Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-08-08, 14:13
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Takis is offline
 
Εγγραφή: 03-04-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 38
Ερώτηση ?

Εχθες ανεβασα σε ποστ την εκδρομη που διοργανωνει στην Ερυθρα Θαλασσα το Sea gate Club.
Αμεσως μετα απο λιγη ωρα η εκδρομη διαγραφηκε και μου ηρθε το εξης μηνυμα :

Αγαπητέ Seagate,

Το μήνυμα σου σχετικά με την εκδρομή στην Αίγυπτο με βάση τους όρους προβολής επαγγελματιών, θεωρήθηκε διαφημιστικό-επαγγελματικό και διαγράφηκε.


__________________
GKanel

Σε ερωτηση μου με ποια μετρα και σταθμα αντιμετωπιζονται τα καταδυτικα club του χωρου δεν εχω λαβει ακομα απαντηση.

Και η ερωτηση μου ειναι η εξης : Προσφατα το abyss club ανακοινωσε στο φορουμ του συλλογου μια εκδηλωση που διοργανωσε σε συνεργασια με καταδυτικο κεντρο και με κοστος ταδε για τη συμμετοχη.
Το ποστ παρεμεινε και σχολιαστηκε θετικα και μαλιστα δηλωσαν και συμμετοχες.

Εγω σαν εκπροσωπος του Sea gate club εκανα κατι αντιστοιχο. Ανακοινωσα μια εκδρομη που οργανωνουμε με κοστος ταδε και την ποσταρα για οποιον ενδιαφερεται.

Ποια η διαφορα τους ενος και του αλλου? Γιατι το ενα παρεμεινε και το αλλο διαγραφηκε?

Μηπως εμεις βγαζουμε λεφτα απο την εκδρομη αυτη και πιανουμε κοροιδο το συλλογο με τσαμπα διαφημιση της εκδρομης μας?
Αν εχει καποιος στοιχεια για κατι τετοιο η οτι βγαζουμε εστω και 1 λεπτο απο τα ατομα που συμμετεχουν ας βγουν να το πουν.
Σε αυτο φυσικα μπορει να απαντησει και ο Γιωργος ο Δελβερουδης που διοργανωνει την εκδρομη.

Και επειδη δεν μου αρεσουν τα προσωπικα μηνυματα και ολα θελω να ειναι φανερα το ανεβαζω εδω για να το δουν ολοι.

Αντιστοιχο ποστ θα δημιουργηθει και στο Sea gate.

σημ. Με το abyss που αναφερθηκε η οποιοδηποτε αλλο φορουμ - site - συλλογο δεν εχουμε καμια αντιπαραθεση (απλα ετυχε το συγκεκριμενο και επρεπε να αναφερθει), ισα ισα στο μηνυμα εναρξης μας, εχουμε δηλωσει οτι ειμαστε ανοιχτοι σε καθε ειδους συνεργασια και βοηθεια σε οποιονδηποτε ασχολειται με την καταδυση και τη θαλασσα γενικοτερα.
__________________
www.sea-gate.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-08-08, 14:28
Το avatar του χρήστη eye love scuba
eye love scuba eye love scuba is offline
 
Εγγραφή: 30-11-2007
Μηνύματα: 481
Απάντηση: Ερώτηση ?

Aγαπητέ Sea-Gate,

δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω αν το μήνυμα σου ήταν σωστό που διαγράφηκε ή όχι. Αναφέρεις κάποια πράγματα και τα υποστηρίζεις με επιχειρήματα. Απλά πιστεύω ότι πριν ανεβάσεις το δεύτερο post που διαμαρτύρεσαι για τη διαγραφή, θα ήταν λογικότερο να μιλήσεις με τους administrators με προσωπική επικοινωνία και να τους εξηγήσεις τι εννοείς. Από εκεί και πέρα αν η απάντηση εξακολουθούσε να είναι αρνητική και εσύ πίστευες ότι έχεις αδικηθεί, μπορούσες να ανεβάσεις το 2ο post να το δούμε όλοι.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-08-08, 14:34
Το avatar του χρήστη pierre-sifnos
pierre-sifnos pierre-sifnos is offline
 
Εγγραφή: 16-06-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 154
Απάντηση: Ερώτηση ?

