Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-07-07, 18:40
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Βρε Νεοκλή....
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-07-07, 18:57
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Γιώργο είμαι πολύ κουρασμένος με όλα αυτά, αλλά θα σου απαντήσω γιατί με ρωτάς προσωπικά.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωριζω βεβαια (ειχες και την καλοσυνη να μου το υπενθυμισεις) οτι κωλυομαι να ψηφισω ως μη μελος του συλλογου.

Αυτο ομως δεν αναιρει την ουσια της προτασης μου.
Στην αρχικά σου πρόταση είπες "τα μέλη του forum".
Να υποθέσω ότι τώρα εννοείς "τα μέλη του Συλλόγου", οπότε προχωράω με αυτό το σκεπτικό...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα επειδη ειμαι υπερμαχος της αμεσης δημοκρατιας και επειδη ανεκαθεν θεωρουσα τον κυβερνοχωρο προσφορο εδαφος εφαρμογης μιας τετοιας δημοκρατιας, προτεινα οτι προτεινα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ο κυβερνοχώρος είναι "στατιστικά" δημοκρατικός κυρίως γιατί επιτρέπει την ελεύθερη διακίνηση ιδεών.

Από την άλλη έχει αποδειχθεί περίτρανα από πολλά forum ανά τον κόσμο ότι είναι ουτοπικό να πιστεύεις ότι αποτελεί πρόσφορο έδαφος εφαρμογής της άμμεσης δημοκρατίας - κι αυτή είναι κι η δική μου εμπειρία.

Θα μπορούσα να σου αναπτύξω 100 συγκεκριμένους λόγους για τους οποίους δεν μπορεί να λειτουργήσει η άμμεση δημοκρατία σε μια ηλεκτρονική κοινότητα, αλλά έχω κουραστεί πολύ με παρόμοιες συζητήσεις για να το κάνω αυτή τη στιγμή.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαια θα μπορουσε ακομα και οποιαδηποτε πειθαρχικη ποινη να εξεταζεται με παρόμοιο τρόπο.
Αυτό κι αν είναι ουτοπικό αγαπητέ. Ο λόγος που υπάρχουν οι πειθαρχικές ποινές (εκτός του αποκλεισμού) είναι για να επιβάλλονται άμμεσα και να λειτουργούν ρυθμιστικά ως προς την κοινότητα.

Να αναφέρω επίσης μόνο (ιστορικά) τις προγραφές, τους λιθοβολισμούς και την αδιαφορία του σύγχρονου πολίτη (διεθνώς) να πάει στις κάλπες για να εκλέξει κυβέρνηση - πράγμα πολύ πιο σημαντικό από μια ηλεκτρονική κοινότητα.
Γιατί πιστεύεις πως εμείς εδώ είμαστε διαφορετικοί?
Μικρογραφία της κοινωνίας είμαστε και με τον ίδιο τρόπο λειτουργούμε

Κι αν κάτι απ' όλα αυτά που λες, μπορεί να λειτουργήσει με 30 μέλη (του συλλόγου) που είμαστε τώρα, θα σταματήσει σίγουρα να λειτουργεί όταν γίνουμε 150-200.

Αν λάβεις υπόψη σου τις κλίκες (=μα γιατί την πέσανε στο φιλο μου?), τις αντιπαλότητες (=κάποτε μου την είχε πει αυτος ο τύπος, τώρα θα του δείξω εγώ) την κακώς ενοούμενη κοινωνική ευγένεια (=γιατί να μπλέξω τώρα εγώ και να γίνω κακός?) και την αδιαφορία (=εγώ μπήκα εδώ για να κάνω το κέφι μου, σιγά που θα ασχοληθώ) καταλαβαίνεις ότι η άμμεση δημοκρατία αποτελεί μια μεγάλη ουτοπία κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Επίσης να αναφέρω επιγραμματικά: τις διπλοεγγραφές με σκοπό την αλλοίωση του αποτελέσματος της όποιας ψηφοφορίας (όταν ψηφίζουν όλα τα μέλη του forum κι όχι του συλλόγου), τα συνωμοτικά ΠΜ, τη δυσκολία να καθορίσεις ποιο ποσοστό μελών πρέπει να ψηφίσει ώστε να θεωρηθεί ότι η απόφαση έχει παρθεί με πλειοψηφία κι όλα αυτά για να έχεις τελικά μια απόφαση που θα έχει παρθεί 5 μέρες μετά από τη στιγμή που θα ήταν χρήσιμη, καταλαβαίνεις ότι στις εκλογές του συλλόγου θα πρέπει εκτός από το Δ.Σ. να ψηφίζεται "Ειδική Επιτροπή Διενέργειας και Ελέγχου Ποινικών Ψηφοφοριών".

