Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > ScubaDive.gr - Το forum του 'ΤΗΘΥΣ' > Συστηθείτε μας
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Καλώς ήρθατε στο ScubaDive.gr! Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-11-12, 23:47
Yiankos Yiankos is offline
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 2
"Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Χαιρετώ την συντροφιά σας κι εγώ...

Γιάννης 24 χρονών από Θεσσαλονίκη κυρίως και προσωρινά Καβάλα. Όπως λέω και στον τίτλο (ψαράς) είμαι τελείως άσχετος. Δεν έχω ιδέα και οποιαδήποτε συμβουλή προς την... κατηγορία μου θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Παρήγγειλα μόλις μία στολή 5mm και σκοπεύω στο τέλος της εβδομάδας να έχω αγοράσει και όλα τα υπόλοιπα βασικά. Δηλαδή: Ψαροτούφεκο, κάλτσες, γάντια, πέδιλα, μαχαίρι, αναπνευστήρα, μάσκα, σημαδούρα, ζώνη και βάρη. Αυτά μου έρχονται στο μυαλό...

Δεν έχω ιδέα γενικά οπότε βαδίζω στα τυφλά. Απ' όσα έχω καταλάβει χρειάζομαι ένα όπλο 75ρι ή 90ρι και όλα όσα θα ψωνίσω νομίζω πως πρέπει να είναι σχετικά φθηνά καθώς ούτε ξέρω τι χρειάζομαι αλλά και ως "ψαράς" θα τα διαλύσω σχετικά γρήγορα.

Ακούω λοιπόν τις συμβουλές σας με ευλάβεια. Επίσης αν γνωρίζετε "ενδιαφέροντα" μέρη για ψαροτούφεκο στην Καβάλα και την γύρω περιοχή (και δευτερευόντως στην Χαλκιδική) θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου τα λέγατε.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-11-12, 01:51
Το avatar του χρήστη darisg
darisg darisg is offline
 
Εγγραφή: 07-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 190
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Καλώς ήρθες Yianko !
Νομίζω οτι το 75αρι ή το 90αρι θα είναι δεσμευτικά ... καλύτερα σαν νέος που είσαι να επενδύσεις σε ένα Glock ή ένα Makarov... σίγουρα αποτελέσματα...!!!
__________________
Γρηγόρης Δάρης

Ε.Α.Θ. forum
LinkedIn
facebook
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-12, 07:27
Το avatar του χρήστη Marios
Marios Marios is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 97
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Κι εγώ με τη σειρά μου θα πρότεινα ένα h&k usp ή ακόμη και ένα cz... Ο Τσέχος είναι πολύ αξιόπιστος..
__________________
"LIFE IS NOT MEASURED BY THE BREATHS WE TAKE, BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY"
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-12, 11:49
Το avatar του χρήστη dmanetakis
dmanetakis dmanetakis is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Περιοχή: Mοσχάτο, Αθήνα
Μηνύματα: 865
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο darisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες Yianko !
Νομίζω οτι το 75αρι ή το 90αρι θα είναι δεσμευτικά ... καλύτερα σαν νέος που είσαι να επενδύσεις σε ένα Glock ή ένα Makarov... σίγουρα αποτελέσματα...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-12, 12:08
Το avatar του χρήστη tecrec
tecrec tecrec is offline
 
Εγγραφή: 10-09-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 175
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Yiankos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετώ την συντροφιά σας κι εγώ...

Γιάννης 24 χρονών από Θεσσαλονίκη κυρίως και προσωρινά Καβάλα. Όπως λέω και στον τίτλο (ψαράς) είμαι τελείως άσχετος. Δεν έχω ιδέα και οποιαδήποτε συμβουλή προς την... κατηγορία μου θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Παρήγγειλα μόλις μία στολή 5mm και σκοπεύω στο τέλος της εβδομάδας να έχω αγοράσει και όλα τα υπόλοιπα βασικά. Δηλαδή: Ψαροτούφεκο, κάλτσες, γάντια, πέδιλα, μαχαίρι, αναπνευστήρα, μάσκα, σημαδούρα, ζώνη και βάρη. Αυτά μου έρχονται στο μυαλό...

Δεν έχω ιδέα γενικά οπότε βαδίζω στα τυφλά. Απ' όσα έχω καταλάβει χρειάζομαι ένα όπλο 75ρι ή 90ρι και όλα όσα θα ψωνίσω νομίζω πως πρέπει να είναι σχετικά φθηνά καθώς ούτε ξέρω τι χρειάζομαι αλλά και ως "ψαράς" θα τα διαλύσω σχετικά γρήγορα.

Ακούω λοιπόν τις συμβουλές σας με ευλάβεια. Επίσης αν γνωρίζετε "ενδιαφέροντα" μέρη για ψαροτούφεκο στην Καβάλα και την γύρω περιοχή (και δευτερευόντως στην Χαλκιδική) θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου τα λέγατε.
Αγαπητέ Γιάνκο,

Το forum στο οποίο δημοσίευσες ΔΕΝ είναι για ψαροντοφεκάδες.

Απευθύνεται αποκλειστικά σε αυτοδύτες και ως γνωστό στην Ελλάδα η αυτόνομη κατάδυση και το ψάρεμα δεν είναι συμβατές έννοιες.

Οπότε, θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο άλλο forum, όπου θα βρεις άτομα με τα δικά σου ενδιαφέροντα που θα μπορούν να σου απαντήσουν τις ερωτήσεις σου.
__________________
Κώστας Κατσιούλης
SSI DMI #54328
PSI-PCI Inspector #24079
NGUE diving school
NGUE @facebook
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-11-12, 17:21
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba ziaba is offline
 
Εγγραφή: 01-11-2012
Μηνύματα: 12
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

κανε αναζητηση στο google spearfishing forum greek
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-11-12, 01:13
Yiankos Yiankos is offline
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 2
Απάντηση: "Ψαράς" από Θεσσαλονίκη - Καβάλα

Ωωωωωωωπ βρήκα δηλαδή ε;
Σόρρυ παιδιά .. Έφυγα κιόλας ......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:49.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.