Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Τεχνική Κατάδυση > Αποσυμπίεση
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Η λέξη ταμπού. Ο κόσμος το 'χει τούμπανο...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-06-08, 17:26
Το avatar του χρήστη Dimitris Galon
Dimitris Galon Dimitris Galon is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 745
Απάντηση: % CNS

Πάντως αν δεν το βρήκες Αντρέα είναι εδώ.
Προτιμώ να διορθώσω το λάθος μου μ΄ ένα καινούργιο ποστ, παρά να διορθώσω το παλιό μου ποστ κάνοντας το παγώνι. Τώρα για το „άλλα αντ΄ άλλων“ το κάνω γαργάρα, αλλά για βου...ς και για που...ς, ίσως ξέρουν καλύτερα οι Tech-1 (GUE) Dirάδες που είναι πιστοποιημένοι μέχρι τα 45 μέτρα, η δικιά μου GUE πιστοποίηση είναι DIR Fundy, τουτέστιν μέχρι τα 30 μέτρα με Nitrox 32.
Καλό τριήμερο να έχετε όλοι
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-06-08, 18:08
Το avatar του χρήστη NickVas
NickVas NickVas is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 22-06-2007
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 39
Απάντηση: % CNS

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως αν δεν το βρήκες Αντρέα είναι εδώ.
Προτιμώ να διορθώσω το λάθος μου μ΄ ένα καινούργιο ποστ, παρά να διορθώσω το παλιό μου ποστ κάνοντας το παγώνι. Τώρα για το „άλλα αντ΄ άλλων“ το κάνω γαργάρα, αλλά για βου...ς και για που...ς, ίσως ξέρουν καλύτερα οι Tech-1 (GUE) Dirάδες που είναι πιστοποιημένοι μέχρι τα 45 μέτρα, η δικιά μου GUE πιστοποίηση είναι DIR Fundy, τουτέστιν μέχρι τα 30 μέτρα με Nitrox 32.
Καλό τριήμερο να έχετε όλοι
Γουάου... μου φαίνεται ότι ακούμπησα κάποια ευαίσθητη χορδή...ή ίσως τρώς πολύ κόκκινο κρέας...

Δεν αναφερόμουνα σε σένα, φυσικά. Βέβαια, εδώ που τα λέμε εφόσον έχεις DIR-F δεν θα έπρεπε να 'διδάσκεις' RD για τα 60 μέτρα έτσι δεν είναι (κακό, κακό παιντί ).

Δημήτρη, θα μάθεις και εσύ όταν πας στο T1 ότι το RD είναι ένα κομμάτι της όλης εικόνας και όχι όλη η εικόνα. Όπως είπα μην ακούς τι λέγεται στο διαδίκτυο είναι μισές αλήθειες... και θα μπερδευτείς. Ήδη στα post σου μετέτρεψες κάτι το οποίο υποτίθεται ότι είναι ένας εύκολος μπούσουλας να υπολογίσεις το deco σου σε θρίλερ. Έχεις κάνει και αρκετά λάθη. Και μερικά λάθη είναι επικίνδυνα...

Και είναι τελικά αυτό ακριβώς το 'επικίνδυνα' που είναι και το πιο σημαντικό. Δεν θα μπω στην διαδικασία να ψάξω ποιός έχει την ευθύνη, αυτός που πετάει τις εκάστοτε βλακείες ή αυτός που τις υιοθετεί, πάντως έχω σαν αρχή να μην μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω...

καλό τριήμερο και σε σένα...
__________________
Νίκος Βασιλάτος
www.wreckdiving.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NickVas : 13-06-08 στις 18:18.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-06-08, 18:29
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: % CNS

Θα παρακαλούσα να πέσουν λίγο οι τόνοι και να προσέχουμε το πως εκφραζόμαστε. Άλλο ο γραπτός λόγος κι άλλη η γλώσσα που χρησιμοποιούμε στην παρέα μας.

Αν η αντιπαράθεση είναι επί προσωπικού - γιατί από την ένταση της συζήτησης κάτι τέτοιο διακρίνω - μπορείτε να το λύσετε με ΠΜ.
Αν πάλι είναι κάτι που ενδιαφέρει κι εμάς τους υπόλοιπους, συνεχίστε την κουβέντα αλλά πολιτισμένα και με επιχειρήματα.
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-06-08, 18:41
Το avatar του χρήστη Dimitris Galon
Dimitris Galon Dimitris Galon is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 745
Απάντηση: % CNS

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NickVas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γουάου... μου φαίνεται ότι ακούμπησα κάποια ευαίσθητη χορδή...ή ίσως τρώς πολύ κόκκινο κρέας...
Η ευαίσθητη χορδή λέγεται ευγένεια.... για το κόκκινο κρέας θα πρέπει να σε απογοητεύσω, δεν ισχύει.

Παράθεση:
Δεν αναφερόμουνα σε σένα, φυσικά.
Εδώ μπαίνει τελεία. Όλα τ΄ άλλα με π.μ., αν υπάρχει ενδιαφέρον.
Πάντως το καλό τριήμερο το εννοώ.

@ fivos
Το θέμα τελείωσε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.