Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-04-08, 07:37
Το avatar του χρήστη DimitrisK
DimitrisK DimitrisK is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 341
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Zin Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φορουμ εδώ ειναι ενα φόρουμ συλλόγου..
Καθως δεν υπάρχει προς το παρόν ενας χώρος για το σύλλογο εδώ "συναντιούνται", ενημερώνονται και συζητούν μέλη και φίλοι του συλλόγου..
Αν ο σύλλογος είναι απλά μια παρέα ανθρώπων που δεν έχουν σκοπό να τραβήξουν και άλλους μαζί τους για κάποιο κοινό σκοπό/χόμπυ τότε γιατί να μπουν στον κόπο να έχουν ΔΣ και άλλες γραφιοκτρατικές πα.....ριές?
Εκτός αν είναι κάτι σαν τον σύλλογο κατόχων ferrari.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-04-08, 07:46
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

το " και φιλοι του συλλογου" παρολο που το εβαλες σε παραθεση το διεγραψες απο το οπτικο σου πεδιο..

ποιος μιλησε για παρεα ανθρώπων...?
προκειται για ενα σύλλογο που στο κατω κάτω ολοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρεπει να γίνουν κάποτε μέλη για να ενισχύσουν την προσπάθεια του..
__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-04-08, 10:28
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Νομίζω κι εγώ ότι τα νουμεράκια αυτά δεν αρκούν για συμπεράσματα προς το παρόν.... Να ήταν τουλάχιστον σε βάθος 1-2 χρόνων, ίσως κάτι να έδειχναν....
Προς το παρόν όμως ενδείκνυνται μόνο για υποκειμενικές αναλύσεις, όπως αυτή του gkam.

Αν πράγματι μας ενδιαφέρουν τα στατιστικά των καταδυτικών φόρα για την εξαγωγή συμπερασμάτων και ανάληψη δράσης για βελτίωση των ποιοτικών και ποσοτικών χαρακτηριστικών τους, ας κρατήσουμε το θρεντ αυτό και ας το ανανεώνουμε ανά τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι να έχουμε πράγματι μία ορατή τάση.....

Όπως είπε και ο Φοίβος, μια ημερίδα για τα Καταδυτικά Πάρκα, αρκεί για να προκαλέσει μία (περαστική; ) έξαρση δημοτικότητας. Το ίδιο θα συνέβαινε (και θα συμβεί ελπίζω) για οποιοδήποτε άλλο φόρουμ διοργάνωνε κάτι μαζικότερο των συνηθισμένων.

Στο μεταξύ, νομίζω ότι στις αναλύσεις θα πρέπει να συμπεριληφθεί και το sea-gate (που αν και πιο πρόσφατο, αρχίζει να αποκτά κι αυτό μια υπόσταση στο χώρο).
http://www.alexa.com/data/details/tr...ls/sea-gate.gr
(χωρίς τρίμηνες διακυμάνσεις ακόμα)

Προσωπικά θα περίμενα τουλάχιστον ένα χρόνο για να τολμήσω το όποιο συμπέρασμα.
Επίσης δεν πιστεύω ούτε κι εγώ στον «μέσο όρο δύτη» αφού στα δέκα σχεδόν καταδυτικά μου χρόνια δεν έχω καταφέρει να τον σκιαγραφήσω (αυτά είναι κόλπα του marketing και με ενοχλεί αισθητικά να αντιμετωπίζω ανθρώπους σαν νουμεράκια)... αντιθέτως νομίζω ότι όλα τα φόρα που υπάρχουν εξυπηρετούν κάποιο σκοπό και εκφράζουν τα γούστα και τις πεποιθήσεις των όσων μελών τους... και άρα καλώς υπάρχουν, είτε είναι για δέκα είτε για χίλιους.... κανείς δεν θα κλείσει και για όλους υπάρχει χώρος δημιουργικότητας και συνεισφοράς.

Η σύγκριση του φόρουμ του συλλόγου με τα ιδιόκτητα φόρα είναι κάτι ακόμα που μου φαίνεται αντιαισθητικό...... Το μόνο που πετυχαίνει είναι να δημιουργεί αντιπαραθέσεις, πράγμα που δεν βοηθάει κανένα μας.
Κοίτα και μόνος σου
http://www.huts.gr/modules.php?name=...6&start=#38757

[δεν ξέρω ποιά είναι «η γνωστή παρέα» αλλά είμαι σίγουρη ότι παίρνει πολλούς αθώους (ή μάλλον αδιάφορους) η μπάλα.....]