Εικάζω ότι η ανάρτησις της εκδρομής αντιβαίνει στους όρους του site, αλλά οι πλέον αρμόδιοι για να απαντήσουν είναι τα μέλη του ΔΣ, οι λοιποί αξιωματούχοι του και οι admins του και όχι εγώ που είμαι ένας απλός επισκέπτης του forum.
Ίσως το ατυχές αυτό περιστατικό (όπως αφήνεις να εννοηθεί περί "2 μέτρων και 2 σταθμών") να μπορούσε να αποτελέσει αφορμή για τη δημιουργία ενός τμήματος εντός του site, όπου οι διάφοροι όπως εσύ μπορούν να βάλουν τις σχετικές ανακοινώσεις-διαφημίσεις κ.λπ. Προσωπικά το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον, π.χ. για να συγκρίνω τις τιμές μέσω Διαδικτύου με το αν οργάνωνα μόνος μου μια εκδρομή στην Ερυθρά...
Πάντα φιλικά και χωρίς διάθεση παρεξήγησης.
__________________
Ladies & Gentlemen, I am floating in Space
http:ww2wrecks.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-08-08, 14:49
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Ερώτηση ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο seagate Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως εμεις βγαζουμε λεφτα απο την εκδρομη αυτη και πιανουμε κοροιδο το συλλογο με τσαμπα διαφημιση της εκδρομης μας?
Αν εχει καποιος στοιχεια για κατι τετοιο η οτι βγαζουμε εστω και 1 λεπτο απο τα ατομα που συμμετεχουν ας βγουν να το πουν.
Σε αυτο φυσικα μπορει να απαντησει και ο Γιωργος ο Δελβερουδης που διοργανωνει την εκδρομη.
Αν ισχύει αυτό και:
από την στιγμή που ο seagate δεν είναι επαγγελματίας στον χώρο της αυτόνομης κατάδυσης και η εκδρομή δεν είναι προϊόν προς πώληση νομίζω ότι το ΔΣ πρέπει να επανεξετάσει το ζήτημα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-08-08, 14:55
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: Ερώτηση ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pierre-sifnos Εμφάνιση μηνυμάτων
δημιουργία ενός τμήματος εντός του site, όπου οι διάφοροι όπως εσύ μπορούν να βάλουν τις σχετικές ανακοινώσεις-διαφημίσεις κ.λπ.
+1

Παράθεση:
δεν είναι προϊόν προς πώληση
δεν την ειδα την ανακοινωση.. αλλα αν δεν ειναι προϊον προς πωληση μια εκδρομη στην ερυθρα ...τότε τι ειναι?
__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-08-08, 14:59
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Ερώτηση ?

Ο φίλος seagate επιμένει με κάθε τρόπο να προσπαθεί να διαφημίσει την εκδήλωση του club του ανέξοδα.
Για να βάλουμε λίγο τα πράγματα στην θέση τους, το συγκεκριμένο θέμα είναι σε δημόσια συζήτηση, από τις 8.00 το πρωι, στην περιοχή που έχουν πρόσβαση αποκλειστικά και μόνο τα μέλη του Συλλόγου. Αρα γι αυτούς που τους αφορούν οι αποφάσεις του Δ.Σ., δεν είναι κρυφό ούτε το μαθαίνουν τώρα από τον segate.
Οι αποφάσεις, εφόσον δεν είναι κατανοητό, δεν λαμβανονται από κανένα μεμονωμένο άτομο, ότι αξιωμα κι αν έχει αυτό στον Σύλλογο. Ολες οι αποφάσεις λαμβάνονται, σύμφωνα με το Καταστατικό μας, με πλειοψηφία των μελών του ΔΣ. Αυτο κατά συνέπεια απαιτεί κάποιον χρόνο, και μεγάλες πολλές φορές συζητήσεις. Αυτές τις συζητήσεις και τον χρόνο τον διαθέτουν άτομα, που δεν το κάνουν επαγγελματικά, εις βάρος του προσωπικού τους χρόνου.
Αυτά όσον αφορά την "καθυστέρηση" για την οποία παραπονιέται ο seagate.
Η απάντηση του έχει ήδη σταλεί. Εφόσον κριθεί σωστό, θα σας την κοινοποιήσουμε (εννοείται ότι θα την μάθουν τα μελη του ΤΗΘΥΣ), μια και ο seagate θέλει να αντιπαρατεθεί δημόσια.
Αυτά προς το παρόν.
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-08-08, 15:12
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Ερώτηση ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Zin Εμφάνιση μηνυμάτων
+1

