Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-10-10, 11:55
Το avatar του χρήστη Σ.Ε.Α. ΤΗΘΥΣ
Σ.Ε.Α. ΤΗΘΥΣ Σ.Ε.Α. ΤΗΘΥΣ is offline
Ανακοινώσεις Δ.Σ. του Συλλόγου Ερασιτεχνών Αυτοδυτών ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 05-04-2007
Μηνύματα: 984
27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

27-31 Οκτωβρίου 2010

Εκδρομή του Σ.Ε.Α. "Τηθύς" στον Κάλαμο Εύβοιας


Προσκαλούμε όλα τα μέλη του Σ.Ε.Α. "Τηθύς" για ένα καταδυτικό - τετραήμερο στην πανέμορφη παραλία του Καλάμου Ευβοίας.



Ο προορισμός:
Ο Κάλαμος είναι μία μικρή παραλία που βλέπει στο Αιγαίο στην νότια πλευρά της Εύβοιας. Απέχει 1:30 ώρα από την Χαλκίδα.
Τα νερά είναι γαλαζοπράσινα και η παραλία διαθέτει λεπτό κατάλευκο πετραδακι. Ουσιαστικά πρόκειται για δύο διαδοχικές παραλίες, δύο κολπίσκους που χωρίζονται από ένα βράχο.

Οι ντόπιοι τις ονομάζουν την μεν πρώτη "καλή" γιατί έχει ήρεμα νερά την δε δεύτερη "κακή". Στην "κακή παραλία" θα συναντήσετε σκηνές ελεύθερης κατασκήνωσης ενώ στην "καλή παραλία" υπάρχουν μερικές ταβέρνες και καφετέριες.


Διαμονή:
Υπάρχουν διαθέσιμα 11 δωμάτια πάνω στο κύμα προς 30€ το δίκλινο. Δυο από αυτά είναι λίγο πιο μικρά και κοστίζουν 25€. Όλα με μπάνιο, θέρμανση, TV κ.λ.π.
Υπάρχει επίσης η δυνατότητα διανυκτέρευσης 3 ατόμων σε κάποια από αυτά.


Προσέλευση:
Υπάρχουν διαφορετικές επιλογές, ανάλογα με τον διαθέσιμο χρόνο.
Για τους τυχερούς που μπορούν να έχουν άδεια την Παρασκευή 29/10, υπάρχει η δυνατότητα να ταξιδέψουν από Τετάρτη 27/10 το απόγευμα. Από 'κει και πέρα "παίζουν" και όλοι οι άλλοι συνδυασμοί.

Καταδύσεις:
Το κόστος ανά βουτιά με δικό μας εξοπλισμό κοστίζει 15€. Στην τιμή αυτή περιλαμβάνεται το γέμισμα με αέρα και το σκάφος από το καταδυτικό
kalamos divers. Στην ευρύτερη περιοχή υπάρχουν καταδυτικά σημεία όλων των επιπέδων ενώ μπορούν να προγραμματιστούν νυχτερινή ή και επίσκεψη σε ναυάγιο, θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος.

Δηλώσεις συμμετοχής:
Στην εκδρομή μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή τα μέλη του Σ.Ε.Α. "Τηθύς" με τους συνοδούς τους. Δηλώνοντας την συμμετοχή σας, δηλώστε ακόμα:
  • Την ημέρα άφιξης και τις νύχτες διανυκτέρευσης
  • Πόσες βουτιές θα πραγματοποιήσετε με το καταδυτικό κέντρο και αν θα χρειαστείτε κάποιον εξοπλισμό !
Ο πανέμορφος Κάλαμος και η καλή παρέα είναι εγγύηση ότι θα περάσουμε υπέροχα.

__________________
Scuba Club Tethys

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 06-10-10 στις 16:16. Αιτία: διόρθωση ορθογραφικού
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-10-10, 13:01
RNA
 
Μηνύματα: n/a
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

Απ΄όοσο ξέρω το καταδυτικό μπορεί να σας πάει και στο Δύστος, οπότε εάν έχει εκεί το σκάφος είναι μία καλή ευκαιρία να το δείτε.



Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-10-10, 00:23
Το avatar του χρήστη Έκτωρ
Έκτωρ Έκτωρ is offline
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Περιοχή: Μεστά Χίου!
Μηνύματα: 430
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

