Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Καταδυτικά κέντρα και καταστήματα
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Σχετικά με την καταδυτική αγορά - πείτε τα πράγματα με τ' όνομά τους: τι σας αρέσει, τι σας εκνευρίζει...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-06-09, 12:24
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Κατάδυση στην Τήνο

Λογω του οτι θα επισκεφτω την Τηνο μεσα στον Ιουλιο , θα ηθελα να ακουσω αποψεις και εντυπωσεις , ειδικα απο ανθρωπους που πηγαν και βουτηξαν . Μιλησα με το Dive in Blue οπου μου μιλησαν πολυ ευγενικα και ηταν εξυπηρετικοι , αλλα θα ηθελα παρακαλω εντυπωσεις απο προσωπικη εμπειρια , πριν παω , αν καποιος μπορει να μοιραστει μαζι μας .
Ευχαριστω πολυ
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-07-09, 11:11
Το avatar του χρήστη Andreas Triantopoulos
Andreas Triantopoulos Andreas Triantopoulos is offline
 
Εγγραφή: 18-09-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 645
Απάντηση: ΚΑΤΑΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MICHALIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογω του οτι θα επισκεφτω την Τηνο μεσα στον Ιουλιο , θα ηθελα να ακουσω αποψεις και εντυπωσεις , ειδικα απο ανθρωπους που πηγαν και βουτηξαν . Μιλησα με το Dive in Blue οπου μου μιλησαν πολυ ευγενικα και ηταν εξυπηρετικοι , αλλα θα ηθελα παρακαλω εντυπωσεις απο προσωπικη εμπειρια , πριν παω , αν καποιος μπορει να μοιραστει μαζι μας .
Ευχαριστω πολυ
Νομίζω έκλεισε...αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θα μάθω και θα επανέλθω
__________________
I never get narced, or pee in my wetsuit
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-07-09, 12:58
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: ΚΑΤΑΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Μιλησα ηδη με δυο παροχους , τον Κυριο Μαλλιαρη , μεσα στην Χωρα της Τηνου και τον Κυριο Δελατολλα στα Κιονια και συνεννοηθηκαμε για τις βουτιες , τουλαχιστον τηλεφωνικα . Ανυπομονω !!!
Νεοτερα μολις επιστρεψω .
Ευχαριστω
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-07-09, 17:52
Το avatar του χρήστη Antzoulis
Antzoulis Antzoulis is offline
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: Kallithea
Μηνύματα: 121
Απάντηση: ΚΑΤΑΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Καλη τοποθεσια ειναι να πας στον φαρο που συνορευει με Ανδρο και στην περιοχη Λιβαδα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-07-09, 18:56
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: ΚΑΤΑΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Antzoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη τοποθεσια ειναι να πας στον φαρο που συνορευει με Ανδρο και στην περιοχη Λιβαδα.
Ευχαριστω πολυ , θα το επιδιωξω !
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-07-09, 11:01
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Κατάδυση στην Τήνο

Την Κυριακη 6 Ιουλιου κατεβηκα στην Ραφηνα απο οπου πηρα το Highspeed 2 για να παω στην Τηνο (2 ωριστες) .
Το νησι , προλο που ειναι πολυ γνωστο στον κοσμο ειναι αρκετα παρεξηγημενο γιατι ολοι το συνδυαζουν μονον με την εκκλησια της Παναγιας και τον θρησκευτικο τουρισμο .
Οποιαδηποτε αλλη εποχη εκτος Αυγουστου το νησι ειναι ηρεμο και ο επισκεπτης θα εκπλαγει με τις ομορφιες του . Πλουσια ιστορια , πανεμορφα χωριουδακια , με παραδοσιακα σπιτια και ανεμομυλους , καστρα , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ παραλιες με πολυ καθαρα νερα κλπ κλπ + πολυ καλο φαγητο !
Εμεινα στον Αγιο Ιωαννη Πορτο , εναν κολπο που βλεπει την Μυκονο την Δηλο και την Ρηνεια απο πολυ κοντα .
Επειδη ηθελα οπωσδηποτε να κανω εστω και μια βουτια στο νησι , εψαξα και βρηκα δυο παροχους . Τελικα διαλεξα (στην τυχη) το καταδυτικο κεντρο Paesino του Μανθου Δελατολλα στα Κιονια . Αφου μιλησαμε στο τηλεφωνο πηγα στα Κιονια για να βρω το καταδυτικο και να γνωρισω τον Μανθο . Η εντυπωση ηταν πολυ θετικη και απο το χωριο και απο τα παραδοσιακα ενοικιαζομενα του Μανθου και απο το μικρο μεν αλλα πολυ ομορφο καταδυτικο κεντρο (και ας ηταν στο βουνο !) . Ο Μανθος ευγενεστατος , πολυ θετικος και εξυπηρετικος . Με πηγε στον Αγιο Ρωμανο για βουτια , εναν παραθαλασσιο οικισμο ιδιαιτερης ομορφιας . Η βουτια που καναμε ηταν ομορφη χαλαρωτικη , οχι απαιτητικη , χωρις βεβαια και πολλα αξιοσημειωτα , αλλα μου εκανε πολυ καλη εντυπωση και με χαλαρωσε (που ηταν και το ζητουμενο εκεινην την ημερα ) . Μετα την βουτια ο Μανθος μπηκε στον κοπο να μας δειξει και το χωριο απο το οποιο καταγεται , το υπεροχο Ταραμπαδος , το οποιο συνιστω να επισκεφτειτε και να δειτε τους παραδοσιακους περιστερωνες , τις καμαρες που προστατευουν τους κατοικους απο τους συνεχεις ισχυρους ανεμους και τα παλια και καλοσυντηρημενα σπιτια . Δυστυχως , παρολο που ηθελα να παω και την επομενη μερα για βουτια σε πιο βορινα σημεια , το προγραμμα ειχε βολτες στην Βωλαξ (αγγελοι - διαβολοι 5-3 ) τι Κιτκαδος ( υπαρχει εστιατοριο με αρχαιες στηλες για διακοσμηση και ΦΟΒΕΡΑ ΝΟΣΤΙΜΟ φαγητο ...) και αλλα τετοια χωρια .
Ελπιζω να μου δοθει η ευκαιρια να επισκεφτω ξανα το νησι (ΟΧΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ) και να βουτηξω σε πολλα ομορφα μερη οπως και σε πολλες λαχταριστες τοπικες λιχουδιες !
Μανθο ευχαριστω πολυ και ευχομαι καλες δουλειες , παντα με υγεια !
Α , ναι , για πρωτη φορα στην ζωη μου , στην χωρα μας , μετα απο καταδυση , ο παροχος εβγαλε απο μονος του και μου εκοψε αποδειξη , χωρις καν να την ζητησω . Το σοκ ηταν ευχαριστο αλλα και ισχυρο . Νομιζα οτι βρισκομαι τουλαχιστον στην Ταύλανδη . Μπραβο Μανθο , αλλη μια φορα για την επαγγελματικη ευσυνειδησια σου !
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:54.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.