Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 28-01-12, 11:34
Το avatar του χρήστη Χρηστος Ευθυμιου
Χρηστος Ευθυμιου Χρηστος Ευθυμιου is offline
Μέλος ΔΣ του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-04-2007
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 2.974
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Avalon Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα...
Με δεδομενο πως ο καιρος εχει τα χαλια του και αυριο θα ειναι ακομα πιο χαλια... και επειδη αν ειναι να γινει τελικα η βουτια πριν την κοπη της πιτας θα πρεπει σημερα να νοικιασω καποια πραγματακια που μου λειπουν, θελω να ρωτησω αν θα βουτηξουμε τελικα ή αν θα καθισουμε γυρω απο το τζακι να λεμε ιστοριες για να ξερω τι να κανω...
Εγώ θα βουτήξω αν βουτήξει ακόμα ένας/μια,
Πες μου τι εξοπλισμό χρειάζεσαι, ίσως μπορώ να σε καλύψω.

__________________
Μέλος ΔΣ του Σ.Ε.Α ΤΗΘΥΣ
http://christos-efthymiou.blogspot.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 28-01-12, 13:39
Το avatar του χρήστη DHMHTRHS
DHMHTRHS DHMHTRHS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.435
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σ.Ε.Α. ΤΗΘΥΣ Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο Σ.Ε.Α. «Τηθύς» προσκαλεί

τα μέλη και τους φίλους του στην ετήσια γιορτή για

τα πέμπτα γενέθλια και την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του

το ραντεβού είναι για την

Κυριακή 29.1.2012 στις 10.30 το πρωί,

στο δεύτερο λιμανάκι της Βουλιαγμένης.

Θα βουτήξουμε, θα κόψουμε την πίτα μας, θα ευχηθούμε στον τυχερό που θα βρει το φλουρί, και αργότερα το μεσημέρι, θα αναπληρώσουμε την χαμένη μας ενέργεια στην ταβέρνα "ΤΑ ΒΛΑΧΙΚΑ".
Στο εστιατόριο θα κληρωθούν και τα υπόλοιπα δώρα που μας έχουν προσφέρει, όπως κάθε χρόνο οι φίλοι του Συλλόγου μας επαγγελματίες.

Σας υπενθυμίζουμε ότι το ραντεβού για την κοπή της Πίτας είναι στο Δευτερο Λιμανάκι ενώ στην Ταβέρνα θα συγκεντρωθούμε στις 13.30.

__________________
Δώσε στη ζωή σου κάτι όχι τη ζωή σου για κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 28-01-12, 15:02
Skipper Skipper is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Μηνύματα: 217
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χρηστος Ευθυμιου Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα βουτήξω αν βουτήξει ακόμα ένας/μια
Πρόεδρε, ετοιμάσου να βουτήξουμε ...
__________________
Not Today
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 28-01-12, 15:05
Το avatar του χρήστη dmanetakis
dmanetakis dmanetakis is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Περιοχή: Mοσχάτο, Αθήνα
Μηνύματα: 865
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

...δεν νομίζω να σας αφήσω να βουτήξετε μόνοι σας ...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 28-01-12, 19:38
pennouninio pennouninio is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-10-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 65
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Δεδοομένου του κρυου και καθως αρκετοι απ'οσο γνωριζω δεν θα βουτηξουν (συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου αλλα και των αλλων 2 ατομων-δυτων που θα ερθουν παρεα μαζι μου), θεωρω πιο σωστο και θα παρακαλουσα (απ'οσο γνωριζω ειναι επιθυμια και άλλων πολλων ατόμων) η πίτα να κοπει στην ταβέρνα...

ετσι οσοι επιθυμουν να βουτηξουν κανουν την βουτια τους και την απολαμβανουν και οι υπολοιποι δεν χανουμε την κοπη της πίτας...κριμα δεν θα ειναι να μην ειμαστε ολοι μαζεμενοι γι'αυτο το εθιμο??

Κριμα δεν είναι να ειμαστε στο κρύο οσοι δεν βουτήξουμε για να συμμετασχουμε στην κοπη της πίτας???

οποτε Προεδρε και μέλη του ΔΣ σας παρακαλώ η πίτα να κοπει στην ταβέρνα όπου θα είμαστε όλοι συγκεντρωμενοι και ζεστοι

ευχαριστώ πολύ
__________________
Πέννυ Κατσογιάννου
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 28-01-12, 23:53
Το avatar του χρήστη Χρηστος Ευθυμιου
Χρηστος Ευθυμιου Χρηστος Ευθυμιου is offline
Μέλος ΔΣ του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-04-2007
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 2.974
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pennouninio Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεδοομένου του κρυου και καθως αρκετοι απ'οσο γνωριζω δεν θα βουτηξουν (συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου αλλα και των αλλων 2 ατομων-δυτων που θα ερθουν παρεα μαζι μου), θεωρω πιο σωστο και θα παρακαλουσα (απ'οσο γνωριζω ειναι επιθυμια και άλλων πολλων ατόμων) η πίτα να κοπει στην ταβέρνα...

ετσι οσοι επιθυμουν να βουτηξουν κανουν την βουτια τους και την απολαμβανουν και οι υπολοιποι δεν χανουμε την κοπη της πίτας...κριμα δεν θα ειναι να μην ειμαστε ολοι μαζεμενοι γι'αυτο το εθιμο??

