πρόταση για "χαλαρότερο" διάλογο.
Ας μην επεκταθώ στην άποψή μου για τις προτάξεις "νεύρων" και "Βαριών εκφράσεων" σε ένα forum. Είναι σύνηθες το φαινόμενο και έχει και την εξήγησή του...
Είχα πεί προχθές, οτι η πρόταση (ή το προσχέδιο της πρότασης / σκέψης) απο τον apeirathos, μου είχε αρέσει. Κάτι μου έκανε... τέλως πάντων. Δεν ήμουν ο μόνος. Επιμένω να πιστέυω, οτι "κάτι" θέλει να πεί.
Είχα, ακόμα πεί, οτι θα είχε ενδιαφέρον να δούμε αν το μπορούμε και το αντέχουμε. Ε, αυτό το βλέπουμε, ήδη, αλλά η ζωντανή κουβέντα είναι ζωντανή ακριβώς και για τις διαφωνίες που εμπεριέχει.
Απορώ, γιατί είναι κακό, να αναφέρει ένας επαγγελματίας δημόσια, την υπηρεσία που προσφέρει, την τιμή της και 1-2 πληροφορίες.
Γιατί όλα αυτά να μην είναι συγκεντρωμένα σε ένα site που αφορά την κατάδυση?
Γιατί να μην υπάρχει αξιολόγιση?
Γιατί να μην υπάρχουν νέα προιόντα?
Γιατί φοβόμαστε οτι θα μπεί ο Χ επαγγελματίας και θα χάσει το μέτρο?
Ε, θα του προτείνουμε να το ξαναβρεί.
Για να μην μονοπωλήσει το Χ θέμα μόνο ένας επαγγελματίας?
Ε, θα το καταλάβουν οι όμοιοί του και θα εντείνουν την συμμετοχή τους.
Τι κακό υπάρχει στην έμμεση ή άμεση διαφήμιση? Κατα καιρούς, όλοι έχουμε γίνει μάρτυρες, κυρίως της πρώτης. Ε, και? Ποιός έχασε?
Και τέλος, επειδή πιστεύω οτι η κάστα των αυτόνομων δυτών είναι πολύ μικρή :
Πόση "διαίρεση" σηκώνει μια κοινότητα που αριθμεί 300 - 500 αποδέκτες και 8 - 15 επαγγελματίες?
Καμία διαίρεση, απαντώ. Για "πρόσθεση" και "πολλαπλασιασμό" όμως, έχω θετική άποψη.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-06-09, 16:39
Το avatar του χρήστη AIGAIAS
AIGAIAS AIGAIAS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 23-05-2008
Περιοχή: NORWAY......
Μηνύματα: 74
Απάντηση: Μια πρόταση

Καλησπέρα

Πολυ ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Καταρχήν, η πρόταση του αγαπητού Απείρανθου ανεξαρτήτως αν μας αρέσει η οχι, θα πρέπει να μελετηθεί απο το ΔΣ του συλλόγου, γιατι αυτό ειναι αρμόδιο για την ομαλή λειτουργία του Συλλογου και του φόρουμ.

Προσωπικά δεν εχω ΄τίποτα με τους επαγγελματίες και τους παροχείς.
Φίλε Απείρανθε, ο ψαγμένος αυτοδύτης που αφιερώνει το χρόνο του για να μπεί στο φόρουμ, δεν εχει την διάθεση να βομβαρδίζεται με ενα σωρό διαφημήσεις για μασκες, πέδιλα, ρυθμιστές, φθηνά δικλινα στο καταδυτικό στη Ψαρού, κτλ.
Η αισθηση που εχω, και το λέω με πάσα επιφύλαξη, ειναι οτι το ΤΗΘΥΣ εχει στηθεί απο μιά ομάδα ερασιτεχνών αυτοδυτών που αγαπούν το χόμπυ τους, εχουν μεράκι με την θάλασσα και την κατάδυση, και θέλουν να μεταφέρουν προς τα εξω κάποια συγκεκριμένα 'μήνύματα'.(προστασία του περιβάλλοντος μας, ενημέρωση απο την παγκόσμια καταδυτική κοινότητα, επαφή με την υποβρύχια αρχαιολογία, δημιουργία ενημερωτικων
εκδηλώσεων, ανταλλαγές απόψεων σε τεχνικά και εκπαιδευτικής φύσεως θέματα κτλ.).