δεν την ειδα την ανακοινωση.. αλλα αν δεν ειναι προϊον προς πωληση μια εκδρομη στην ερυθρα ...τότε τι ειναι?
Προϊόν θα ήταν να πουλάει μπουκάλες από την "Κονταράτος ΕΠΕ" με το σήμα seagate. Και πάλι όμως αν την ίδια μπουκάλα την αγοράζεις 300 ευρώ και με το σήμα έχει 150 γιατί να μην το γνωρίζουν να μέλη του συλλόγου; Μας πειράζει να προβάλλονται τα καταδυτικά fora και οι δραστηριότητές τους στον σύλλογό μας;

Νομίζω ότι πρέπει να κάτσω (αλλα πού χρόνος; ) να δώσω παραδείγματα από posts που με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να διαγραφούν (φυσικά και δεν θέλω να διαγραφούν).
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-08-08, 15:39
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Takis is offline
 
Εγγραφή: 03-04-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 38
Απάντηση: Ερώτηση ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Zin Εμφάνιση μηνυμάτων
+1


δεν την ειδα την ανακοινωση.. αλλα αν δεν ειναι προϊον προς πωληση μια εκδρομη στην ερυθρα ...τότε τι ειναι?
Ζιna μου μια εκδρομη προς πωληση ειναι προιον μονο αν κερδισεις χρηματα!
Αν το κανεις αφιλοκεδρος και πολλες φορες βαζεις και απο την τσεπη σου χρονο και χρημα δεν νομιζω να ειναι το ιδιο!


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο geogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φίλος seagate επιμένει με κάθε τρόπο να προσπαθεί να διαφημίσει την εκδήλωση του club του ανέξοδα.

Θα απαντησω και σε σενα το ιδιο με τη Zina. "διαφημισω" δεν ειναι η σωστη λεξη. θα προτιμουσα την εκφραση "ανακοινωσω" σε ολους τους δυτες προς ενημερωση τους με μπολικα διαφημιστικα εξοδα αν θα ειχα οικονομικό ωφελος. Οταν δεν βγαζεις δεκαρα απο κατι που διοργανωνεις γιατι λοιπον να την "διαφημισεις" με κοστος.
__________________
www.sea-gate.gr
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-08-08, 15:47
Το avatar του χρήστη darisg
darisg darisg is offline
 
Εγγραφή: 07-06-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 190
Απάντηση: Ερώτηση ?

Χωρίς παρεξήγηση.......

η αίσθηση που έχω, είναι ότι ο αγαπητός SeaGate, κατα καιρούς έχει κάνει έμμεση και άμεση διαφήμιση του forum του (συνήθως ανοίγοντας θέματα με εκδηλώσεις και με απ’ευθείας συνδέσμους σ’αυτόν....) , χωρίς να τον “ενοχλήσει” κανένας ( από τακτ υποθέτω) ........

Προσωπικά αυτή η τακτική διαφήμισης, με ενοχλεί, τη βρίσκω λίγο “άκομψη”........
__________________
Γρηγόρης Δάρης

Ε.Α.Θ. forum
LinkedIn
facebook
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-08-08, 15:48
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Takis is offline
 
Εγγραφή: 03-04-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 38
Απάντηση: Ερώτηση ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο seagate Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζιna μου μια εκδρομη προς πωληση ειναι προιον μονο αν κερδισεις χρηματα!
Αν το κανεις αφιλοκεδρος και πολλες φορες βαζεις και απο την τσεπη σου χρονο και χρημα δεν νομιζω να ειναι το ιδιο!



Θα απαντησω και σε σενα το ιδιο με τη Zina. "διαφημισω" δεν ειναι η σωστη λεξη. θα προτιμουσα την εκφραση "ανακοινωσω" σε ολους τους δυτες προς ενημερωση τους. θα την διαφημιζα με μπολικα διαφημιστικα εξοδα αν θα ειχα οικονομικό ωφελος. Οταν δεν βγαζεις δεκαρα απο κατι που διοργανωνεις γιατι λοιπον να την "διαφημισεις" με κοστος.
Νομιζω οτι αυτο ειναι κατανοητο. Εκτος και αν βγει καποιος και πει οτι εκδρομες, εκδηλωσεις, βουτιες, βραδιες με φαγητα, παρτυ που εχουμε οργανωσει ουκ ολιγες φορες ειχαμε οικονομικο ωφελος......
Δε νομιζω να υπαρξει κανενας γιατι ποτε μα ποτε απο διοργανωσεις δεν βγαλαμε τιποτα. Ακομα και μπλουζακια διαφημιστικα που μοιρασαμε τα δωσαμε τσαμπα!
__________________
www.sea-gate.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:19.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.