Κριμα δεν είναι να ειμαστε στο κρύο οσοι δεν βουτήξουμε για να συμμετασχουμε στην κοπη της πίτας???

οποτε Προεδρε και μέλη του ΔΣ σας παρακαλώ η πίτα να κοπει στην ταβέρνα όπου θα είμαστε όλοι συγκεντρωμενοι και ζεστοι

ευχαριστώ πολύ
Λυπάμαι που ο καιρός μας δεν είναι σύμμαχος μας, δυστυχώς όμως μια ανακοίνωση η οποία έχει αναρτηθεί στο διαδίκτυο εδώ και 2 εβδομάδες δεν είναι πρέπον να την αλλάξουμε στις 8:00 το βράδυ του Σαββάτου, διότι απλά οι περισσότεροι φίλοι μας δεν θα τη διαβάσουν.

Εκτός αυτού υπάρχουν πάρα πολλά άτομα τα οποία δεν μπορούν να έρθουν στην ταβέρνα.

Υπάρχει όμως μια μέση λύση την οποία θεωρώ καλή ώστε να μην κρυώσει κανένας αλλά ούτε να εξερεθουν κάποιοι άλλοι διότι δεν μπορούν να μας ακολουθήσουν στην ταβέρνα.

Η μέση λύση είναι η εξής,

Όσοι θέλουν να βουτήξουν θα έρθουν στο ραντεβού 10:30.

Αυτοί που δεν θέλουν να βουτήξουν μπορούν να αποφασίσουν αν θέλουν να έρθουν στις 10:30 ή αργότερα μετά τη βουτιά η οποία όλοι γνωρίζουμε πως διαρκεί μαζί με την προετοιμασία και μάζεμα εξοπλισμού περίπου 2 ώρες, άρα μπορούν να να έρθουν στις 12:30, εκεί κόβουμε την πίτα που διαρκεί 10 -15 λεπτά και στη συνέχεια πάμε στην ταβέρνα.

νομίζω πως 10-15 λεπτά αντέχεται το κρύο ώστε να μην μείνουν πολλοί συνδύτες μας "απ' έξω" διότι δεν μπορούν να είναι μαζί μας στη ταβέρνα.

Νομίζω πως αυτό είναι μια καλή μέση λύση για όλους.

Ελπίζω να διαβάσεις το ποστ πριν την εκδήλωση, μόλις πριν 10 λεπτά είδα αυτά που έγραψες.

Καλό βράδυ.
__________________
Μέλος ΔΣ του Σ.Ε.Α ΤΗΘΥΣ
http://christos-efthymiou.blogspot.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 29-01-12, 01:21
Το avatar του χρήστη Sunshine
Sunshine Sunshine is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 833
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Καλή βουτιά λοιπόν στους τολμηρούς!
Τα λέμε εκεί...
__________________
I dive to the ocean of this beautiful planet and think... that at last i have found paradise...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 29-01-12, 02:22
elenikitty elenikitty is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-02-2010
Μηνύματα: 13
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Θα είμαι κι εγώ στη βουτιά. Έχω μιλήσει με το Δημήτρη. Τα λέμε στο 2ο Λιμανάκι στις 10:30!!
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 29-01-12, 22:02
Το avatar του χρήστη DHMHTRHS
DHMHTRHS DHMHTRHS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.435
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

Κάναμε υπομονή στη συννεφιά στον αέρα ακόμα και στο κρύο και αποφασίσαμε να κατέβουμε τα σκαλιά στο 2ο Λιμανάκι
Συγκεντρωθήκαμε για να κόψουμε την πίτα μας αλλά και να βουτήξουν, σιγά μην χάσουν την ευκαιρία, … οι πιο θαρρετοί, αλλά πάνω από όλα να περάσουμε όμορφα και να γνωρίσουμε καινούργια πρόσωπα!

Έχοντας, πρώτα κατά νου, την πρόληψη, ετοιμάσαμε όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό


Και ο κόσμος ερχόταν ...



και κοίταζαν ...



... αυτούς!!



... και αυτούς!!





αλλά και περίμεναν ανυπόμονα. Έλα Πρόεδρε!


και ΝΑΙ τα καταφέραμε ... βρήκαμε στέγη







...


να μην πεις δυο λόγια να ευχαριστήσεις!


ενώ κάποιοι ανακάτευαν τα πράγματα


άλλοι έρχονταν στο τσακίρ κέφι


Πάντα τέτοια Παίδες ..

Άλλη μία Χρονιά Σ.Ε.Α. ΤΗΘΥΣ ... να τα Εκατοστήσεις!!!!!!
__________________
Δώσε στη ζωή σου κάτι όχι τη ζωή σου για κάτι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DHMHTRHS : 29-01-12 στις 22:08.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 29-01-12, 22:33
pennouninio pennouninio is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-10-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 65
Απάντηση: 29.01.2012 - Σ.Ε.Α. "Τηθύς" - Πρωτοχρονιάτικη πίτα & γένεθλια συλλόγου

ηταν μια εκπληκτικη μέρα, με σουπερ παρεα,πολυ κεφι και περασαμε ομορφαααααααααα

Και του χρονου να βουτηξουμε περισσοτεροι....!!!!!
__________________
Πέννυ Κατσογιάννου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:32.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.