Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Άλλος εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Στολές, μάσκες, βατραχοπέδιλα, φακοί, μαχαίρια, πυξίδες... - όλο αυτό το αναγκαίο κακό που κάνει τους κατοίκους του βυθού να μας κοιτάνε με απορία

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 12-11-10, 13:32
Το avatar του χρήστη Marios
Marios Marios is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 97
Απάντηση: αγορά o-rings

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο geogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια και υπάρχει σχετικό θέμα, το γράφω για όποιον του φανεί χρήσιμο στο μέλλον.

Αγόρασα σήμερα 10 o rings (γιατί ντρεπομουν να ζητήσω ένα) για το DC μου, αντί 50 λεπτών.

Κατάστημα: Σταματιάδης, Σερρών 90, Αθήνα. Η Σερρών είναι πρώτη παράλληλος της Λ. Αθηνών, δεξιά μας με κατεύθυνση Αθήνα - Χαιδάρι. Στην Σπ. Πάτση στρίβεις δεξιά και ο πρώτος δρόμος που βρίσκεις μπροστά σου είναι η Σερρών.
Με πρόλαβες.
Ψωνίζω πάνω από 20 χρόνια (ασχέτως κατάδυσης) από αυτούς, όταν ακόμα το μαγαζί τους ήταν στην Λ. Κωνσταντινουπόλεως.
Έχουν τα κατάλληλα για κάθε τύπο εφαρμογής (αέρα χπ,υπ, υγρών, οξέων κλπ). Όλα τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά και τα πάντα είναι πάμφθηνα! Μπορείς μάλιστα να έχεις και τα εξαρτήματα μαζί σου, επι τόπου γίνεται μέτρηση και αποκλείεται και ενδεχόμενο λάθος. Πριν 1 περίπου χρόνο πήρα από εκεί 2 σετάκια για χειριστήριο inflator γνωστής μάρκας με κόστος 1,5 ευρώ!
__________________
"LIFE IS NOT MEASURED BY THE BREATHS WE TAKE, BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY"
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-11-10, 18:10
Jsub Jsub is offline
 
Εγγραφή: 01-11-2010
Μηνύματα: 159
Απάντηση: αγορά o-rings

Ευχαριστούμε πολύ για τη πληροφορία παιδιά. Έψαχνα και εγώ o-ring για να αλλάξω αυτό στο φακό μου. Βοηθήσατε πολύ. Θα περάσω απο εκεί με το φακό και θα γίνει τσακ-μπαμ η δουλειά. Thnx.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-11-10, 18:18
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: αγορά o-rings

Παράθεση:
· Να μην χρησιμοποιήσουμε αιχμηρά εργαλεία όταν τα βγάζουμε για καθαρισμό διότι υπάρχει κίνδυνος δημιουργίας εγκοπών (προσωπικά χρησιμοποιώ πέννα κιθάρας).
Πως φαινεται ο καλλιτεχνης!

προσωπικα χρησιμοποιω την καταδυτικη μου ταυτοτητα αλλα αν ειστε πιο large μπορειτε να χρησιμοποιειτε και χρυση πιστωτικη ...

@ μιχαλης ...συμφωνω με τους υπολοιπους, σιγα μην παραγγελνω απο τον καναδα φλατζες...παω στον οριγκα (ωραια λεξη ε?) και παιρνω 5-6 ιδια (γιατι κι εγω ντρεπομαι να ζητησω ενα )
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-11-10, 19:26
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: αγορά o-rings

Εγώ χρησιμοποιώ πέννα από μπουζούκι (άλλη πιότητα). Θαύμασέ με και μένα


Ένα άλλο κολπάκι αφαίρεσης oring είναι να ακολουθήσουμε και από τις 2 μεριές το oring με τα δάκτυλά μας πιέζοντας μια μια σχετική δύναμη (όχι πολύ αλλα δεν χαϊδεύουμε κιόλας). Λίγο πριν κλείσουν τα δάκτυλά μας θα πεταχτεί το τμήμα του oring που δεν έχουμε ακόμα πιέσει. Με το άλλο χέρι το πιάνουμε και το βγάζουμε. Ομολογώ ότι είναι πολύ πιο εύκολο να το κάνεις από το να το περιγράφεις

Υ.Γ. Η ορθρογραφία της λέξης ποιότητα έχει αλλαξει για να τονίζει την σωστή προφορά
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-11-10, 23:12
Dimitris Dimitris is offline
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 344
Απάντηση: αγορά o-rings

Ολοι απο εκει αγοραζουμε τελικα.

Εχει τα παντα. Απο σιλικονη για τις θηκες των φωτογραφικων, epdm, viton...

Καλο ειναι οταν θελετε διαφορες διαστασεις να ξερετε το μεγεθος για να μην τους ταλαιπωρειτε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:52.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.