Επίσης κάτι σημαντικό: Ποιος θα προτείνει την ψηφοφορία που αφορά την επιβολή μιας πειθαρχικής ποινής?
Πάλι δεν πέφτει η ευθύνη στους συντονιστές και το Δ.Σ.?

Αυτό που μπορεί πραγματικά να λειτουργήσει σε μια υγιή κοινότητα, είναι τα μέλη να είναι ενεργά και να αντιδρούν άμμεσα παίρνοντας θέση όταν θεωρούν ότι πλήτεται το καλό κλίμα της κοινότητας από κάποιο μέλος.
Έτσι τα πράγματα αυτορυθμίζονται και χρειάζεται πολύ μικρότερη παρέμβαση από την μεριά των συντονιστών (δηλ. των "κακών μπάτσων") ή του Δ.Σ. στη δική μας περίπτωση.

Έχω δει κοινότητες να αυτο-ρυθμίζονται όπως το περιέγραψα, αλλά μόνο όσον αφορά ήπιες καταστάσεις (όχι trolling) και μόνο όσο είναι σχετικά μικρές (200-300 άτομα). Όταν φτάνουν τα 1000, 1500, 15.000, 30.000 μέλη η κοινότητα καταλήγει δυστυχώς σε μια μάζα διασπασμένη σε κλίκες που τους αφορά μόνο ένα μικρό μέρος των μελών και των τεκταινομένων αδιαφορώντας για το συνολικό κλίμα.

Το μόνο που δίνει διαφορετική πορεία σε μια κοινότητα ή τουλάχιστον παράταση ζωής και καθυστέρηση της διαδικασίας φθοράς είναι η παρουσία ενός εξιόλογου πυρήνα μελών στην εκκίνησή της και η δημιουργία αξιόλογου περιεχομένου.
Κι αυτό ευελπιστώ ότι το έχουμε ήδη πετύχει.

ΥΓ1: Είπα ότι δε θα το αναλύσω αλλά δεν άντεξα τελικά.
ΥΓ2: Αν και προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι αποτελεσματική η άμμεση δημοκρατία που προτείνεις, η απόφαση ανήκει στο Δ.Σ. του ΤΗΘΥΣ
ΥΓ3: Αν έχεις ακόμη φιλοσοφικές αναζητήσεις περί της άμμεσης δημοκρατίας, πες μου να σου στείλω ένα απόσπασμα του Καραγάτση από τον "Κίτρινο Φάκελο" όπου αναλύει σε 2-3 σελίδες με πολύ καυστικό τρόπο την ακμή και την παρακμή της Αθηναϊκής Δημοκρατίας.
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 04-07-07 στις 19:47.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-07-07, 19:08
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Ο λογος που σε ρωτησα Φοιβο ειναι ακριβως γιατι ξερω την πολυ μεγαλη εμπειρια που εχεις στα φορουμ.

Και Οκ με καλυψες πληρως αν και δεν σου κρυβω οτι η πραγματικοτητα συχνα με απογοητευει και πολυ θα ηθελα σε μαι μικρη κοινοτητα σαν τη δικια μας να γινουν αποπειρες εφαρμογης ουτοπιων.

κριμα που η πραγματικοτητα ειναι αμιλικτη

ΥΓ δεν καταλαβα τι εννοεις με το "ειμαι κουρασμενος με ολα αυτα"? μια προταση εκανα , την οποια την εκανα καλοπροαιρετα ...πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις

ΥΓ2 Στην αρχη εννουσα τα μελη του φορουμ αλλα καταλαβαινω την επιπλοκη που δημιουργειται με εμας που δεν ειμαστε και μελη του συλλογου...μετα καταλαβα και το ανεφαρμοστο της ολης προτασης...
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ : 04-07-07 στις 19:14.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-07-07, 19:15
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ δεν καταλαβα τι εννοεις με το "ειμαι κουρασμενος με ολα αυτα"? μια προταση εκανα , την οποια την εκανα καλοπροαιρετα ...πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις
Είδες πόσο εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί ο γραπτός λόγος τελικά ?
Δεν έχει καμμιά σχέση Γιώργο με σένα ή με τις προτάσεις σου...
Έχει σχέση γενικότερα με το πόσο ψυχοφθόρες είναι αυτές οι συζητήσεις και οι αποφάσεις (εξωτερικά και εσωτερικά στο Δ.Σ.) για το πως πρέπει τελικά να αντιδρούμε σε αντίστοιχες καταστάσεις ...

