Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Άλλος εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Στολές, μάσκες, βατραχοπέδιλα, φακοί, μαχαίρια, πυξίδες... - όλο αυτό το αναγκαίο κακό που κάνει τους κατοίκους του βυθού να μας κοιτάνε με απορία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-02-13, 17:01
Το avatar του χρήστη Dimitrios
Dimitrios Dimitrios is offline
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 48
Απάντηση: Αντικατάσταση cuff warmers

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greco Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ, αλλα μιάς και ακόμα είναι εντός εγγύησης καλύτερα να το εκμεταλλευτω ώστε να έχω επισκευή απο τον κατασκευαστή. Αν το κάνω εδώ νομίζω ότι το κατοστάρικο δεν το γλυτώνω. Έξω θα με καλύψουν δωρεάν και για τυχόν ότι προκύψει στο pressure test
Έχω την εντύπωση ότι με κανένα 30αρη μπορεί να την βγάλεις. Για δοκίμασε να επικοινωνήσεις.

Αν είναι πιο φτηνά από τα έξοδα αποστολής αξίζει ο κόπος.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-02-13, 23:06
Dimitris Dimitris is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 344
Απάντηση: Αντικατάσταση cuff warmers

Συγγνωμη για να καταλαβω.
Θα πληρωσεις 125€ μεταφορικα για να την στειλεις να σου αλλαξουν τα νεοπρεν cuff ?

Δηλαδη 125 για μεταφορικα + τα καινουργια cuff + κανα 80αρι για drygloves + εργασια +++++ συνολο 200 φευγα ?

Ολα αυτα για στεγανα γαντια ?

Νομιζω οτι για την αντικατασταση των cuff στην aquatec.gr ή drysuits.eu δεν θα σου πηγαινε πανω απο 30€. Απο την drysuit.eu λογικα θα σου απαντησει σημερα, μιλησα και εγω μαζι του και μου ειπε οτι ειχε καποιο προσωπικο προβλημα και ετρεχε.

Ας πουμε οτι σωνει και καλα θελεις να βαλεις στεγανα γαντια, γιατι να μπλεκεις σε ολη αυτη την διαδικασια και να εχεις τα δαχτυλιδια που θυμιζουν στολη αστροναυτη και να μην βαλεις τα στεγανα γαντια της Nothern Diver που ειναι με latex.

http://www.ndiver.com/products/Thermal-Dry-Gloves.html

ή αυτα κατευθειαν απο την Aquatec
http://shop.aquatec.gr/joomla/index....etail?Itemid=0

p.s
Tα cuff warmers δεν σου προσφερουν τιποτα, μπορεις να τα κοψεις.

Δημητρης
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-02-13, 23:39
Dimitris Dimitris is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 344
Απάντηση: Αντικατάσταση cuff warmers

Κατι που θυμηθηκα.

Εχεις αναρωτηθει πως γινεται οι ψαροντουφεκαδες χειμωνιατικα να κανουν 5-6 ψαροντουφεκο χωρις να κοκκαλωνουν τα χερια τους ? Υποψη οτι δεν μπορουν να εχουν χοντρα γαντια γιατι δεν τους διευκολυνουν.

Υπαρχουν γαντια με στεγανες ραφες που κανουν αψογη δουλεια αρκει να διαλεψεις το σωστο μεγεθος. Εγω φοραω χειμωνα-καλοκαιρι νεοπρεν 2mm με εσωτερικα καστορι και την παλευω. Αν και ειμαι στην κατηγορια βαρεων βαρων (1.90 - 100 κιλα) εχω παρει μεγεθος small και μου ειναι "γαντι"

Αν επερνα κατι καλυτερο για τον χειμωνα, θα επερνα αυτα.



Συγγνωμη που ξεφυγα απο το αρχικο post αλλα καλο ειναι να υπαρχουν και αυτες οι πληροφοριες.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-02-13, 01:39
greco greco is offline
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Αντικατάσταση cuff warmers

Μου απάντησαν όντως τελικά τα παιδιά. Θα το δώ μαζί τους, μπας και τα κόψουμε κιόλας τα cuff warmers Μιας και έτσι και αλλιως όντως δεν κρατάνε τπτ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greco : 20-02-13 στις 17:27.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-03-13, 12:44
greco greco is offline
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Αντικατάσταση cuff warmers

Μιά χαρά δουλειά έγινε από το drysuit.eu, πολύ οικονομικά και δεν χρειάστηκε καν αντικατάσταση , μόνο τοποθέτηση-κόλλημα ψιλής ταινίας πάνω από τη ραφή.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:29.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.