Δική μου άποψη είναι ότι το φόρουμ του συλλόγου πρέπει να λειτουργεί υπεράνω στεγανών.....
Δεν υπάρχουν παρέες τους και παρέες μας, υπάρχουν παρέες γενικώς, ιδιοκτήτες ειδικώς και δύο σύλλογοι.

Πολύ τα μπλέκουμε και δυστυχώς –για ακόμα μία φορά- χωρίς ουσιαστικές προτάσεις/δράσεις.....
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-04-08, 10:40
Το avatar του χρήστη DHMHTRHS
DHMHTRHS DHMHTRHS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.435
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ τα μπλέκουμε και δυστυχώς –για ακόμα μία φορά- χωρίς ουσιαστικές προτάσεις/δράσεις.....
__________________
Δώσε στη ζωή σου κάτι όχι τη ζωή σου για κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-04-08, 11:15
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Ξεκινώντας να πω ότι βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες τις στατιστικές που παραθέτει ο φίλος GKAM. Για να πω την αλήθεια, δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν διαθέσιμες.

Υπάρχει, κατά την άποψή μου μια διαφορά στην θεώρηση τους, ανάλογα με το ποιος είναι αυτός που τις διαβάζει. Αν είναι ο ιδιοκτήτης – χρηματοδότης μιας ιδιωτικής προσπάθειας, η θεώρησή του λογικά θα πρέπει να έχει κριτήρια ωφελιμότητας και δικαιολογείται η διαμόρφωση σχεδίων και στρατηγικών ικανών να προστατεύσουν το «προϊόν» του, να το κάνουν δημοφιλέστερο και τελικά αποδοτικότερο.
Απ’ την άλλη αν η προσπάθεια είναι συλλογική, πρέπει να γίνει διάκριση στην μορφή που έχει η προσπάθεια αυτή από την γέννησή της. Εάν αποσκοπεί στην παραγωγή κέρδους τότε δεν μιλάμε για σύλλογο αλλά για συνεταιρισμό. Αλλιώς μιλάμε για σύλλογο και το κέρδος ή το όφελος από την προσπάθεια δεν έχει την μορφή της οικονομικής ανταμοιβής.
Στην περίπτωση του συλλόγου λοιπόν, η ανάγνωση τέτοιων στατιστικών μπορεί να προξενήσει ικανοποίηση, απογοήτευση, προβληματισμό για το πόσοι άλλοι μοιράζονται την ίδια «τρέλα» με 'σένα, οι σκοποί όμως και τα μέσα για την επίτευξή τους είναι καθορισμένα από το καταστατικό του.

Τελικά πιστεύω ότι εάν θεωρήσουμε ότι η προς διανομή πίτα είναι συγκεκριμένη, τότε η διανομή της είναι θέμα που αφορά τα δύο άλλα forum (Abyss και Huts). To scubadive.gr, κατά την άποψή μου, πρέπει να λειτουργεί παράλληλα μ’ αυτά μια και δεν έχει να μοιράσει αλλά να μοιραστεί χρήστες μ’ αυτά.
Από το χώρο δεν έλειπε έτσι κι αλλιώς ένα ακόμα forum (έτσι κι αλλιώς είμαστε λίγοι), αυτό που έλειπε ήταν η δημιουργία ενός φορέα που να μπορεί να μαζέψει όλους αυτούς που ερασιτεχνικά ενδιαφέρονται για την κατάδυση, ώστε μέσω αυτού να παραχθούν και να αναδειχθούν ιδέες και δραστηριότητες που τελικά θα είναι επωφελείς για όλους. To forum προέκυψε μετά απ’ αυτό, σαν ανάγκη για την ύπαρξη ενός σημείου «συνάντησης» των μελών αλλά και των φίλων του ΤΗΘΥΣ, όπου θα παρουσιάζονται οι δράσεις του, θα γίνονται γνωστές οι θέσεις του, και εν συνεχεία θα λειτουργεί ως δεξαμενή πληροφόρησης σχετικά με τα καταδυτικά θέματα (όσο αυτό είναι δυνατόν διαδυκτιακά).
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-04-08, 14:15
Το avatar του χρήστη Panagiotis
Panagiotis Panagiotis is offline
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 180
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να κάνω θα ήταν το να υπερασπιστώ οποιονδήποτε χώρο, όπως αυτόν του Ηuts.gr στον οποίο τυγχάνει να έχω την ιδιότητα του συντονιστή.