Το θέμα της διαφήμησης ειναι πολύ λεπτό και σχετικό. Διαφήμηση ειναι και το γεγονός οτι το θέμα που ανοιξες εχει απασχολήσει αρκετούς αναγνώστες στο φόρουμ, και ηδη κάποιοι εμαθαν για σένα οτι εισαι ο Απείρανθος ο επαγγελματίας.
Προσωπικά πιστεύω οτι πέρα απο τις λίστες με τα καταδυτικά κέντρα, τους αντιπροσώπους καταδυτικού εξοπλισμού, του παροχείς, τα μαγαζιά καταδυτικού εξοπλισμου, δεν χρειάζεται το φόρουμ να βομβαρδίσει αλλο τον ιστοχώρο του.
Αν ομως αποφασίσει να το κάνει, τότε τα πράγματα αλλάζουν......και φυσικά εννοώ οτι αυτό κοστίζει σε χρήμα.

Η Ζίνα μπορεί να φάνηκε λίγο straight forward, αλλά οσα ειπε με βρίσκουν σύμφωνο.

Ομολογώ οτι μου φάνηκε πολύ γενναία η απόφαση σου να διαλέξεις οπως λές το δύσκολο δρόμο, και να κάνεις το hobby σου επάγγελμα, αλλά αυτό δεν μας αφορά, οπως δεν μας αφορά και οποιαδήποτε αλλη απόφαση στην προσωπική σου ζωή. Δεν γνωρίζω για ποιό λόγο μας το αναφέρεις. Το οτιδήποτε γράφεις μέσα στο φόρουμ, να ξέρεις οτι ειναι ο καθρέπτης σου, και αποτελεί την καλύτερη διαφήμηση του εαυτού σου.
Γράφοντας στο φόρουμ, ουσιαστικά πουλάς τον εαυτό σου, που σημαίνει οτι ηδη εχεις δωρεάν διαφήμηση.

Προσωπικά οσες φορές χρειάστηκα συμβουλή η γνώμη για κάποιο τεχνικό θέμα, εξυπηρετήθηκα απόλυτα μέσα στο φόρουμ.
Οταν πάλι θέλω να αγοράσω εξοπλισμό, κάνω ερευνα αγοράς στα ελληνικά και ξένα sites, και πράττω ανάλογα .......
Τα δε ελληνικά καταδυτικά περιοδικά τα εχω σχεδόν καταργήσει διότι με κουράζουν με τις στημένες κριτικές τους και τις απανωτές διαφημήσεις.

Ομολογώ λοιπόν οτι δεν εχω πειστεί ακόμα για ποιό λόγο θα πρέπει να γίνει το φόρουμ ενα μέσο προβολής των επαγγελματιών.
Ομως οπως και λέει και ο Αγαπητός Γκούμας, μια πιλοτική εφαρμογή δεν βλάπτει.



Απαραίτητη προυπόθεση ομως ειναι η απόλυτη συγκατάθεση του ΔΣ, και σε αυτό δεν χωράει καμία αντίρρηση, και καμία σύγκριση με τα '' καθεστώτα του 1970'' που ανέφερες.

Τελειώνοντας, προτείνω να γίνει επικουρικά και μια ψηφοφορία στο φόρουμ, για να αποτυπωθεί ενδεικτικά ποιά ειναι και η θέση των αναγνωστών στο θέμα αυτό.

Φιλικά

Δημ. Αδάμης
__________________
αισθάνομαι καυτή την ανάσα του χρόνου.......
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-06-09, 19:45
Το avatar του χρήστη apeiranthos
apeiranthos apeiranthos is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 355
Απάντηση: Μια πρόταση

Άκη, συμφωνώ καμμία διαίρεση αλλά για να μην υπάρχει
θα πρέπει να διακρίνονται και να ξεκαθαρίζονται ορισμένα.

Aigeas να σου ξεκαθαρίσω, εφόσον αυτό δεν έγινε κατανοητό από του λόγου σου
ότι, την αναφορά για την προσωπική μου ζωή τη επικαλέστηκα όταν το μέλος Zin
άρχισε να ορίεται για το ότι "ένας επαγγελματίας ζητά Δωρεάν διαφημίσεις..."
για να πω ότι άνθρωπος είμαι πρώτα, έπειτα αυτό που κάνω το αγαπώ
και μετά ότι άλλο, μπας και το διακρίνει.
Συγνώμη αν σε μπέρδεψα και για το χρόνο που σπατάλησες να το διαβάσεις
και να σε προβληματίσει.
Δεν αισθάνομαι να πουλάω τον εαυτό μου με τη συμμέτοχή μου στο φόρουμ
του συλλόγου, αλλά να τον διευρύνω να τον ενημερώνω και να τον θέτω
ενώπιον σας όπως έχει. Αν δίνω κάτι (π.χ. κάποια πληροφορία σχετικά με οτιδήποτε)
το δίνω με την καρδιά μου και δεν περιμένω ανταπόδωση.
Θα ήμουν αφελής αν περίμενα ανταπόδωση από την όποια διαφήμισή μου
στο ΤΗΘΥΣ κι αυτό γιατί το 48% από τα 635 εγγεγραμένα άτομα στο φόρουμ
καταδύονται από σπάνια έως ποτέ με καταδυτικά κέντρα.
Απόδειξη επίσης είναι ότι πέρυσι ούτε ένα μέλος του ΤΗΘΥΣ δεν έφτασε ως εδώ για κατάδυση.

