Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Οτιδήποτε άλλο...
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα

...δεν κολλάει πουθενά, αλλά έχει σχέση με την κατάδυση (εεε δεν μπορούμε να τα προβλέπουμε και όλα)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-07-07, 01:14
Το avatar του χρήστη Nikos
Nikos Nikos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 02-02-2007
Περιοχή: Δίπλα σου...
Μηνύματα: 432
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Θωμά, εσύ έχεις προσπαθίσει να δεις τα πράγματα από άλλη θέση...;

Ειναι 2:00, και έχω τα γενέθλια μου, (το μήνυμα σου το κρατάω για δώρο). Θα μπορούσα να πάρω θέση σε 2-3 σοβαρά θέματα σου, αλλά θα πρέπει να πάρω και για τα άλλα 15, και δεν θέλω...

Ένα δεν θέλω να ξανακούσω, και αφορά τα σχόλια σου για τον Φοίβο, το ΔΣ και όσοι έχω μιλήσει συμφωνούν απόλυτα μαζί του. Ξέχνα ότι λες, δεν μπορεί να το κάνεις προσωπικό σας θέμα, αν έχεις αντίθεση δεν την έχεις με τον Φοίβο, την έχεις με το προσωρινό ΔΣ. Αυτό όμως σύντομα όμως θα αλλάξει, γιατί κουράστηκε, και τότε θέλω να σε δω πως βοηθάς, τι όρεξη θα έχεις για δουλειά.

υ.γ. από ότι βλέπω στην υπογραφή σου, βρέχει εκει...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-07-07, 01:41
ygrasias ygrasias is offline
το μέλος διαγράφτηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Νικος
υ.γ. από ότι βλέπω στην υπογραφή σου, βρέχει εκει...
Δηλαδη εγω τι να πω για την δικη σου υπογραφη οτι τρελαθηκες????

Μια χαρα καιρος ειναι. Καηκαμε απο την ζεστη και οι θαλασσες μπουνατσες.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-07-07, 01:49
Το avatar του χρήστη GKanel
GKanel GKanel is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 01-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.157
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Θωμά, δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις και σε σέβομαι όπως και όλα τα υπόλοιπα μέλη.

Αλλά γιατί να τραβάμε ζόρι και να φτάνουμε να συζητάμε όλη αυτή την κατάσταση που εσύ ξεκίνησες και δημιούργησες και εξακολουθείς να την ξύνεις και να την ματώνεις;

Γιατί να ασχολούμαστε μόνο μαζί σου και με τα γραφόμενα σου;

Γιατί να μην μετράς ως το 200 πριν πατήσεις το enter; (πράγμα που σου έχει προταθεί – μην γράφεις εν θερμό)

Σέβομαι την διαφορετικότητα σου και την προσωπικότητα σου αλλά και των υπολοίπων εδώ μέσα, γιατί πάντα να έχεις πρόβλημα και γιατί ο ygrasias να είναι πάντα το θύμα και να έχει μια εύκολη «κακία» πρόχειρη για όλους;

Το ξαναλέω δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις άλλα την απορία μου την βγάζεις.
__________________
GKanel
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-07-07, 01:56
ygrasias ygrasias is offline
το μέλος διαγράφτηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 23
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GKanel Εμφάνιση μηνυμάτων
Θωμά, δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις και σε σέβομαι όπως και όλα τα υπόλοιπα μέλη.

Αλλά γιατί να τραβάμε ζόρι και να φτάνουμε να συζητάμε όλη αυτή την κατάσταση που εσύ ξεκίνησες και δημιούργησες και εξακολουθείς να την ξύνεις και να την ματώνεις;

Γιατί να ασχολούμαστε μόνο μαζί σου και με τα γραφόμενα σου;

Γιατί να μην μετράς ως το 200 πριν πατήσεις το enter; (πράγμα που σου έχει προταθεί – μην γράφεις εν θερμό)

Σέβομαι την διαφορετικότητα σου και την προσωπικότητα σου αλλά και των υπολοίπων εδώ μέσα, γιατί πάντα να έχεις πρόβλημα και γιατί ο ygrasias να είναι πάντα το θύμα και να έχει μια εύκολη «κακία» πρόχειρη για όλους;