Πρώτα απο όλα, θα συμφωνήσω πως το φόρουμ του συλλόγου, λειτουργεί υπο εντελώς διαφορετικές συνθήκες και δεν θεωρώ πως θα μπορούσε να κριθεί με τα ίδια μέτρα και σταθμά με τις λοιπές διαδικτυακές κοινότητες. Προσωπικά, χρειάστηκα τον χρόνο μου για να μου γίνει απολύτως ξεκάθαρο αυτό, γιατι έχω σχετικά μικρή διαδικτυακή παρουσία και δεν γνώριζα και πολύ καλά τα πράγματα, πράγμα που παραδέχομαι.
Η προσωπική μου εκτίμηση για το πως μεταφράζεται πρακτικά αυτό, βρίσκεται ανάμεσα στις απόψεις που παρουσιάστηκαν ήδη, οπότε και δεν εχω κανένα λόγο να πώ κάτι παραπάνω.

Σε προσωπική μου συζήτηση με μέλος του ΔΣ, οπου ζητήθηκε η άποψη μου, το μόνο που ανέφερα είναι πως υποκειμενικά πάντα, πιστεύω πως κάποια θέματα που θα ενίσχυαν την "δια ζώσης" επαφή (Που κατα την γνώμη μου, είναι πολύ ισχυρός παράγοντας), θα μπορούσαν να προσφέρουν πολλά επιπλεόν πράγματα, και στον σύλλογο φυσικά, αλλα και στα μέλη του φόρουμ του κατ΄επέκταση και δεν νομίζω πως δεν είναι ευδιάκριτη η αξία σε αυτή μου την θέση (που είναι και θέση όλων) και για την οποία, δεν θα δίσταζα σε καμια περίπτωση να πώ και την γνώμη μου, αλλά και πιθανές προτάσεις απο την δική μου υποκειμενική οπτική γωνία, με μόνη ιδιότητα αυτή του αυτοδύτη και μέλους του φόρουμ.

Πιστεύω λοιπόν, πως ίσως συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, όταν παραθέτουμε στατιστικά δεδομένα διαδικτυακών κοινοτήτων που αν και έχουν καθεστώς ιδιοκτησίας, συνήθως διαμορφώνονται απο τις επιδιώξεις-απόψεις-συμπεριφορά των μελών που επιλέγουν να είναι ενεργοί και να συμμετέχουν στις όποιες συζητήσεις, με αντίστοιχα δεδομένα ενός φόρουμ ενός συλλόγου, που δεν μπορεί παρα να έχει τάυτιση και να αντιπροσωπεύει στο 100% και την φιλοσοφία του ίδιου του συλλόγου, μια που στην ουσία αποτελεί εργαλείο του.

Πηγαίνοντας τώρα και στις "ανεξάρτητες" (που δεν έχουν να κάνουν με ενα συλλογικό όργανο) κοινότητες, θα ήθελα να μου επιτρέψετε να σταθώ σε αυτή του huts.gr, για την οποία είμαι σε θέση να πω και την άποψη μου εκ των έσω, και αυτό όχι γιατι έχω πρόθεση να την υπερασπιστώ ή να την προωθήσω, αλλα γιατι ζητήθηκε να ακουστούν απόψεις και εφ όσον υπάρχει ο λόγος, εξ ορισμού, δημιουργείται και ο αντίλογος και η γόνιμη αντιπαράθεση και ειλικρινά ελπίζω να μην παρεξηγηθεί απο κανέναν η πρόθεση μου αυτή!

Ειλικρινά τα αριθμητικά δεδομένα ουδέποτε με απασχόλησαν, για τον απλούστατο λόγο του ότι δεν μπορώ να έχω οποιασδήποτε μορφής προσωπική επιδίωξη απο την συγκεκριμένη ιστοσελίδα, όπως θα μπορούσα να έχω αν είχα διοριστεί marketing manager ας πούμε. Απλό μέλος είμαι, και μόνο κατ αυτό τον τρόπο μπορώ να απαντήσω.
Θα λειτουργούσα λοιπόν το ίδιο, είτε η επισκεψιμότητα της άγγιζε τα νούμερα του google, είτε αν ήμουν ο μοναδικός της επισκέπτης, εφ όσον μου επιτρεπόταν απο το όποιο ιδιοκτησιακό καθεστώς της να λειτουργώ εντελώς ανεξάρτητα απο τις όποιες επιδιώξεις μπορεί αυτό να έχει, ή μπορεί να μην έχει.

