Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-06-08, 17:13
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Ερυθρά;;;

Τι λέτε για το ταξίδι που συζητούσαμε στο Τσόλις για Ερυθρά (με σκάφος ή χωρίς) συλλογικά;
Αν είναι να γίνει κάτι, καλό θα είναι να ξέρουμε εντός του Ιουλίου για να προγραμματίσουμε τις διακοπές μας (το οποίο σημαίνει χρόνος αλλά και χρήμα).
Ελπίζω να άνοιξα μεγάλο thread
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-06-08, 07:19
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Ηλία για ΄μένα (και νομίζω και δύο ακόμα φίλους μου) η συζήτηση που κάναμε στο Tsolis ισχύει.
Με δεδομένο ότι δεν έχω την δυνατότητα να πηγαίνω τακτικά (ήδη πέρασαν 9 1/2 χρόνια από την προηγούμενη φορά), εγώ θέλω Live Aboard και Brothers ή Νότο.
Επίσης απ' ότι ξέρω οι φίλοι μου δεν μπορούν την εβδομάδα της 28ης Οκτωβρίου.
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-06-08, 07:30
Το avatar του χρήστη Χρηστος Ευθυμιου
Χρηστος Ευθυμιου Χρηστος Ευθυμιου is offline
Μέλος ΔΣ του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-04-2007
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 2.974
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Και εμείς έχουμε καιρό να πάμε ερυθρά,
άρα + 2 άτομα.
__________________
Μέλος ΔΣ του Σ.Ε.Α ΤΗΘΥΣ
http://christos-efthymiou.blogspot.gr/
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-06-08, 09:55
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Ωραία τα συζητήσατε στο Τσόλις αλλά μάλλον ήσασταν πολύ εχέμυθοι και έτσι όσοι δεν ήμασταν στο Τσόλις δεν το μάθαμε ποτέ. Δεν πειράζει άλλωστε με κάτι κακεντρεχείς τύπους σαν εσάς δεν κάνουμε παρέα.


Φυσικά τέτοια εποχή έχουμε κλείσει ήδη τις διακοπές και τις άδειές μας. Τουλάχιστον φτύστε να μην μας ματιάσετε.



ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ



Υ.Γ. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχουν αναπτυχθεί κάποιες συμπάθειες μεταξύ κάποιων μελών και αυτό δεν μπορεί κανείς να το απαγορεύσει ούτε καν να το κατακρίνει αφού είναι πολύ ωραίο αυτό που συμβαίνει.

Όταν όμως μιλάμε για κάτι συλλογικό πρέπει να τηρούνται τουλάχιστον τα πρέποντα, αν όχι τα ισχύοντα. Για να μαθαίνουν όλα τα μέλη του συλλόγου και να μην νοιώσουν κάποια στιγμή ξένο σώμα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-06-08, 10:06
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: Ερυθρά;;;

[quote=neokles;14975]Ωραία τα συζητήσατε στο Τσόλις αλλά μάλλον ήσασταν πολύ εχέμυθοι και έτσι όσοι δεν ήμασταν στο Τσόλις δεν το μάθαμε ποτέ. Δεν πειράζει άλλωστε με κάτι κακεντρεχείς τύπους σαν εσάς δεν κάνουμε παρέα.

Μααα , απο οτι εχω καταλαβει , τωρα που το εμαθες εσυ Νεοκλη , ακυρωνουν τα παντα πανικοβλητοι




ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ
(Παναγια μου , αντε ολοι στα βουνα )
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-06-08, 10:06
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Βρε Νεοκλή κατάλαβες εντελώς λάθος
Καμία μυστική συνεννόηση δεν έγινε στο Tsolis. Αυτό που έγινε ήταν κουβέντα στον καφέ, απ' ότι θυμάμαι ήμασταν εγώ ο Χρήστος και ο Ηλίας (δεν θυμάμαι αν ήταν άλλος μπροστά εκείνη στη στιγμή) και γενικώς κουβεντιάσαμε την πιθανότητα να μαζευτούμε ένας αριθμός ατόμων και μέσω του Συλλόγου να έρθουμε σε επαφή με τους επαγγελματίες που οργανώνουν τέτοια ταξίδια, για να δούμε αν υπάρχει πιθανότητα να κανονιστεί κάτι τέτοιο σε "καλή" τιμή. Η σκέψη είναι για Οκτώβρη - Νοέμβρη.
Αυτά και τίποτε άλλο. Από τότε (πριν δυο εβδομάδες δηλαδή) τώρα ξανάκουσα γι' αυτό και επειδή έτυχε να το συζητάω χθες με τους φίλους μου, απάντησα σήμερα στο post του Ηλία.
Μακριά από εμένα (και πιστεύω και από τους υπόλοιπους) κλίκες, μυστικές συζητήσεις, αποκλεισμοί κλπ κλπ.
Please !!!!
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-06-08, 10:29
Το avatar του χρήστη emmy
emmy emmy is offline
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 137
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MICHALIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μααα , απο οτι εχω καταλαβει , τωρα που το εμαθες εσυ Νεοκλη , ακυρωνουν τα παντα πανικοβλητοι

ΚΑΛΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ
(Παναγια μου , αντε ολοι στα βουνα )


Α ρε Νεοκλή...Για να βρεις τα μέλη του συλλόγου αυτοδυτών, θα πρέπει να αρχίσεις μαθήματα αναρρίχησης!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-06-08, 10:47
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο geogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η σκέψη είναι για Οκτώβρη - Νοέμβρη.

A OK! Μπράβο. Γράψε λάθος sorry
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-06-08, 10:58
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο neokles Εμφάνιση μηνυμάτων
A OK! Μπράβο. Γράψε λάθος sorry
OK κανένα πρόβλημα
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-06-08, 12:18
Big-Blue Big-Blue is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Μηνύματα: 749
Απάντηση: Ερυθρά;;;

Νεοκλή, sorry ίσως δεν το έγραψα σωστά. Εγώ γι αυτό το λόγο ανέβασα το θέμα για να δούμε μήπως προλαβαίνουμε τώρα-φέτος (ακόμα και Οκτώβριο).
Για την ακρίβεια ''έπεσε'' μια σκέψη απ΄το Χρήστο για Ερυθρά κάποια στιγμή. Μάλιστα είπαμε πως αν μαζευόμασταν συλλογικά θα μπορούσαμε ενδεχομένως να ''κλείναμε'' ένα σκάφος για liveaboard.
Βέβαια όταν αυτές οι σκέψεις έγιναν 17 Ιουνίου είναι λογικό να μη μπορεί (ή να είναι δύσκολο να υλοποιηθεί) να γίνει κάτι τέτοιο εντός του καλοκαιριού.
Ξεκίνησα την κουβέντα εδώ για να το αναθερμάνουμε και να υπολογίσουμε διακοπές, έξοδα, άδειες κτλ.
Για παράδειγμα, είχα στο μυαλό μου να πάω φέτος κάπου διακοπές τουλάχιστον 7 μέρες. Αν όμως υπήρχε στο πρόγραμμα και εκδρομή με το σύλλογο, θα βολευόμουν με 3ήμερα (Π-Σ-Κ) για οικονομία χρήματος και χρόνου.
So, ας ξεκινήσουν οι προτάσεις και βλέπουμε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:59.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.