Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Σχετικά με την Αυτόνομη Κατάδυση > Εκπαίδευση, Προβληματισμοί και Εμπειρίες
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες μας, για ακόμη πιο απολαυστικές βουτιές...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-06-07, 13:14
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

Σε αυτό το thread θα πάρω εγώ το θέση της Μαρίας ΑΡΝΟΥΜΕΝΟΣ να απαντήσω διότι η κάθε βουτιά είναι ξεχωριστή και δεν μπορώ να πω πια είναι η πιο ωραία. Είναι άδικο και ρατσιστικό να ξεχωρίσω μια βουτιά.

χεχεχεχεχε

Λοιπον δεν έχω πολλές βουτιές οπότε ίσως να είναι πιο εύκολο να διαλέξω μία. Θα μπορούσα να πω στα λεγρενά που βουτηξα μια φορά με δύο πολύ καλά παιδιά που με προσέξανε πολύ (σαν πρωτάρη που ήμουν στα μέρη)

Αλλά και στην Μυλοκοπή μου άρεσε πολύ και την πρώτη φορά αλλά και τις άλλες 2

Και στα Λιχαδονήσια με τον Paul ήταν φανταστικά.

Στο Ζηνοβία; Άλλο πράμα! Ένα πολύ μεγάλο ναυάγιο σε βάθος που μπορώ να παω και γω.

Στην Σαμοθράκη πάλι ήταν το κάτι άλλο, η Λαδόξερα ήταν πραγματικα ξεχωριστή


Τελικά απο εδώ το πάω απο εκεί το πάω δεν μπορώ να απαντήσω, (συγγνώμη Μαρία). Ίσως γιατί δεν έχω ζήσει ακόμα την μεγάλη συγκίνηση, ίσως γιατί η μεγαλύτερη συγκίνηση είναι η επόμενη, ίσως πάλι υποσυνείδητα να μην θέλω να "αδικήσω" καμία βουτιά. Με την ευκαιρία του post που άρχισα να γράφω (και δεν μπορώ να τελειώσω) θέλω να σας ευχαριστήσω όσους μου έχετε κάνει παρέα υποβρυχίως. Πριν από λίγες μέρες έκλεισα 2 χρόνια βουτιές. Δυο πολύ όμορφα χρόνια γεμάτα όμορφες θάλασσες, βυθούς, ψάρια, λογής λογής θαλάσσια πλάσματα αλλά και όμορφους ανθρώπους. Σας ευχαριστώ


Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-06-07, 16:08
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Red face Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

το θέμα (από μερικούς) εχει πάρει φιλοσοφικές διαστάσεις...
σίγουρα η πρώτη βουτιά ειναι μοναδική εμπειρία, η κάθε επόμενη βουτιά θα είναι η "καλύτερη" κτλ.

παρόλο που δεν έχω μεγάλη εμπειρία, μπορώ να πω για μια βουτιά οτι ηταν ξεχωριστή, είτε γαιτί τα νερά είχαν φοβερή διάυγεια, είτε γιατί ειδα κατι το μοναδικό!!

μαλλόν για αυτή την βουτιά ρωτάει το θέμα και θα ήταν καλό να μαθουμε και εμεις (=εγώ) μέρη που είναι όμορφα για να μπορέσουμε κάποια στιγμή να πάμε.

και να να γυρίσω στο ερώτημα..
Οι πιο όμορφες βουτιές που εχω κανει, στην σύντομη καριέρα μου ως αυτοδύτης, ήταν στον κόλπο της Βασιλικής και στο Σκορπίδι στη Λευκάδα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-07-07, 16:06
Το avatar του χρήστη Manta
Manta Manta is offline
 
Εγγραφή: 03-07-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 541
Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

Απο τις ωραιότερες είναι Habili Ali στην Ερυθρά Θάλασσα γιατί στην ίδια κατάδυση είχαμε ένα σφυροκέφαλο ακόμη 2 white tips και για λίγα δευτερόλεπτα πέρασε απο δίπλα μας ένα κοπάδι δελφίνια
Δεν γίνεται να μην τη θυμάμαι
__________________
The happiness of the bee and the dolphin is to exist. For man it is to know that and to wonder at it.”
Jacques Cousteau

Why can't I just dive more often!

http://www.postimage.org/aV2OmUL0.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-07-07, 20:51
Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ηλίας Ηλίας is offline
 
Εγγραφή: 20-06-2007
Περιοχή: Α. Λιόσια
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

Καλά, όχι οτι έχω κάνει πολλές βουτιές, νέος είμαι ακόμα, αλλά η μία βουτιά που κάνω είναι καλύτερη απο την άλλη! Προς το παρόν δεν μπορώ να ξεχωρίσω! Σίγουρα η πιο όμορφη κατάδυση, που την περιμένω ακόμα, θα είναι όταν θα δώ κάποιον καρχαρία (πιστεύω όχι να με απειλεί ), κάποιο δελφίνι, μάντα (το 'χω άχτι!) ή κάποιο πολύ εντυπωσιακό ναυάγιο... Θα επανέλθω με φωτό τότε...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-07-07, 21:06
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

μη χάσετε το Ναυάγιο Yolanda στο Ras Mohammed ερυθρά. Κοπάδια από Bat fish, baracudas, close encounter με καρχαρία white tip, τεράστιοι ναπολέοντες και νωχελικές γιγάντιες σμέρνες να ποζάρουν στο φακό.

Η Χειρότερη στιγμή: Όταν ο δίσκος του laptop που είχα μεταφέρει τις φωτογραφίες από την κάρτα της φωτογραφικής έπαθε crash.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-07-07, 21:14
DIMITRIOU GEORGE DIMITRIOU GEORGE is offline
Αποκλεισμένος χρήστης (διπλοεγγραφή)
 
Εγγραφή: 05-07-2007
Μηνύματα: 22
Απάντηση: Ποιά είναι η πιο όμορφη κατάδυση που έχετε κάνει;

Ζάκυνθος επίσης στο octopus reef. Ωραία πραγματάκια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:48.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.