Το ξαναλέω δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις άλλα την απορία μου την βγάζεις.
Δεν καταλαβες τι γραφω, πως το γραφω, που και ποτε.
Ειπα παλι, ας μην το κουρασουμε.
Ας το καλυτερα φιλε μου, αστο να παει στο διαβολο.
Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-07-07, 01:58
Το avatar του χρήστη Thanos
Thanos Thanos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 1.339
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ygrasias Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβες τι γραφω, πως το γραφω, που και ποτε.
Ειπα παλι, ας μην το κουρασουμε.
Ας το καλυτερα φιλε μου, αστο να παει στο διαβολο.
Ευχαριστω.


__________________
Θάνος Αγγελόπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-07-07, 16:44
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

αναρωτουμενος αν τελικα απολαμβανουμε μια πραγματικη δημοκρατια, προτεινω η απομακρυνση ενος μελος του φορουμ να αποτελει αποτελεσμα ψηφοφοριας απο τα μελη του φορουμ...αρκει με καποιο τροπο ο καθενας να ψηφιζει μια και μοναδικη φορά.

Δεν ξερω αν ισχυει πουθενα στον κοσμο, ελπιζω ναι, αλλα δεν βλεπω γιατι μπορει να διαφωνησει κανεις.

Τι λετε?
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-07-07, 17:30
Το avatar του χρήστη Thanos
Thanos Thanos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 1.339
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
αναρωτουμενος αν τελικα απολαμβανουμε μια πραγματικη δημοκρατια, προτεινω η απομακρυνση ενος μελος του φορουμ να αποτελει αποτελεσμα ψηφοφοριας απο τα μελη του φορουμ...αρκει με καποιο τροπο ο καθενας να ψηφιζει μια και μοναδικη φορά.

Δεν ξερω αν ισχυει πουθενα στον κοσμο, ελπιζω ναι, αλλα δεν βλεπω γιατι μπορει να διαφωνησει κανεις.

Τι λετε?
Γιώργο, η σκέψη σου είναι καλή, αλλά υπάρχει μια σημαντική διαφορά..
Το φόρουμ είναι του Συλλόγου, οπότε υπεύθυνοι για τέτοιες αποφάσεις είναι το ΔΣ του Συλλόγου και τα μέλη του Συλλόγου.

Όσον αφορά τα μέλη του ΔΣ, όλα είναι καταγεγραμμένα, και πίστεψέ με, είναι δημοκρατικά.

Επίσης εμείς ποτέ δεν μιλήσαμε για απομάκρυνση κάποιου μέλους
__________________
Θάνος Αγγελόπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-07-07, 17:50
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

ω μα σε πιστευω θανο....

Βεβαια θα μπορουσε ακομα και οποιαδηποτε πειθαρχικη ποινη να εξεταζεται με παρομοιο τροπο.

ο συλλογος μου αρεσει και ειμαι απο τους πρωτους που θα τον στηριξουν σε οτι χρειαζεται.

απλα επειδη ειμαι υπερμαχος της αμεσης δημοκρατιας και επειδη ανεκαθεν θεωρουσα τον κυβερνοχωρο προσφορο εδαφος εφαρμογης μιας τετοιας δημοκρατιας, προτεινα οτι προτεινα.

Γνωριζω βεβαια (ειχες και την καλοσυνη να μου το υπενθυμισεις) οτι κωλυομαι να ψηφισω ως μη μελος του συλλογου.

Αυτο ομως δεν αναιρει την ουσια της προτασης μου.

Γιατι να το απορριψετε χωρις να το κουβεντιασετε? Τι λες Φοιβο?
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-07-07, 18:21
Το avatar του χρήστη Nikos
Nikos Nikos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 02-02-2007
Περιοχή: Δίπλα σου...
Μηνύματα: 432
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ω μα σε πιστευω θανο....

Βεβαια θα μπορουσε ακομα και οποιαδηποτε πειθαρχικη ποινη να εξεταζεται με παρομοιο τροπο.