Πρόσεξε!!! Δεν σύγκρινα το ΔΣ με καθεστώτα του 1970
αλλά την εκφορά λόγου, για επιβολή ηθικής από τον geogeo
και όσους συμπαρίστανται σε αυτή την ιδέα του.
Σε καμμία περίπτωση δεν θα ήθελα να εννοηθεί ότι αναφερόμουν στο ΔΣ γιατί απλά δεν αισθανόμουν έτσι.
Είχα θεωρήσει προφανές ότι δεν θα μπορούσε κάποιος να το παρερμηνεύσει
και σε ευχαριστώ που μου έδωσες την ευκαιρία να το αποσαφηνήσω.

Παρακάτω αναφέρομαι στο ΔΣ και όλα τα μέλη.
Σίγουρα δεν είμαι αυτός που θα οφεληθεί από το τι και πως θα το κάνετε
αλλά με το θάρρος, αφού βλέπω και ανέχεστε αυτό ***
http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=3672
- πλήν ελαχίστων μελών, προς τιμή τους -
είπα να σας κάνω την πρόταση να δώσετε σε όλους αυτό το δικαίωμα,
πριν μπεί το μέλος KYRAFOTINI και σηκώσει το πρώτο της ποστ με τίτλο

"Μπιτσ πάρτυ με στολές δυτών σε γνωστό μαγαζί στην Βουλιαγμένη".
Θα διανεμηθεί απεσταγμένο αλκοόλ και ζυμωμένο κρίθης, οικολογικό
από άγριες αυτοφυείς καλιέργειες της περιοχής των Θρακομακεδόνων.
Τιμή εισόδου 150 ευρώ.
Dj o Ιάπωνας Dive Master Ντεκογάματα.
Στους συμμετέχοντες που ανα διαστήματα θα βουτάνε στην πισίνα να ξεσουρώσουν,
θα δωθεί τιμητικά...
έντυπο δήλωσης απαλλαγής ευθύνης,
που θα υπογράψουν και κατόπιν θα το κρατήσουμε έως την αποχώρηση τους από το κατάστημα,
όπου και θα τους επιστραφεί ως αναμνηστικό της συμμετοχής τους.

*** Αν κάποιους, σας στεναχωρεί και σας εξοργίζει μια πρόταση
γιατί δεν σας δημιουργεί τα ίδια συναισθήματα και η Πράξη;
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apeiranthos : 18-06-09 στις 21:38.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-06-09, 21:43
Το avatar του χρήστη fin
fin fin is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 386
Απάντηση: Μια πρόταση

ο ορισμος της εμπαθειας η μου φαινεται;
__________________
Physical Diver
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-06-09, 21:54
Το avatar του χρήστη apeiranthos
apeiranthos apeiranthos is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 355
Απάντηση: Μια πρόταση

Μπορεί,
και να μην είναι,
έτσι.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-06-09, 22:33
Το avatar του χρήστη fin
fin fin is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 386
Απάντηση: Μια πρόταση