__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-07-07, 21:58
ygrasias ygrasias is offline
το μέλος διαγράφτηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παιδια του ΔΣ, εδω στο θεμα αυτο, περιμενω μια απαντηση, και δεν βλεπω.
Και οπως λεει και ρητο "καραβι που αργει να ξεφορτωσει, σκατα κουβαλαει".

Τις συνεπειες αυτου:
Παράθεση:
**** ****** ****** ********** ********* ** ***** ******?
Τις εφαγα παλι στη μαπα (δευτερη φορα εδω και λιγες μερες) χτες το απογευμα στις 7 περιπου μεσα στο σκαφος μου, ευτυχως αναιμακτα.
Σε οποιον ενδιαφερεται μπορω να το αποδειξω.

Βλεποντας αυτο:
Παράθεση:
Αλλά γιατί να τραβάμε ζόρι και να φτάνουμε να συζητάμε όλη αυτή την κατάσταση που εσύ ξεκίνησες και δημιούργησες και εξακολουθείς να την ξύνεις και να την ματώνεις;

Γιατί να ασχολούμαστε μόνο μαζί σου και με τα γραφόμενα σου;

Γιατί να μην μετράς ως το 200 πριν πατήσεις το enter; (πράγμα που σου έχει προταθεί – μην γράφεις εν θερμό)

Σέβομαι την διαφορετικότητα σου και την προσωπικότητα σου αλλά και των υπολοίπων εδώ μέσα, γιατί πάντα να έχεις πρόβλημα και γιατί ο ygrasias να είναι πάντα το θύμα και να έχει μια εύκολη «κακία» πρόχειρη για όλους;

Το ξαναλέω δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις άλλα την απορία μου την βγάζεις.
Και αυτο:
Παράθεση:
αλλά μην το πολύ αναλύουμε, εδώ είμαστε για να περνάμε καλά, αν κάποιος έχει έρθει για καυγάδες, πρέπει όλοι μας να τον κάνουμε στην άκρη.
Και αυτο:
Παράθεση:
Ένα δεν θέλω να ξανακούσω, και αφορά τα σχόλια σου για τον Φοίβο, το ΔΣ και όσοι έχω μιλήσει συμφωνούν απόλυτα μαζί του. Ξέχνα ότι λες, δεν μπορεί να το κάνεις προσωπικό σας θέμα, αν έχεις αντίθεση δεν την έχεις με τον Φοίβο, την έχεις με το προσωρινό ΔΣ. Αυτό όμως σύντομα όμως θα αλλάξει, γιατί κουράστηκε, και τότε θέλω να σε δω πως βοηθάς, τι όρεξη θα έχεις για δουλειά.
Βγαζω το συμπερασμα, οτι η δεν διαβασανε πολλοι (ακομα και μελη του ΔΣ) αυτα που εγραψα και ζητησα (τζαμπα γραφω δηλαδη- παρατηρειται αυτο το φαινομενο εδω στα φορουμ), η δεν μπορουν να καταλαβουν (δεν φτανουν μεχρι εκει δηλαδη).

Ζητησα (και ειναι δικαιωμα μου) να σβηστουν αυτα απο το θεμα εκεινο γιατι εχουν παψει πλεον να υφιστανται.
Η να ανοιξει το θεμα να δωσω μια απαντηση.
Το ποστ εκεινο, εγω το δημοσιευσα και εχω την πληρη ευθυνη του καθως και την πληρη κυριοτητα επ αυτου.
Το ζητησα, εξηγωντας πολλα πραγματα, καθως επισης και την σοβαροτητα που εχει το θεμα της αναφορας εδω στο φορουμ, "*******-*******-********".
Δεν μπορει να καταλαβει ο πολυς και ασχετος κοσμος με τα φορουμ γιατι με "τιμωρειτε" εκει.