Το πιο βασικό είναι μην χάσετε την ευκαιρία να κοιμηθείτε πάνω στην λευκή βοτσαλοάμμμο της κακής παράλιας. Είναι το δεύτερο πιο όμορφο ίζημα που έχω δει ποτέ μου σε παραλία και ιδανικό για να κοιμηθείτε. Από παραλία έχω κολυμπήσει αρκετά με τον αναπνευστήρα και έχει δυο μαγικά εκεί. Α) καμιά 30μέτρα μετά το βράχο που χωρίζει της παραλίες και λίγο προς την μεριά της κακιάς παραλίας έχει ένα σημείο που μαζεύονται νεκρά φύλλα Ποσειδωνίας.(βάθος 5μ.) ανάμεσα σε αυτά θα νομίσετε ότι έχει τρύπες που φαίνεται η άμμος. Για να της κοιτάξουμε όμως καλύτερα αυτές τις τρύπες να δούμε τι θα δούμε? Β) εγώ μια φορά είχα κολυμπήσει αρκετά πηγαίνοντας δεξιά και είχα δει αθερίνες να σχηματίζουν μπάλες με έναν τρόπο που δεν έχω δει πάρα μόνο στα ντοκιμαντέρ με τις σαρδέλες που τις τρώει όλος ο κόσμος. Τέσπα θα περάσετε πολύ ωραία νομίζω.

ΥΓ από το Α) θέλω φωτογραφίες γιατί εγώ έχω μόνο κάτι τραγικές που ντρέπομαι να τις δείξω και όλο λέω θα ξαναπάω να βγάλω καλύτερες και όλο δεν πάω.
__________________
www.tortugadive.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-10-10, 00:27
Το avatar του χρήστη Έκτωρ
Έκτωρ Έκτωρ is offline
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Περιοχή: Μεστά Χίου!
Μηνύματα: 430
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

χμμμμ χοπς ξέχασα έχει και Γ) τους πιο λευκούς σαργούς που έχετε δει ποτέ.
__________________
www.tortugadive.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-10-10, 09:09
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

εσύ όλο λες να έρθεις και κάνεις το παγόνι.
έλα και θα σε δηλώσω συνοδό μου
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-10-10, 09:56
Το avatar του χρήστη Έκτωρ
Έκτωρ Έκτωρ is offline
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Περιοχή: Μεστά Χίου!
Μηνύματα: 430
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

Έχω έρθει Μυτιλήνη να μελετήσω σε ποια φάση της ζωής σου πήρες την κάτω βόλτα. Τι έφταιξε και τέτοια. Νομίζω πως θα μου πάρει καιρό επειδή τα στοιχεία είναι πολλά και δεν θα προλάβω να ρθω.
__________________
www.tortugadive.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-10-10, 19:16
Το avatar του χρήστη baz
baz baz is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 397
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Έκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω έρθει Μυτιλήνη να μελετήσω σε ποια φάση της ζωής σου πήρες την κάτω βόλτα. Τι έφταιξε και τέτοια. Νομίζω πως θα μου πάρει καιρό επειδή τα στοιχεία είναι πολλά και δεν θα προλάβω να ρθω.


Άντε να δηλώσουμε συμμετοχές!!!

1. Baz
__________________
baz
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-10-10, 19:29
Το avatar του χρήστη eye love scuba
eye love scuba eye love scuba is offline
 
Εγγραφή: 30-11-2007
Μηνύματα: 481
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Έκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιο βασικό είναι μην χάσετε την ευκαιρία να κοιμηθείτε πάνω στην λευκή βοτσαλοάμμμο της κακής παράλιας. Είναι το δεύτερο πιο όμορφο ίζημα που έχω δει ποτέ μου σε παραλία και ιδανικό για να κοιμηθείτε.
Είναι βοτσαλάκι σε μέγεθος φακής, λευκό, λείο, πραγματικά τέλειο
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-10-10, 20:54
Το avatar του χρήστη Sunshine
Sunshine Sunshine is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 833
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

φύγαμε

1. Baz

2. Sunshine +1:
άφιξη Πέμπτη 28/10-3 διανυκτερεύσεις, δωμάτιο μικρό 25€, καταδύσεις Παρασκευή & Σάββατο
__________________
I dive to the ocean of this beautiful planet and think... that at last i have found paradise...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-10-10, 11:08
Το avatar του χρήστη Χρηστος Ευθυμιου
Χρηστος Ευθυμιου Χρηστος Ευθυμιου is offline
Μέλος ΔΣ του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-04-2007
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 2.974
Απάντηση: 27.10 - 31.10.2010 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" : Εκδρομή των μελών του Συλλόγου στον Κάλαμο Ευβοίας

1. Baz (Αφιξη??, διανυκτερεύσεις??, καταδυσεις??)
2. Sunshine +1: άφιξη Πέμπτη 28/10-3 διανυκτερεύσεις, δωμάτιο μικρό 25€, καταδύσεις Παρασκευή & Σάββατο (καταδύσεις Παρ. 1, Σαβ. 1 ??)
3. Χρήστος + Ingeborg, άφιξη 28.10, 3 διανυκτερεύσεις, καταδύσεις Πε. 1, Παρ. 2, Σαβ. 2, Κυρ. 1.
__________________
Μέλος ΔΣ του Σ.Ε.Α ΤΗΘΥΣ
http://christos-efthymiou.blogspot.gr/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.