Μπορει.
Ξερεις ομως Μανωλη (αν και δε γνωριζομαστε απο κοντα ειμαστε γειτονακια στο forum), εχουμε σε αυτη τη μικρη χωρα ενα θλιβερο ρεκορ. Εχουμε κανει επιστημη τη διχονοια. Ειμαστε μια χουφτα ανθρωποι που φοραμε καποια λαστιχακια παραπανω για να μεινουμε λιγο πιο πολυ κατω. Πες οτι απο μας πενηντα περιπου εχουν και χρονο για web surf time. Αποτελεσμα:
Το 2005 ξεκινησαμε να επικοινωνουμε καπως ηλεκτρονικα και το 2009 εχουμε σχεδον ισαριθμα με τις παρεες forum στα οποια μαζοχιστικα μπαινουμε πια ταυτοχρονα (με αυτο το ρυθμο ισως το 2020 εχουμε ο καθενας το δικο του).
Καθε τρεις και λιγο καποιος φερνει ενα γκρι θεμα το οποιο προφανως θα διχασει (οκ αυτο). Αξιζει ομως τη ζημια να το παλευει μεχρι να γινουμε κουλουβαχατα;
Παραδειγμα για αυτο, ολοι πεταξαμε κατι (εντελως τζαμπα ηταν αλλωστε για εμας) και ψιλοεξαντλησαμε.
Το ομολογο αθηναικο club εχει ξεκαθαρη (δυσκολη στην αξιολογηση των μελων) πολιτικη που αφηνει τη χαραμαδα της "εκπτωσης" για το "φτωχο" διαφημιζομενο, και σιγουρα μετα τη προταση σου θα την επανεξετασει. Παλι οι αρχαιολογοι φταινε; Τοσο στυγνοι απατεωνες επιχειρηματιες της διαφημισης ειναι; Γιατι δεν μπορουμε απλα να επιχειρηματολογουμε αλλα πρεπει να ξεκατινιαζομαστε; (περιλαμβανω και μενα)
Στο αλλο thread μου επιστραφηκε το οτι μιλησα για συναισθηματισμο επειδη αιρετικα δεν σταθηκα εναντιον του "τερατος", γιατι απλα εκανα "γνωριμια" μαζι του (και ξεμυαλιστηκα ο αβγαλτος). "Οι απ'έξω όμως τα πράγματα (χωρις να τα γνωριζουν) τα βλέπουν ψυχρά και απλά". Ενταξει ειναι κοματακι παρανοικο, αλλα δεν απαντησα γιατι θα γινομουν πραγματικα τοσο καταστροφικα και αντιπαραγωγικα συναισθηματικος. Τοσο ωστε να δημιουργησω στρατοπεδα. Δεν θελω τετοια πραγματα ρε γμτ. Δε μας παιρνει. Ποτε θα το καταλαβουμε; Ντροπη μας.
Μονο να λεμε το ανεκδοτο με τη κατσικα του γειτονα ξερουμε.
__________________
Physical Diver

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fin : 18-06-09 στις 22:41.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-06-09, 23:29
Το avatar του χρήστη apeiranthos
apeiranthos apeiranthos is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 355
Απάντηση: Μια πρόταση

AIGAIAS εαν θέλεις μην διαβάσεις είναι προσωπικά τα περισσότερα.

fin πράγματι δεν γνωριζόμαστε.
Ίσως αν συνέβαινε.... αυτό να βοηθούσε περισσότερο σε θέματα ιντερνετικής επικοινωνίας.
Να καταλάβεις σαφώς τι λέω
κι εγώ με τη σειρά μου, να καταλάβω τι λες.

Συναισθηματισμοί δεν γίνεται να αφαιρεθούν αν θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι.
Κάποτε στο αμπυσσ σχολιάζαν για την
ΕΟΥΔΑΤΚ με τα χειρότερα. Εγώ είχα πάρει τα καλύτερα.
Για πάρτη μου.
Τα είχα "κλέψει" από όλους εκτός από εκείνους που το
ζούσαν το "έδιναν" άσχετα με το αν είσαι γνωστός ή όχι.
Γουστάρανε.
Ένας; Εντάξει ένας. Μπαρούχας.
Για εκείνον ήμουν εκεί.
Εκείνος, ήταν εκεί.
Καλή ώρα όπως εσύ με τα σεμινάρια και το ΙΕΝΑΕ

Να χαθώ;
Προτιμότερο, από το να σκοπεύω τη διχόνοια.

Ότι σχολίασα, τη συμπεριφορά του geogeo για παράδειγμα, (που ενδεχομένως ήταν απερίσκεπτη)
δεν σημαίνει ότι τον απεχθάνομαι ή τον αντιπαθώ,
αντίθετα, του λέω, ότι θα έλεγα, στο μεγάλο μου γιο κι ας στραβομουτσούνιαζε.
Geogeo συμπάθα με.

40χλμ. διαδρομή και μόλις μπήκα σπίτι αμέσως να ανοίξω
τον υπολογιστή μόνο και μόνο για να δω τι γίνεται στο ΤΗΘΥΣ.
Τζάνκι !!!

Αχ αυτά τα γκρί θεματα.
Μακάρι να υπήρχαν μοναχά στα φόρουμ
και να μην μας βασανίζουν στα εκτός φόρουμ.

Αλλά δυστυχώς μέσα - έξω αυτά είναι εκεί.
Καραούλι, σώνει και καλά να μας την πούνε,
ότι τους οφείλουμε την απολαβή του φαινόμενου της ζωής.

Για ρίχτο το ανέκδοτο, με την κατσίκα, γιατί μάλλον δεν το ξέρω.
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:15.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.