Το ζητουμενο τωρα για σας ποιο ειναι???
Η δημιουργια ενος Μπιν Λαντεν, μεσα στο φορουμ???
Εκει με αναγκασατε να φτασω.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ??? ΜΗ ΧΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΟΠΗ ΤΟΥ.
Τοσο πλεον ανθρωποι της μεγαλουπολης (χωρις καμια ναυτοσυνη επανω σας) εχετε καταντησει και δεν μπορειτε να καταννοησετε πεντε απλα πραγματα???
Λιμεναρχεια-κυκλωματα παρανομης αλιειας- ρουφιανοι- οικολογοι- οικολογουντες- διασωστικες επιδοτουμενες ομαδες απο πρωην καταδρομεις, ενας αχταρμας απο κοσμο γνωστοι ο ενας με τον αλλον.
Δεν ξερετε οτι οι κοινωνιες της επαρχιας απο αυτους τους κανονες διεπονται???
Αφου δεν το ξερετε, γιατι δεν θελετε να το καταλαβετε??
Πρεπει να κατεβω κατω Αθηνα (να απασχοληθω και απο τη δουλεια μου καλοκαιριατικα), για να σας το εξηγησω και απο κοντα?
Εσυ ρε Ευθυμιου εισαι 60 χρονων ανθρωπος, δεν εισαι κανα παιδακι. Δεν τα ξερεις και δεν μπορεις να τα καταλαβεις αυτα?
Απαντησε μου σαν μεγαλος ανθρωπος που εισαι, και επι του θεματος που θετω. Ας λειψουν οι νουθεσιες και οι διαφορες τετοιες μα...κιες. Τα παμε αυτα......στο εξης τωρα.
Υπαρχουν ορισμενα θεματα που δεν πρεπει να αφηνονται να "ξεχνιουνται" καπου εκει μεσα στα παλια τα ποστ, αλλα πρεπει οπωσδηποτε να επιλυωνται. Και μην με κανει κανενας παλι μπανετ,πριν τακτοποιησει το προβλημα.
(Η επιμονη σας στο θεμα με φερνει να πιστεψω και με ολα αυτα τα σουρτα φερτα σας στο κλουβι με τις τρελες (μεγαλη κινητικοτητα και εγκαρδιοτητα βλεπω), οτι το θεμα προσυμφωνηθηκε. Το εσβησε ο αλλος εκει το επιμαχο σημειο και το κρατησατε εσεις εδω. Ισως ειναι λιγο τραβηγμενο, αλλα νομιμοποιουμαι να αρχιζω να το πιστευω).



Νικολακη, εβαλα αγγελια και πουλαω ολα τα υπαρχοντα μου. Μαζευω τα λεφτα, και τα γυναικοπαιδα και ερχομαι Αθηνα.
Μετακομιζω μονιμα για να μπορεσω και γω να προσφερω κατι στο συλλογο.
Δεν εχω τιποτε με το Φοιβο, γιατι σε τελικη αναλυση ξερω οτι ο Φοιβος ηταν υπερ στο να σβηστουν. Απλως ο Φοιβος την δημιουργησε την κατασταση με το κλειδωμα και σε τελικη αναλυση, δημιουργηθηκε και το θεμα.
Περιμενω εκεινες τις 15 περιπτωσεις εστω και με ΠΜ. Ισως μπορεσεις να μαθεις και μερικα πραγματα απο το παρασκηνιο ανοιγοντας μια τετοια κουβεντα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 16-07-07 στις 17:16. Αιτία: Αντικαταστάθηκαν με **** κάποιοι χαρακτηρισμοί που ο χρήστης ygrasias θεωρεί προσβλητικούς γι αυτόν
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-07-07, 12:52
Το avatar του χρήστη Manogr
Manogr Manogr is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 122
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Μετά απο απουσία στο εξωτερικό (ελπίζω σύντομα για Post με φωτογραφίες απο τι καταδύσεις εκει) επέστρεψα και διαβασα μαζεμενα ολες τις δημοσιευσεις του συγκεκριμενου θεματος.
Δεν θα επαναφερω το θεμα στην ουσια του αφου, ευτυχως, ολοι συμφωνουν οτι πρεπει να τελειωσει εδω...

