Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Υποβρύχια Φωτογραφία & Video > Εξοπλισμός υ/β φωτογραφίας και Video
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Φωτ.Μηχανές, Κάμερες, Housings, υ/β flash, όλα αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου που κοστίζουν όσο κι ο υπόλοιπος εξοπλισμός μας

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-07-10, 17:43
Carpe_Diem_Rj Carpe_Diem_Rj is offline
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Μηνύματα: 9
JVC GC FM1 και housing Ikelite.

Μετα απο ψαξιμο επεσα πανω σ αυτη την καμερουλα.Την εχει κανεις ? Στο παρακατω βιντεακι αυτος που κραταει την καμερα εκτος απο την εξωτερικη θηκη της ikelite εχει βαλει και τα χεροθλια με τον φακο... σε ολα τα καταστηματα που εψαξα την καμερα δειχνουν μονο την θηκη τα υπολοιπα εξαρτηματα πως θα τα αναζητησω... μπορει καποιος να βοηθησει? Ευχαριστω!

http://www.youtube.com/watch?v=8XExSdKmP_k
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-07-10, 18:49
Το avatar του χρήστη ntontos
ntontos ntontos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 18-05-2010
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Μηνύματα: 26
Απάντηση: JVC GC FM1 και housing Ikelite.

Δε γνωρίζω τι παίζει μέσω internet, πάντως εάν θες να ρωτήσεις σε μαγαζί δοκίμασε στο "Βυθός" στη Συγγρού (Νέα Σμύρνη) (τα υπόλοιπα στοιχεία θα τα βρεις εύκολα στο net).
Λογικά θα κάνεις παραγγελία και θα περιμένεις (εγώ για housing περίμενα 10 μέρες), εκτός κι αν είσαι τόσο τυχερός και τα έχουν stock.
__________________
Θοδωρής Κασίμης
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-07-10, 10:28
greco greco is offline
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 89
Απάντηση: JVC GC FM1 και housing Ikelite.

Εγώ έχω εδώ και 1,5μήνα την Ikelite Housing + Kodak Zx1 και είμαι ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα.
Την πήρα από το diveshop και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Δεν έχει image stabilization αλλά άμα έχεις χέρι το σώζεις, είναι και HD. Αυτή που θές έχει FullHD, ακόμα καλύτερα. Δές και για τις επιδόσεις τη κάμερας σε χαμηλό φωτισμό.
Για τη δική μου έλεγαν ότι έχει θέμα με τον χαμηλό φωτισμό καθώς χάνει frames. Μέχρι στιγμής στα 27m που την έχω πάει δεν έχει παρουσιάσει κανένα θέμα.

Το θετικό είναι ότι η κάμερα είναι πολύ φθηνή, 80€, οπότε και να πάρει νερό(λόγω ελλειπούς συντηρησης-σφραγισης του housing) δεν θα έχω τόσο πρόβλημα.

Το housing είναι πολύ βολικό , οι χειρισμοί εύκολοι και γενικά ikelite και ξερό ψωμί.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:05.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.