Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Ο πρώτος μου εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Θέλετε βοήθεια ή συμβουλές για να διαλέξετε τον πρώτο σας καταδυτικό εξοπλισμό;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-08-11, 09:38
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Ταξιδεύω πολυ - Tι στολή να πάρω?

Θανο , εγω στην θεση σου θα επαιρνα την πιο ελαφρια και την πιο φθηνη φορμα για αυτην την δουλεια . Ο παραγων τιμη ας παιξει τον κυριοτερο ρολο στην επιλογη σου και ο λογος ειναι απλουστατος . Σε βολευει , ειναι ελαφρια ακι σε εκεινα τα μερη οι θερμοκρασιες του νερου ειναι αρκετα ψηλες . Δεν σου κανει αλλο ? Σε αυτες τις χωρες θα βρεις σιγουρα και ευκολα καλες προσφορες (του σκοτωμου) . Αλλωστε με τα συνεχη επαγγελματικα πακεταρισματα θα φθειρεται σχετικα γρηγορα , οποτε ασε τις ακριβες για αργοτερα .
Σχετικα με το παχος του neopren , για εκεινες τις χωρες θα προτεινα 5mm (Βουτηξα Φεβρουαριο στην Ερυθρα με 7mm και μεχρι να κατεβασω το φερμουαρ κατω απο το στηθος , αισθανομουν σαν ετοιμο σουφλε σοκολατας και ειχα ζαλαδες και ψιλοπανικους - οπως παθαινουν ολα τα σουφλε σοκολατας , ιδιαιτερα αν το πρωτο που βλεπουν μπροστα τους οταν ανοιγει ο φουρνος , ειναι το λαγνο , γεματο υποσχεσεις και ονειρα βλεμμα μου ) . Επισης , ενω ειμαι φανατικος οπαδος της μονοκομματης φορμας , παλι για εκεινα τα μερη συνιστω 2 κομματια . Τις περισσοτερες φορες θα βλαστημας τα παντελονια σου και θα προτιμουσες να βουτηξεις μονον με το επανω μερος .
Στην Μαλαισια , στο Sipadan , βουτουσα με μονοσορτ τριων χιλιοστων και ζεσταινομουν . Πολλοι βουτουσαν με μαγιω και μπλουζακι .
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.