ο συλλογος μου αρεσει και ειμαι απο τους πρωτους που θα τον στηριξουν σε οτι χρειαζεται.

απλα επειδη ειμαι υπερμαχος της αμεσης δημοκρατιας και επειδη ανεκαθεν θεωρουσα τον κυβερνοχωρο προσφορο εδαφος εφαρμογης μιας τετοιας δημοκρατιας, προτεινα οτι προτεινα.

Γνωριζω βεβαια (ειχες και την καλοσυνη να μου το υπενθυμισεις) οτι κωλυομαι να ψηφισω ως μη μελος του συλλογου.

Αυτο ομως δεν αναιρει την ουσια της προτασης μου.

Γιατι να το απορριψετε χωρις να το κουβεντιασετε? Τι λες Φοιβο?
Θα το συζητήσουμε, και το ξέρεις...

Εύχομαι να μην χρειαστεί να ψαχτούμε πως θα δράσουμε σε τέτοιες δύσκολες περιπτώσεις.

Από την άλλη, αν κάποιος προσβάλλει άσχημα άλλον, δεν υπάρχει χρόνος για δημοκρατίες.... Η προσωρινή λύση θα είναι άμμεση - όποιος την εφαρμόσει έχει και την ευθύνη της, ενώ η μόνιμη λύση μπορεί και να συζητηθεί ανοιχτά...

αλλά μην το πολύ αναλύουμε, εδώ είμαστε για να περνάμε καλά, αν κάποιος έχει έρθει για καυγάδες, πρέπει όλοι μας να τον κάνουμε στην άκρη.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-07-07, 18:23
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Περι δημοκρατιας...... και αλλα

Εγώ θα πρότεινα εδώ να μιλάμε ΜΟΝΟ για καταδύσεις και για θάλασσα. Πιστεύω ότι δεν πρέπει με τίποτα να γίνει το forum πεδίο αντιπαραθέσεων.

Αν κάποιος με θίξει θα μιλήσω μαζί του στο τηλέφωνο, θα πλακωθώ στο ξύλο και εν πάση περιπτώσει θα λύσω την παρεξήγηση προφορικά και όχι ανταλλάσοντας post. Ο γραπτός λόγος συνήθως δεν βοηθάει καθόλου.

Τώρα αν θιγεί η τιμή και υπόληψη μου με τρόπο που απαιτεί γραπτή επανόρθωση τότε υπάρχουν τρόποι να το απαιτήσει κανείς αποφεύγοντας την δημόσια αντιπαράθεση.

Είναι εκ των προϋποθέσεων μια κουβέντας ο αμοιβαίος σεβασμός, η προσεκτική διατύπωση, η αποφυγή χαρακτηρισμών στον γραπτό μας λόγο και το τεκμήριο της ειλικρίνειας.

Δεν θα είχα αντίρρηση να δω ψηφοφορία μεταξύ των μελών του συλλόγου για την διαγραφή κάποιου από το forum, αλλά δυστυχώς όλα αυτά αργούν ενώ η ζημιά θα έχει ήδη γίνει. Καυγάδες προσωπικές αντιπαραθέσεις και γραπτές επιθέσεις είναι από τους λόγους που ένας σοβαρός άνθρωπος δεν θα ξαναπατήσει το πόδι του στο forum. Δεν μπορούμε να λύσουμε εδώ τις διαφορές μας ούτε μπορούμε να μετατρέψουμε το forumσε δικαστήριο. Συμφωνώ λοιπόν (αν και μη μέλος) στο να έχει το ΔΣ την δυνατότητα να διαγράφει. Αν το παρακάνει είναι στο χέρι των μελών να ελέγξουν το ΔΣ. Τα μέλη του ΔΣ δουλεύουν για τον σύλλογο και παρέχουν αυτόν εδώ τον χώρο. Έχουν επίσης και πολλά άλλα πράγματα τα οποία δεν θα μπορέσουν να κάνουν αν εξαντλήσουν τα ψυχικά –κυρίως- αποθέματα με το να ασχολούνται με το Moderationτου forum. Ας μην τους κάνουμε να μετανιώσουν για την προσφορά τους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:55.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.