Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Άλλος εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Στολές, μάσκες, βατραχοπέδιλα, φακοί, μαχαίρια, πυξίδες... - όλο αυτό το αναγκαίο κακό που κάνει τους κατοίκους του βυθού να μας κοιτάνε με απορία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-09-13, 02:14
christos_____ christos_____ is offline
 
Εγγραφή: 23-08-2013
Μηνύματα: 5
Φωτοβολιδα βυθου

Ρε παιδια ψαχνω να βρω εδω και ωρα κατι σαν φωτοβολιδα η πυρσο που να μπορεις να το εχεις μαζι σου κ να το αναψεις στο βυθο.Κατι σαν αυτο που ειχε αν θυμαστε ο james bond στην ταινια tommorow never dies οταν καταδυεται στο πλοιο κ μπαινει μεσα στο πλοιο.Γιατι θελω να κανω πλακα σ ενα φιλο που εχει γενεθλια να του το αναψω κ να εχω γραψει καπου "Χρονια πολλα Σβηστω".Ξερει μηπως κανεις που μπορω να αγορασω κατι τετοιο?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-09-13, 18:27
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: Φωτοβολιδα βυθου

Δεν ξέρω να σου πω που να αγοράσεις κάτι τέτοιο, αλλά μήπως να το ξανασκεφτείς?
Καλύτερα να μην κατεβάζουμε στο βυθό περισσότερα "σκουπίδια" από αυτά που υπάρχουν ήδη όπως αυτό που περιγράφεις (δηλ. χημικά που καίγονται) χωρίς να υπάρχει σημαντικός λόγος.

Θα μπορούσες να βρεις κάτι εναλλακτικό, όπως π.χ. να πάρεις 2-3 χημικές μπάρες σαν αυτές που χρησιμοποιούμε σε νυχτερινή κατάδυση και να τις μεταμορφώσεις σε κεράκια ή ακόμη πιο απλά να πλαστικοποιήσεις μια φωτογραφία τούρτας και να του την δείξεις στο βυθό.
Νομίζω η έκπληξη θα είναι εξίσου καλή και -κυρίως- χωρίς δυσάρεστες περιβαλλοντικές επιπτώσεις
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-09-13, 08:12
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Φωτοβολιδα βυθου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω να σου πω που να αγοράσεις κάτι τέτοιο, αλλά μήπως να το ξανασκεφτείς?
Καλύτερα να μην κατεβάζουμε στο βυθό περισσότερα "σκουπίδια" από αυτά που υπάρχουν ήδη όπως αυτό που περιγράφεις (δηλ. χημικά που καίγονται) χωρίς να υπάρχει σημαντικός λόγος.

Θα μπορούσες να βρεις κάτι εναλλακτικό, όπως π.χ. να πάρεις 2-3 χημικές μπάρες σαν αυτές που χρησιμοποιούμε σε νυχτερινή κατάδυση και να τις μεταμορφώσεις σε κεράκια ή ακόμη πιο απλά να πλαστικοποιήσεις μια φωτογραφία τούρτας και να του την δείξεις στο βυθό.
Νομίζω η έκπληξη θα είναι εξίσου καλή και -κυρίως- χωρίς δυσάρεστες περιβαλλοντικές επιπτώσεις
Σιγουρα θα κανεις αυτο που θελέις εσυ , αλλα μια σκεψη ειναι να φτιαξεις ευκολα και πολυ φτηνα , ομοιωμα τουρτας απο γυψο (οπως κανουμε στην πρωτοχρονιατικη βουτια με την πιττα ) , να την βαψεις και να βαλεις αυτα τα μικρα χημικα που λεει ο Φοιβος για κερακια . Τα μικρα τα βρισκεις σε ειδη αλιειας . Φυσικα καλο ειναι να μην τα αφησεις μετα να σκορπισουν στο νερο και να τα παρεις μαζι σου .
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-09-13, 18:24
christos_____ christos_____ is offline
 
Εγγραφή: 23-08-2013
Μηνύματα: 5
Απάντηση: Φωτοβολιδα βυθου

Φυσικα ρε παιδια δεν ειχα καμια προθεση να μολυνω το βυθο.
Απλα ηθελα να κανω κατι για να του ανταποδωσω αυτο που μου εκανε.Γιατι μια φορα που πηγαμε για ελευθερο ψαροντουφεκο μολις εβγαλε την πρωτη συναγριδα εβγαλε το πεδιλο κ το φιλισε οπως ενας ποδοσφαιριστης.Κ ειχα πεθανει στο γελιο.Κ λες ρε πουστη θα σε φτιαξω καλα ουτε ανασα δεν θα μπορεις να παρεις μ αυτο που θα σε κανω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:00.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.