Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Θαλάσσιο Περιβάλλον > Γίνε Οικο-ρεπόρτερ
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Εντοπίσατε ρύπανση ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Ενημερώστε μας να αντιδράσουμε όλοι μαζί

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-06-07, 00:18
Το avatar του χρήστη Manogr
Manogr Manogr is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 122
Απάντηση: Προειδοποίηση Νομαρχίας Αθηνών για επικίνδυνο ψάρι

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MICHALIS Εμφάνιση μηνυμάτων
.επιτρεπετε η πωληση για ενυδρεια (οχι ομως ψαριων σαν και αυτο που φτανουν τοσο μεγαλα μεγεθη


Αυτο δυστυχως δεν ισχυει , διοτι συχνα περνωντας απο κεντρικο δρομο της Θεσσαλονικης , βλεπω στην βιτρινα τον δευτερο (ο πρωτος πουληθηκε) black tip oceanic shark να τον εχουν σε ενυδριακι δυο-δυομισυ μετρων (τεραστιο για ενυδρειο , κλουβακι για τετοιο πλασμα ) . Οταν διαμαρτυρηθηκα μου ειπαν απλα οτι οσο τον κρατας σε μικρο χωρο δεν μεγαλωνει . ΟΚ , δεν θα μεγαλωσει , οπως και πολλα αλλα . Ειναι θλιβερο ομως το θεαμα κατα την δικη μου προσωπικη αποψη παντα .
Τωρα ανοιγουμε αλλο θεμα...δεν ειπα οτι δεν πωλουνται (δυστυχως) ψαρια που μεγαλωνουν αρκετα...αυτο δεν θα ηταν κακο αν οι εισαγωγες τους γινοντουσαν για συγκεκριμενους πελατες με καταλληλα ενυδρεια... δυστυχως ομως... το οτι δεν μεγαλωνουν πολυ δεν ειναι ακριβως ετσι...σιγουρα δεν μεγαλωνουν οσο στη φυση αλλα συνηθως πεθαινουν πριν μεγαλωσουν καθως το στρες που εχουν σε ενα μικρο ενυδρειο ειναι τεραστιο... ασε, επειδη ασχολουμε με το χομπι, επιασες μια πολυ πονεμενη ιστορια, κυριως οσο αφορα την "εκπαιδευση" των καταστηματαρχων και καποιων χομπιστων βιτρινας... Puffer παντως μεγαλων μεγεθων δεν εχω δει ακομα να κυκλοφωρουν ευτυχως..
__________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.