Κάθε μέλος ενός φόρουμ,νομίζω έχει θέσει τα προσωπικά του στάνταρντς σχετικά με το τι πρέπει να του παρέχει αυτός ο χώρος για να κερδίσει το ενδιαφέρον του και δεν νομίζω πως είναι σε καμμία περίπτωση κατακριτέο αυτό αν υπάρχει διάσταση επιδιώξεων και απόψεων, γι αυτό και άλλωστε κάνουμε διάλογο.

Προσπαθώντας λοιπόν να ερμηνέυσω την ανάλυση των στατιστικών δεδομένων του huts όπως αυτή παρουσιάστηκε,(γιατι τα ίδια τα δεδομένα φυσικά και δεν τα αμφισβητώ, αλλά και όπως είπα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν σε μεγάλο βαθμό) θα αναφέρω και εγω την υποκειμενική μου άποψη, όπως προκύπτει απο την επαφή μου με τα μέλη του.

Ο μικρός αριθμός ενεργών μελών που αναφέρεται, σαφώς και είναι ενα μικρό ποσοστό σε σχέση με τα εγγεγραμένα μέλη, αλλά δεν τον θεωρώ σε καμία περίπτωση απόδειξη εσωστρέφειας και λάθος πορείας. Τα μέλη που θα χαρακτήριζα ενεργά, είναι και κυριολεκτικά ενεργά γιατι συμμετέχουν σε όλες τις δραστηριότητες που διοργανώνονται, που μπορεί να μην είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλα αναμφισβήτητα δημιουργούν δεσμούς μεταξύ των μελών, πράγμα ιδιαίτερα σημαντικό. Επιπλέον, στα άτομα που συμμετέχουν σε αυτές τις απλές δραστηριότητες, διαρκώς προστίθονται νέα άτομα, και αν πρέπει να κάνω ωμές "προσθαφαιρέσεις" υπολογίζοντας και τα μέλη που για τους δικούς τους πάντα λόγους -τους οποίους δεν κρίνω- επέλεξαν να αποχωρήσουν, πρέπει να πω πως η πορεία είναι ανοδική αν και δεν νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία αυτό. Και επειδή λοιπόν, η "δια ζώσης" επαφή είναι κάτι που αντιπροσωπεύει το σύνολο των ενεργών μελών του huts, δεν θα έλεγα σε καμια περίπτωση πως "έχει πάρει τον κατήφορο". Η δική μου τουλάχιστο οπτική γωνία,(που δεν δηλώνει πως είναι και η απολύτως σωστή) αυτό με αφήνει να διακρίνω.
Επιπλέον, μπορεί κάποιος εύκολα να διαπιστώσει πως δεν υπάρχει κανενός είδους βαθμονόμηση η αξιολόγηση των νέων μελών προκειμένω να "εισχωρήσουν" στην μικρή έστω αυτή "παρέα" που δεν αντιλέγω πως είναι ο ουσιαστικός πυρήνας του φόρουμ και ίσως η ενίσχυση της να είναι και η πρωταρχική επιδίωξη των μελών που την απαρτίζουν.

Σχετικά με τα θέματα του φόρουμ στο οποίο αναφέρομαι, (που δεν αποκλείεται να ισχύουν για όλα τα καταδυτικά φόρουμ)

Φυσικά και δεν πιστεύω πως καλύπτονται όσα θα έπρεπε ή όσα θα μπορούσαν να καλυφθούν, αλλα προσωπική μου άποψη είναι πως το αντικείμενο της αυτονομης κατάδυσης, δεν είναι κάτι που παρουσιάζει τόσες εξελίξεις που να επιτρέπουν την καθημερινή προσθήκη νέων θεμάτων, οπότε και αν υποθετικά φτιάχναμε μια νέα ιστοσελίδα και προσθέταμε μια ενότητα "νέα-εξελίξεις", τα μόνα θέματα που θα μπορούσαν να αναπτυχθούν, θα ήταν ιδιαίτερα περιορισμένου περιεχομένου και στην ουσία θα ήταν απλές αναδημοσιεύσεις απο άλλες πηγές, οπότε

Κλείνοντας, δεν θεωρώ πως είναι άσχημο και είς βάρος του αντικειμένου της αυτόνομης κατάδυσης αν επιλέγουμε να δώσουμε αξία σε κάτι που κατα την υποκειμενική άποψη άλλων, μπορεί να είναι περιττό ή ανούσιο.
Προσωπικά θα ευχόμουν, να υπήρχαν όχι πέντε, αλλα διακόσια φόρουμ που έχουν να κάνουν με την αυτόνομη κατάδυση, για να καλύπτονται όλες οι πιθανες προδιαγραφές που θα μπορούσε ο καθένας να έχει θέσει προκειμένω να τον κρατήσει ενεργό, όπως και αν μεταφράζεται αυτό-