Το μονο που προτεινω με βαση την οποια εμπειρια εχω απο fora ειναι η διαγραφη και αυτου εδω του θεματος αλλα και του θεματος τις καταγγελιας του Υγρασια (αφου το ζηταει και ο συγγραφεας του).
Ολοι γνωριζετε οτι αυτα τα 2 θεματα ειναι τα πρωτα που θα διαβαστουν απο νεα μελη, απο επισκεπτες και χιλιους δυο αλλους... δεν κανουν καλο ουτε στο συλλογο αλλα ουτε και στο Θωμα που στην μικρη κοινωνια που ζει ειναι πολυ περισσοτερο επωνυμος απο οτι εμεις που ζουμε στην απροσωπη πρωτευουσα.
Σε βαθος χρονου τα 2 αυτα θεματα δεν προκειται να κανουν κανενα καλο στο συλλογο και στο forum μας...θα βγαλουν προς τα εξω ενα κλιμα εντασεων και κοντρας που πραγματικα θα ηθελα να μην υπαρχει εδω... Πιστευω οτι ο Θωμας καταλαβε ορισμενα πραγματα και θα ειναι πιο προσεκτικος στο μελλον σε αναλογες περιπτωσεις (ελπιζω ).
__________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-07-07, 13:31
ygrasias ygrasias is offline
το μέλος διαγράφτηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Πιστευω οτι ο Θωμας καταλαβε ορισμενα πραγματα και θα ειναι πιο προσεκτικος στο μελλον σε αναλογες περιπτωσεις (ελπιζω ).
Δεν υπαρχει μελλον για το Θωμα μεσα εδω αγαπητε Μανο.
Εχω σβησει και ολα μου τα ποστ (οπως πρεπει) και περιμενω την καταληξη του θεματος, να ζητησω και την διαγραφη μου.
Με αρτηριοσκληρωτικους ιντερνετικους γιαπηδες δεν μπορει να συμβαδισει ο Θωμας. Ο Θωμας θελει ωραιο κοσμο με γνωσεις με εμπειριες με ναυτοσυνη, με χιουμορ, με θεληση για κατι καινουργιο και καλο. Και κοσμο που να επαναστατει (να εχει αρ...δια δηλαδη) και να μεγαλουργει.
Δεν θελει καδρονια (ταβλες πως τα λετε εσεις αυτου στην πρωτευουσα).
Να ξεχωρησουν τα φυλα απο τις ελιες επιτελους και να μπει ο καθε κατεργαρης στον παγκο του. Δεν μπορουμε ολοι μαζι να συμβαδισουμε.
Εμενα προσωπικα με χαλαει.
Δεν μπορει το ηθος να συμβαδισει με την ανηθικοτητα.
Και γω οπως καταλαβες Μανο (αν καταλαβες), δεν ειμαι ανηθικο στοιχειο.
Μου πηρανε το εξαιρετικο μου ποστ που ειχα δημοσιευσει εδω και το κανανε copy-paste στο κλουβι με τις τρελες, και ουτε εκανε κιχ κανενας απο δω.
Εγω Μανο με την πουστια δεν μπορω να παω αγκαλια.
Τι αλλο να πεις???
Απλως με στεναχωρει που εχω δημιουργησει αυτο το προβλημα, στο οποιο μπορουσαν οι επτα σοφοι του ΔΣ να δωσουν απο καιρο ενα τελος και το θεμα να ειχε ληξει.
Και ας μου λεγανε <ξερεις φιλε, δεν κανεις για μεσα εδω, το φορουμ ειναι "σοβαρο" μαστα και ξουτ>. Να παρω το καπελακι μου και να φυγω. Και οχι να ταλαιπορουμαι τωρα τοσες μερες.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-07-07, 13:46
Το avatar του χρήστη Manogr
Manogr Manogr is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 122
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ygrasias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω σβησει και ολα μου τα ποστ (οπως πρεπει) και περιμενω την καταληξη του θεματος, να ζητησω και την διαγραφη μου.
Θωμα καπου διαβασα οτι εδω δεν θα διεγραφες τα Post σου γιατι το forum ειναι του συλλογου και οχι συγκεκριμενων ατομων...βλεπω οτι δεν το τηρησες...γιατι

