Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Καταδυτικά κέντρα και καταστήματα
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Σχετικά με την καταδυτική αγορά - πείτε τα πράγματα με τ' όνομά τους: τι σας αρέσει, τι σας εκνευρίζει...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 15-09-14, 12:59
georgep5180 georgep5180 is offline
 
Εγγραφή: 01-10-2008
Μηνύματα: 28
Απάντηση: Μου άρεσε / Με εκνεύρισε - Ανοιχτή κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alkis Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν πολλοί που πράγματι αποφέυγουν την έκδοση παραστατικών
Αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Υπάρχουν και επαγγελματίες που είναι τυπικοί στις αποδείξεις παροχής υπηρεσιών ή πώλησης υλικών
Στην Θεσσαλονίκη πολλοί εδώ κανένας.
Δυστυχώς παρόλο του ότι ελευθερώθηκε η κατάδυση ο χώρος πάει από το κακό στο χειρότερο διότι
1)
οι νέοι πάροχοι πιστέψαν σε γρήγορο πλουτισμό και σε μπίζνες τύπου κλονταικ φτάνοντας στο σημείο όλοι στον χώρο πλέον να παραδέχονται τους παλιούς πάροχους ως αξιόπιστους και φερέγγυους
2)
Τα καταδυτικά σημεία κατα 99% είναι ίδια δηλαδή 1 2 3 λιμανάκι σχοινιας δικαστικα και μυλοκοπή στέρνα και μην μου πείτε οτι ειναι για εκπαιδευτικούς λογους γιατι οι πιο πολλοι εχουν ''βραχωσει'' εκεί
3)
Το επίπεδο των σχολών-σχολείων λόγο αυτων των κλοντάικ έγινε σκατα τα σχολεία ειναι σαν τις κάρτες για τα ΑΤΜ κανεις καταθεση αιτηση και σε 15 ημερες σου ερχεται...........
4)
Πολλοί επικίνδυνοι,ανίκανοι,εξορι σμένοι απο αλλους χώρους γιναν εκπαιδευτες καταδυσης με αποτελεσμα το μεσο επιπεδο να κανει βουτια κατακορυφη.........
Εκτος αν θεωρειτε καταδυτικο κεντρο ενα χώρο για κουτσομπολιο,καμια αρπαχτη στο εξωτερικο,καμια αρπαχτη στο εσωτερικο,καμια αρπαχτη σχολειο-εξοπλισμοί.
Γενικα μετα απο 10 χρονια αυτοκριτικης πολλοι συν δύτες φτασαν να λένε και μη χειρότερα..........
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 15-09-14, 18:23
miker miker is offline
 
Εγγραφή: 13-06-2011
Μηνύματα: 253
Απάντηση: Μου άρεσε / Με εκνεύρισε - Ανοιχτή κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων

πρεπει να φτιαχτει και ενα θεμα που να γραφουν οι επαγελματιες για τους κακους πελατες! Εκει να δεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 27-07-15, 12:07
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Μου άρεσε / Με εκνεύρισε - Ανοιχτή κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων Κωστας Θωκταρίδης

Ανασύρω το παλιό αυτό θέμα για να αναφέρω ένα χθεσινό περιστατικό.

Κυριακή 27 Ιουλίου 2015 είμαστε με παρέα φίλων στον ύφαλο Τρυπητή ανοιχτά της Μακρονήσου. Φιλοδοξούμε να βουτήξουμε το Απολλωνία 6(?), στο οποίο έχω ξανακαταδυθεί πριν χρόνια, αλλά φυσικά δεν θυμάμαι πλέον που ακριβώς είναι.

Στον ύφαλο βρίσκονται και δύο σκάφη από το καταδυτικό του Κώστα Θωκταρίδη που μετά από λίγο ξεκινούν την κατάδυσή τους. Ο ίδιος ο Κώστας έχει παραμείνει στο σκάφος και πιάνουμε ψιλοκουβεντούλα, ενώ εμείς ετοιμαζόμαστε να βουτήξουμε στην λάθος πλευρά του υφάλου.

Χωρίς να του το ζητήσουμε, μας εξηγεί που ακριβώς είναι το ναυάγιο και ποιά είναι η καλύτερη διαδρομή που μπορούμε να ακολουθήσουμε!

Ευχαριστούμε πολύ Κώστα, μας έσωσες την Κυριακή μας και την βουτιά μας!

__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:19.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.