Ακόμα και εναν επιπλέον άνθρωπο να κερδίσει η αυτόνομη κατάδυση μέσω όλων των φόρουμ μαζί, προσωπικά το θεωρώ ότι σημαντικότερο μπορεί να συμβεί και εφ όσον βλέπω διαρκώς και σε όλα τα φόρουμ πως είτε προστίθονται αυτοδύτες που ήταν ανενεργοί για πολύ καιρό και τους δόθηκε η ευκαιρία να επανέλθουν, είτε πως μπαίνουν άνθρωποι με πολύ μικρή - ή και με καθόλου εμπειρία- και δια της τριβής με το αντικείμενο μπαίνουν στον χώρο για τα καλά, θεωρώ πως έχουμε υπερκαλύψει όλοι τον ουσιαστικότερο στόχο μας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-04-08, 15:16
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Takis is offline
 
Εγγραφή: 03-04-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 38
Question Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Σαν νεο club-forum με θεμα την θαλασσα και την καταδυση θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση :

Γιατι ολοι εμεις που εχουμε την ιδια τρελα και μανια με την καταδυση πρεπει να τσακωνομαστε συνεχως....??? (βαζω και τον εαυτο μου ασχετος οτι δεν εχω τσακωθει ποτε και με κανεναν)
Γιατι αφου ολοι εχουμε τον ιδιο σκοπο να μην βαδιζουμε μαζι???
Γιατι μια ζωη να υπαρχουν κοντρες???
Εχουμε να χωρισουμε τιποτα???

Ποτε δεν καταλαβα ολα αυτα που συμβαιναν παλια και καποιοι εξακολουθουν να τους δινουν τροφη ακομα....

Ελεος, αμα ειναι η αγαπη μας για την θαλασσα και την καταδυση να μας βαλει ολους σε ενα κυκλο μισους, κατηγοριων, διαμαχης να σταματησουμε οτι εχουμε κτισει εως τωρα και να παμε σπιτια μας ρε παιδια......

Να ξαναγυρισουμε πισω καμια 20αρια χρονια και για να βρισκουμε ζευγαρι να βουτηξουμε να ψαχνουμε με το κυαλι!

Ειπε αυτος εκεινο, γιατι να το πει και συ εκανες το αλλο, και θα σου δειξω εγω και ποιος ειναι αυτος και σιγα τι ξερει εκεινος.......

Κατινιες οι οποιες ομως μας κανουν να σπαταλαμε τον πολυτιμο χρονο μας σε ανουσια πραγματα αντι σε αλλα πολυ πιο επικοδομητικα.



Τελειος φιλικα και ρομαντικα
για το Seagate Club

Takis Papafragkiskos
www.sea-gate.gr
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-04-08, 15:27
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο seagate Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατινιες οι οποιες ομως μας κανουν να σπαταλαμε τον πολυτιμο χρονο μας σε ανουσια πραγματα αντι σε αλλα πολυ πιο επικοδομητικα.
Νομίζω τα είπες όλα
Το μόνο που μένει είναι να εισακουστούν κι όλας...
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-04-08, 17:09
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο seagate Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατινιες οι οποιες ομως μας κανουν να σπαταλαμε τον πολυτιμο χρονο μας σε ανουσια πραγματα αντι σε αλλα πολυ πιο επικοδομητικα.

Εγώ πάλι δε συμφωνώ καθόλου με το κατινιές.... πες ό,τι άλλο θες αλλά μόνο περί κατινιάς δεν πρόκειται.....
Μακάρι να ήταν έτσι τα ξεκατινιάσματα φίλε Τάκη.... Μάλλον δεν έχεις δει τίποτα ακόμα


Λοιπόν και με την ευκαιρία καλώς ήρθες κι αν θες πέρνα και από εδώ....
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-04-08, 19:32
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: SCUBA Forum Reports

για το ονομα του ποσειδωνα......

αν πραγματικα υπαρχει λογος να σφαζομαστε ειναι που καποτε λεγαμε οτι το αιγαιο ανηκει στα ψαρια του και τωρα δεν εχει ψαρια....

και τωρα εχουν αναψει τα πληκτρολογια (ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ) ωστε να καταληξουμε, μετα απο λιγο καιρο, στο αυτονοητο οτι δεν εχουμε ουσιαστικο τιποτα να χωρισουμε....
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:12.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.