Γιατι αφηνεις τοσα post ξεκρεμαστα ? post ωραια και σοβαρα που θα βοηθουσαν πολλους ανθρωπους στο μελλον ? θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις...δεν ειναι σωστο και κατα βαθος το γνωριζεις...ειδικα εδω που το forum δεν εχει καμια ιδιοκτησια και θα συνεχισει να υπαρχει ακομα και αν εμεις δεν ημαστε εδω....
__________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-07-07, 14:02
ygrasias ygrasias is offline
το μέλος διαγράφτηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Μανο προσπαθησε να καταλαβεις σε παρακαλω, γιατι εισαι καλο παιδι και μου εισαι εξαιρετικα συμπαθης.
Οσο υπαρχει αυτο μεσα εδω.

Παράθεση:
*** **** **** **** *** *** * * * * * ** *********** * ********?
Ο Θωμας ειναι πεθαμενος. Παραπαιει.
Ο Θωμας ειναι εντονα συναισθηματικο ατομο, και αυτα τα πραγματα, οχι απλως με προσβαλουν, αλλα με ψυχοπλακωνουν.
Μπορεις να το καταλαβεις αυτο??? Ξερεις τι ειναι το ψυχοπλακωμα???
Ειπα μια, ειπα δυο, ειπα τρεις και το λουρι της μανας.
Τι αλλο πρεπει να κανω δηλαδη???
Μου εστειλε καποιος μηνυμα και μου ειπε, δεν εκανες καλα ειχαμε σκοπο να τα σβησουμε.

Ποτε ρε Μανο???? αμα θα σκασω???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 16-07-07 στις 17:18. Αιτία: Αντικαταστάθηκαν με ****** κάποιοι χαρακτηρισμοί που ο χρήστης υγρασίας θεωρεί προσβλητικούς γι αυτόν
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-07-07, 14:28
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Θωμά, το τι θα γίνει με το κλειδωμένο θέμα που αναφέρεις θα το αποφασίσει το Δ.Σ. (ξανά) με συζήτηση και ψηφοφορία στο εσωτερικό forum του Δ.Σ.

Είναι Παρασκευή απόγευμα και έχουν ενημερωθεί 3 από τα 7 μέλη του Δ.Σ. Το να συνεχίσεις να γράφεις μηνύματα αγωνίας μέχρι π.χ. τη Δευτέρα δεν προσφέρει τίποτα ούτε σε μας ούτε σε σένα και ούτε είναι φυσικά δυνατόν να αφήσουν όλοι τις δουλειές τους για να πάρουν απόφαση σε 2 ώρες.

Επειδή διέγραψες όλα τα προηγούμενα μηνύματά σου και αναφέρθηκες στα πνευματικά δικαιώματα, να σου πω ότι έχεις δίκιο και υπάρχει σαφής αναφορά και στους όρους του site μας:

Παράθεση:
Οι επισκέπτες / χρήστες των σχετικών υπηρεσιών διατηρούν το δικαίωμα πνευματικής ιδιοκτησίας στις απόψεις που εκφράζουν με τα μηνύματά τους.
Στους όρους μας όμως υπάρχει και αυτό:
Παράθεση:
Επίσης έχετε την δυνατότητα να διαγράψετε τελείως κάποιο δικό σας λανθασμένο μήνυμα, αλλά η διόρθωση κι η διαγραφή θα πρέπει να γίνονται μόνο όταν είναι απαραίτητες και με τρόπο που η συζήτηση να εξακολουθεί να βγάζει νόημα για τους μελλοντικούς αναγνώστες.
Βέβαια, αυτό το τελευταίο πιθανώς δεν έχει και τόση σημασία για σένα, αφού δήλωσες ότι αποφάσισες να διαγράψεις όλα τα μηνύματά σου και να αποχωρήσεις από το forum, αλλά είναι απλά θέμα σεβασμού προς τους μελλοντικούς αναγνώστες.

Σου υπόσχομαι ότι θα πάρουμε υπόψιν όλα αυτά που έχεις γράψει και θα έχεις απάντηση μόλις καταλήξουμε, αλλά μια και πρέπει όλα τα άτομα του Δ.Σ. να πουν εσωτερικά την άποψή τους, δεν το βλέπω να υπάρχει οριστική απάντηση πριν τη Δευτέρα.

Μέχρι τότε υπομονή και ψυχραιμία...
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 13-07-07 στις 22:40.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:53.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.